Skocz do zawartości

Mam do wydania ____ na ____. Co radzicie?


Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów.

Poszukuję tweedu w szeroką jodełkę na marynarkę w stylu tej, którą nosił Robert Redford w filmie "Trzy Dni Kondora" (zdjęcie poniżej).

Dołączona grafika

Obejrzałem wzornik Harrisons of Edinburgh, ale wydaje mi się, że tweedy z tego wzornika mają jodełkę dużo węższą.

Czy któryś z Panów mógłby udzielić mi rady - gdzie szukać materiału, który mnie interesuje?

Dziękuję za pomoc,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

Poszukuję tweedu w szeroką jodełkę na marynarkę w stylu tej, którą nosił Robert Redford w filmie "Trzy Dni Kondora" (zdjęcie poniżej).

Dołączona grafika

Obejrzałem wzornik Harrisons of Edinburgh, ale wydaje mi się, że tweedy z tego wzornika mają jodełkę dużo węższą.

Czy któryś z Panów mógłby udzielić mi rady - gdzie szukać materiału, który mnie interesuje?

Dziękuję za pomoc,

Grzegorz

Jesli nie widziales takiego materialu na stronach firm, ktore maja tweed w swojej ofercie tzn. ze mozesz go nie znalezc - to jest oldschoolowy wzor, ktory moze byc juz tylko dostepny u krawca, ktoremu zapodziala sie kilka metrow takiego materialu.

Wiem tez, ze na LondonLounge Michael Alden zajmuje sie sprzedaża takich tkanin w ramach Cloth Club Project, ale nie wiem czy znajdziesz dokladnie cos takiego.

Jak znajdziesz to daj znac na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszersze jodełki są w próbnikach płaszczowych. Ze zdjęcia wynika, że to jodełka szeroka na ok 8-10 cm. Przyznam nigdy takiej nie widziałem. Może się takich nie produkuje?! Proszę spytać Aldena. Myślę, że na pewno już ktoś, kiedyś, gdzieś chciał mieć taką właśnie marynarkę wiec może warto przeszukać Style Forum albo AAAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

Poszukuję tweedu w szeroką jodełkę na marynarkę w stylu tej, którą nosił Robert Redford w filmie "Trzy Dni Kondora" (zdjęcie poniżej).

Obejrzałem wzornik Harrisons of Edinburgh, ale wydaje mi się, że tweedy z tego wzornika mają jodełkę dużo węższą.

Czy któryś z Panów mógłby udzielić mi rady - gdzie szukać materiału, który mnie interesuje?

Dziękuję za pomoc,

Grzegorz

Wyglada na to, ze Rubinacci zaradzi na Twoj problem ;)

http://tweedinthecity.wordpress.com/201 ... g-herring/

post-270-1365892071815_thumb.jpg

post-270-13658920718431_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w końcu kupić lekki płaszcz wiosenno-jesienny. (granatowy) Mniej więcej o takim kroju http://allegro.pl/elegancki-przejsciowy ... 97450.html

Kłopot w tym, że w sklepach królują poliestry i inne sztuczne badziewia (nawet w Próchniku płaszcz o interesującym mnie kroju jest wykonany w 100% ze poliestru i do tego liczą sobie za niego ponad 800 zł) Czy ktoś wie może gdzie można dostać (w Polsce - nie kupię płaszcza bez możliwości jego wcześniejszego przymierzenia) płaszcz w 100% bawełniany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Zara, ale musisz być przygotowany, że nie będzie to produkt super jakości...

i bedzie pewnie kosztowal co najmniej 500pln oraz bedzie wygladał jak z Zary (to nie jest dla mnie komplement), wiec zastanowilbym sie czy nie zamowic go via internet - szczegolnie, ze mozna go zawsze odesłac i wymienic.

Widzialem tez plaszcze w Peek'u, ale w zeszlym roku wiekszosc byla z poliestru i cena zaczynala sie od 600pln.

Patrzyles w Vistuli itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Próchniku, Bytomiu i La Vardzie. Do Vistuli się wybiorę, ale jak znam ich ceny to może mi nie starczyć. Generalnie chciałem się zmieścić w 500 zł.

Zawsze jest TkMaxx - moze cos trafisz, ale jesli nie ma go u Ciebie w miescie to nie bedzie latwo.

Ja na Twoim miejscu bym dal sobie spokoj z bezowocnymi wycieczkami do centrów handlowych i poswiecil czas na szukanie rzeczy w internecie, chociazby na ebay'u - tam sa podawane dokladne wymiary, wiec jest niewielkie ryzyko totalnego niedopasowania, a dzieki temu zaoszczedzisz pewnie troche pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Próchniku, Bytomiu i La Vardzie. Do Vistuli się wybiorę, ale jak znam ich ceny to może mi nie starczyć. Generalnie chciałem się zmieścić w 500 zł.

W vistuli masz wyprzedaż płąszczy z kolekcji letniej. Z 1200 na 399 !!! Sam zakupiłem ostatnio płaszcz i muszę przunać że jest doskonale wykonany z dbałością o każdy szczegół oraz wygladam w nim zabójczo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Próchniku, Bytomiu i La Vardzie. Do Vistuli się wybiorę, ale jak znam ich ceny to może mi nie starczyć. Generalnie chciałem się zmieścić w 500 zł.

W vistuli masz wyprzedaż płąszczy z kolekcji letniej. Z 1200 na 399 !!! Sam zakupiłem ostatnio płaszcz i muszę przunać że jest doskonale wykonany z dbałością o każdy szczegół oraz wygladam w nim zabójczo :D

Jeden obraz jest wart tyle, co tysiąc słów, wiec prosimy... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Próchniku, Bytomiu i La Vardzie. Do Vistuli się wybiorę, ale jak znam ich ceny to może mi nie starczyć. Generalnie chciałem się zmieścić w 500 zł.

W vistuli masz wyprzedaż płąszczy z kolekcji letniej. Z 1200 na 399 !!! Sam zakupiłem ostatnio płaszcz i muszę przunać że jest doskonale wykonany z dbałością o każdy szczegół oraz wygladam w nim zabójczo :D

Tylko, ze kolega napisal, ze nie chce sztucznych materialów - jaki jest sklad Twojego plaszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Próchniku, Bytomiu i La Vardzie. Do Vistuli się wybiorę, ale jak znam ich ceny to może mi nie starczyć. Generalnie chciałem się zmieścić w 500 zł.

W vistuli masz wyprzedaż płąszczy z kolekcji letniej. Z 1200 na 399 !!! Sam zakupiłem ostatnio płaszcz i muszę przunać że jest doskonale wykonany z dbałością o każdy szczegół oraz wygladam w nim zabójczo :D

Tylko, ze kolega napisal, ze nie chce sztucznych materialów - jaki jest sklad Twojego plaszcza?

70%Bawełna 30%Poliamid ale są też ze 100% bawełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Wieczorem się przelecę i sprawdzę co mają na stanie.

A jeszcze jedno - jako opcję mocno rezerwową zostawiłem sobie ten używany płaszcz Sunseta:

http://allegro.pl/elegancki-przejsciowy ... 97450.html

Martwi mnie jedynie to rozdarcie przy kieszeni widoczne na załączonych zdjęciach. Czy krawiec (a raczej pogotowie krawieckie, krawca w mojej 100 tys. wsi nie uświadczycz) da radę coś takiego zreperować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden cienki płaszcz z mieszanki bawełny z nylonem (i do tego jeszcze na podszewce z poliestru), w którym nie jestem w stanie chodzić. Pot się ze mnie leje już po kilku minutach, nawet przy bardzo niskiej temperaturze. Z kolei mam drugi podobny pod względem grubości beżowy płaszcz wykonany z czystej bawełny, w którym czuje się idealnie nawet w chłodniejsze letnie dni. Generalnie już raz na mieszance się sparzyłem i nie chcę tego doświadczenia powtarzać.

A przed deszczem to powinien chronić parasol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dyplomatek materiał ma kolosalne znaczenie. Odpowiedni materiał zapewnia nie tylko ciepło, ale też wymianę powietrza. Stąd bezsprzeczne królowanie mieszanek wełny z kaszmirem w przypadku płaszczy ( albo samego kaszmiru, przy odpowiednio też wyższej cenie ). Różnicę czuć szczególnie w słoneczne, zimowe dni, kiedy występuje dość znaczna różnica temperatury w cieniu i na słońcu. Albo jeżeli ktoś podróżuje komunikacją, w czasie szoku termicznego, podczas wchodzenia do nagrzanego autobusu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dyplomatek materiał ma kolosalne znaczenie. Odpowiedni materiał zapewnia nie tylko ciepło, ale też wymianę powietrza. Stąd bezsprzeczne królowanie mieszanek wełny z kaszmirem w przypadku płaszczy ( albo samego kaszmiru, przy odpowiednio też wyższej cenie ). Różnicę czuć szczególnie w słoneczne, zimowe dni, kiedy występuje dość znaczna różnica temperatury w cieniu i na słońcu. Albo jeżeli ktoś podróżuje komunikacją, w czasie szoku termicznego, podczas wchodzenia do nagrzanego autobusu ;)

Dla pewności: mówimy o grubych, wełnianych, zimowych płaszczach? Wczoraj wpadł mi w oko jeden z P&C, niestety, skład to 70% wełna i 30% poliamid + poliestrowa podszewka. Zdjęcie poniżej:

post-273-1365892072275_thumb.jpg

Leży chyba nawet nieźle, cena znośna (~500zł), ale nie podobają mi się sztuczne dodatki. Po koszulach z dodatkiem poliestru i marynarkach z poliestrowymi podszewkami powiedziałem sobie nigdy więcej. W związku z tym pytanie: czy ktoś widział może gdzieś podobny płaszcz, ale wykonany z naturalnych włókien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.