Skocz do zawartości

Mam do wydania ____ na ____. Co radzicie?


Jan

Rekomendowane odpowiedzi

A za ile zamierzasz kupić te buty? Niestety nie wiem w jakim sklepie zamierzasz to zrobić, a kupno takich butów w Polsce wiąże się z wydatkiem prawie o połowę większym niż w sklepie w UK.

Generalnie jeżeli chodzi o jakość i stopień formalności lakierek to nic lepszego nie znajdziesz w tej półce cenowej (<300 GBP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa to, że te buty są kompletnie niewarte swojej ceny.

Nie mogę teraz znaleźć postu gccg, w którym twierdził, że w cenie około 100 funtów nie ma lepszego wyboru niż CT (mam nadzieję, że nie przekręciłem znacząco). Jestem bardzo daleki od wszczynania flame war między dwoma najznamienitszymi ekspertami butowymi forum, zwłaszcza że pewnie nie posiądę nawet ułamka wiedzy któregokolwiek, nawet gdybym przeszedł się pieszo do Lizbony i z powrotem, ale czy to znaczy +Immune+ że się nie zgadzasz?

Jeżeli to coś zmieni, płacę za buty 15 funtów mniej (mają 10 funtów w promocji i mam voucher na 5 funtów).

Buty CT za 100 funtów to skóra tak plastikowa, że aż bolą oczy. Cholewka załamuje się bez stawiania oporu jakby była z gumy. Wiem co mówię, bo swego czasu testowałem dwie pary butów z najniższej linii CT. Mając do wydania 100 funtów na buty zdecydowanie lepiej jest kupić 2 pary NC - każda z osobna jest bowiem lepiej i staranniej wykonana niż CT z linii Black Label za ponad 150 funtów.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty CT za 100 funtów to skóra tak plastikowa, że aż bolą oczy. Cholewka załamuje się bez stawiania oporu jakby była z gumy. Wiem co mówię, bo swego czasu testowałem dwie pary butów z najniższej linii CT. Mając do wydania 100 funtów na buty zdecydowanie lepiej jest kupić 2 pary NC - każda z osobna jest bowiem lepiej i staranniej wykonana niż CT z linii Black Label za ponad 150 funtów.

Dziękuję za odpowiedź. Czy mógłbyś jeszcze sprecyzować "swego czasu", tj. kiedy mogły być wyprodukowane testowane buty?

Pytam, bo sprawa wydaje mi się zagadkowa. Jeden z Kolegów który zakupił buty z tej linii nie potwierdza Twoich obserwacji. Wszystkie opinie na temat butów CT (Styleforum, AskAndyAboutClothes), pisane w podobnym duchu ("plasticky leather") tajemniczo urywają się około roku 2008. W ostatnim czasie prawie nikt się na ten temat nie wypowiada. Być może więc teraz CT, firma która podkreśla ile dla nich znaczy opinia klientów, zmieniła coś w jakości butów, a może w ogóle podwykonawcę?

Ostatecznie zakupiłem chukka boots, akurat był mój rozmiar na tej "większej wyprzedaży".

http://www.ctshirts.co.uk/Sale/men's-sh ... |||&page=2

Z googlania wynika mi, że te buty produkuje Barker. Jest to cielak, czyli chyba nie będzie corrected grain, poza tym jest mowa o Northampton (wiem, koledzy puryści językowi zaraz wypomną, że "crafted in Northampton" to nie musi być od razu "made in Northampton", a koledzy zegarkofile przypomną casus "Swiss made").

Potrzebowałem pilnie jasnobrązowych butów, po analizie "asortymentu" w łódzkich galeriach handlowych rozbolały mnie zęby, na bespoke nie mam czasu, a NC odstrasza mnie obsługą klienta. Na marginesie, pewnie większość kolegów wie o możliwości zwrotu w CT w ciągu 3 miesięcy (sekcja "SALE" tylko 14 dni), ale może nie wszyscy wiedzą, że można zwrócić np. koszulę poplamioną czy z wypaloną dziurą (źródło: materiały promocyjne CT na YouTube, wypowiada się sam Nick Wheeler, to chyba można zaufać:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Czy mógłbyś jeszcze sprecyzować "swego czasu", tj. kiedy mogły być wyprodukowane testowane buty?

Mniej więcej 2 lata temu - późną wiosną 2009 roku.

Pytam, bo sprawa wydaje mi się zagadkowa. Jeden z Kolegów który zakupił buty z tej linii nie potwierdza Twoich obserwacji. Wszystkie opinie na temat butów CT (Styleforum, AskAndyAboutClothes), pisane w podobnym duchu ("plasticky leather") tajemniczo urywają się około roku 2008. W ostatnim czasie prawie nikt się na ten temat nie wypowiada. Być może więc teraz CT, firma która podkreśla ile dla nich znaczy opinia klientów, zmieniła coś w jakości butów, a może w ogóle podwykonawcę?

Podwykonawcy są od początku Ci sami - Loake i Barker. Nie mam pojecia co się w tym względzie zmieniło, ale w przeciągu ostatnich 2 lat zdarzało mi się oglądać buty zakupione w CT u znajomych i swoją opinię podtrzymuję. Jest to poziom jakościowy butów Herring Graduate, co dla kogoś może być oczywiście szczytem marzeń. Jak dla mnie jednak wydawanie 100 funtów na tego typu buty nie ma sensu, gdyż bardziej opłaca się kupić polskie buty na naszym rodzimym rynku - skóra jak dobrze poszukamy może być lepszej jakości chociażby w sieci sklepów Ryłko. Ale to już jest indywidualna kwestia. Jeżeli interesuje nas tylko design to CT może na pierwszy rzut oka wydać się lepszą ofertą. Pamiętajmy jednak, że buty wykonane dla firm takich jak CT czy dom mody Macy's nie są tak gruntownie sprawdzane i nie przechodzą tego samego procesu kontroli jakości co większość normalnych modeli znajdujących się w stałej ofercie znanych angielskich producentów. Co mnie dodatkowo do nich zniechęca to o wiele cieńszy krupon użyty do wyrobu podeszwy, tandetny i tani obcas, który jest często doklejany na "odwal" oraz bardzo płytkie i szybkie szycie. Goodyear to najbardziej wdzięczna technika wyrobu butów dla producentów, bo można dowolnie manipulować poziomem jakości ich wykończenia. W najgorszej wersji (najbardziej pesymistyczny scenariusz), but praktycznie niczym nie różni się od konstrukcji "cemented sole" z klejoną podeszwą i jedynie wzorniczym szwem.

Ostatecznie zakupiłem chukka boots, akurat był mój rozmiar na tej "większej wyprzedaży".

http://www.ctshirts.co.uk/Sale/men's-sh ... |||&page=2

Z googlania wynika mi, że te buty produkuje Barker. Jest to cielak, czyli chyba nie będzie corrected grain, poza tym jest mowa o Northampton (wiem, koledzy puryści językowi zaraz wypomną, że "crafted in Northampton" to nie musi być od razu "made in Northampton", a koledzy zegarkofile przypomną casus "Swiss made").

Potrzebowałem pilnie jasnobrązowych butów, po analizie "asortymentu" w łódzkich galeriach handlowych rozbolały mnie zęby, na bespoke nie mam czasu, a NC odstrasza mnie obsługą klienta. Na marginesie, pewnie większość kolegów wie o możliwości zwrotu w CT w ciągu 3 miesięcy (sekcja "SALE" tylko 14 dni), ale może nie wszyscy wiedzą, że można zwrócić np. koszulę poplamioną czy z wypaloną dziurą (źródło: materiały promocyjne CT na YouTube, wypowiada się sam Nick Wheeler, to chyba można zaufać:-))

Wyrażenie "corrected grain" nie odnosi się do pochodzenia skóry, a jedynie metody uzupełniania jej lica w przypadku kiedy skóra nie została zaklasyfikowana jako pełnowartościowa. W przypadku 80% butów CT mamy do czynienia właśnie z taką skórą. Proponuję napisać maila do przedstawicieli firmy lub udać się z butami do rzeczoznawcy. Cielak jest skórą, którą o wiele łatwiej jest uzupełnić niż chociażby grubszy pullup lub miękką skórę kozią. Zakup butów poprzez ich stronę to bardzo rzadko jakaś szczególna promocja - doliczając prowizje domu mody wychodzi nam o wiele drożej niż za analogiczny model na pediwear lub herringshoes. A co do rozróżnienia "crafted/made in Northampton" to w tej chwili głównych linii produkcyjnych w hrabstwie Northamptonshire pozostało naprawdę niewiele. Ani Loake, ani nawet Barker nie produkują obecnie nawet 50% swoich modeli w Anglii, a te które produkują często montowane są w kilku fazach i bardzo często poza fabryką w Northampton (w zasadzie to w przypadku Loake jest to fabryka pod miastem).

Mnie osobiście nigdy nie interesowało gdzie buty zostały zrobione dopóki jakość wykonania była na najwyższym poziomie, a obserwując obniżający się poziom i niedbałość bardziej budżetowych wytwórców angielskich - przerzuciłem się na buty włoskie.

Mam nadzieję, że z zakupionych butów będziesz zadowolony. Ja jednak uważam, że oferta CT jest skierowana do osób których stać na wydanie dużej sumy pieniędzy na bardzo słabej jakości obuwie (oczywiście są wyjątki od tej reguły w ich ofercie). Mnie niestety nie stać na wydanie np. 150 funtów na buty, które mogę w innym miejscu kupić za połowę tej ceny. Jeżeli kupuję buty za 150 lub 250 funtów to chciałbym żeby przedstawiały one sobą właśnie taką wartość. Ewentualnie może być to wartość inna, ale zawsze wyższa..

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, bardzo pomocne. Wiedziałem co to znaczy "corrected grain", odnosiłem się tylko do wypowiedzi ze Styleforum że CT jak cielak to nie corrected.

Buty które zamówiłem firmowane przez Barkera sprzedawane były swego czasu na Ebay jako "new with defects", w cenach 105-120 funtów, czyli sądzę że 139 funtów to uczciwa cena.

Zobaczymy co przyjdzie, zaraportuję na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Immune

własnie o taka odpowiedz mi chodzilo,nie jestem ekspertem w sprawie obuwia wiec pragnałem sie poradzic kogos kto ma wieksza wiedze niz ja.Buty kupie w sklepie w Yorku,ogladałem je jakies dwa miesiace temu,teraz pewnie znowu odwiedze York wiec bede miał okazje aby dokonac zakupu.Pewnie tez zagladne do sklepu T.M.Lewina,ostatnio kupiłem tam piekna koszule dla zony.Buty mysle ze do 400 funtów..Aha nie robie zakupów w Polsce bo ceny sa z kosmosu.

pozdrawiam

Paul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Arros

Panowie, przymierzam się do zakupu garnituru. Pracuję w banku, wiadomo obowiązuje stylistyka smart. Preferuję uniwersalną ale elegancką tonację - granat, ciemny niebieski, może coś jeszcze ciekawego doradzicie. Jestem w posiadaniu szarego (lekko pobłyskującego uniformu), jest nieco za bardzo wyzywający. Kwota jaką dysponuję to około 800-900zł. Jestem wdzięczny za wskazówki, gdzie mogę znaleźć coś dobrego jakościowo. Ew. o podanie wątków, które traktują o niniejszym zagadnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przymierzam się do zakupu garnituru. Pracuję w banku, wiadomo obowiązuje stylistyka smart. Preferuję uniwersalną ale elegancką tonację - granat, ciemny niebieski, może coś jeszcze ciekawego doradzicie. Jestem w posiadaniu szarego (lekko pobłyskującego uniformu), jest nieco za bardzo wyzywający. Kwota jaką dysponuję to około 800-900zł. Jestem wdzięczny za wskazówki, gdzie mogę znaleźć coś dobrego jakościowo. Ew. o podanie wątków, które traktują o niniejszym zagadnieniu.

Wyprzedaże w Vistuli - szczególnie warto zwrócić uwagę na markę Lantier.

Z tym budżetem można także spróbować w TK Maxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś z Warszawy, to polecam udać się do Fashionhouse Outlet w Piasecznie i wstąpić do butiku firmy Albione. Na swojej stronie internetowej twierdzą, że do szycia garniturów używają włoskich tkanin Guabello, a firma jest jedyną jaką udało mi się znaleźć dysponującą "wąskimi" rozmiarami (od 42 podczas gdy Vistula od 48). Jakościowo sądzę, że jak za tę cenę jest dobrze, a i spotkałem się w internecie z kilkoma innymi pozytywnymi opiniami. Chętnię usłyszę zdanie innych członków forum, którzy mieli okazję zobaczyć/nosić. Co również dla mnie ważne - znalazłem tam garnitury "slim" czy też dopasowane, a nie szyte w tzw. "klasycznym" stylu o gracji spadochronu czy też worka na ziemniaki. Oczywiście osoby o tęższej budowie prawdopodobnie nie podzielą mojego zdania, więc jeśli do nich należysz to nie musisz eksperymentować z Albione a wystarczy Ci wizyta na wyprzedażach, które trwają aktualnie w salonach Bytomia, Próchnika czy Vistuli. Ewentualnie, jeśli nie boisz się zamawiania przez internet, spróbuj http://www.suitsupply.com/. Przedział cenowy tylko nieco wyższy, ale na zachodnich forach firma zdobyła niezłą reputację (określenie "best bang for buck" często przewijające się w wielu tematach na forach dotyczących stylu/mody/ubioru). Również u nas powstał temat o tej firmie i o artykule w The Wall Street Journal, gdzie w blind teście dwóch ekspertów (co ciekawe obaj o imieniu Salvatore i włoskich nazwiskach) badało jakość kilku garniturów i przyznali garniturowi SuitSupply 1 miejsce ex aequo z garniturem od Armaniego. Nie wiem na ile to marketing, a na ile prawda, ale na holenderskich forach (firma jest z Holandii) wszyscy mówią o tej firmie i jak twierdzą na styleforum.net - w Holandii wszyscy ubierają garnitury od SuitSupply ;). Otworzyli też butiki w Londynie i ostatnio w Nowym Jorku, więc z czasem powinno się pojawiac coraz więcej opinii i porównań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam jeden garnitur z Albione, wykonują w cenie małe poprawki krawieckie i dopasowują oddzielnie marynarkę, oddzielnie spodnie. Jedynie miałbym zastrzeżenia do ich kroju - robią "prosty" slim, tj umieszczają wysoko górny guzik, przez co marynarka jest dobrze dopasowana... na osobę wyprostowaną. Ale to chyba grzech wszystkich dopasowanych RTW.

Posiadają dużo garniturów z dodatkiem jedwabiu i z cienkiej wełny. Nie polecam jako garnitur roboczy, nie minął sezon jak mi się w kroku spodnie przetarły. Marynarkę użytkuję po dziś dzień i nie mam do niej zastrzeżeń, solidnie wykonana, nawet guziki przy rękawach ma działające. Jeżeli znajdziesz dobrze leżący na Tobie garnitur z czystej, solidnej wełny to można brać z czystym sumieniem. Tyle, że średnia cena jak rok temu kupowałem tam garnitur to było 1,2k

Jednakże biorąc pod uwagę ofertę innych sklepów, Albione wydaje się lepszym wyborem w tym przedziale cenowym

Zamawiana garnituru przez internet nie polecam, szczególnie jeżeli dopiero budujesz garderobę i nie stać się na oszczędzanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka idei przewodnich, które łączą boat shoe.

Mają to być wytrzymałe buty, do noszenia bez skarpetek, która zapewnią przyczepność i stabilność na suchym i mokrym pokładzie [drewno, laminat], mają być nieprzemakalne, ale zarazem szybko schnąć.

Te buty takie nie są. Rzemyk nie jest dla picu, powinien on oplatać kostkę, a następnie przechodzić w sznurówkę, tutaj są to osobne kawałki rzemyka [ten dookoła kostki i ten do sznurowania]

Bez tego nie ma boat shoe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem może znawcą boat shoes, ale tym butom daleko do tego, żeby określić je jako nietrwałe lub niewytrzymałe. Bez skarpetek również chyba można je nosić. Co do oryginalnego ich przeznaczenia, wątpię żeby choć 10% osób szukało obecnie tego typu butów tylko na łódkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może niech moderator wyśle jakiegoś u-boota i zatopi tą boat z tematu i po kłopocie ;)

Taki temat zgodnie z projektem nowego regulaminu w ogóle jest do wywalenia. Są ogólne tematy gdzie kupić lub za ile, gdyby każdy zakładał nowy temat aby dowiedzieć się gdzie można kupić konkretny model butów lub swetra to mielibyśmy tutaj niezły Sajgon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia uznania. Moim zdaniem jeśli podda się go pod publiczną ocenę i zbyt wiele osób będzie się bezsensownie wypowiadało to zawsze można temat zamknąć albo zignorować. Kiedy się tego nie zrobi - cóż, nigdy się nie dowie czy było sens dyskutować go w gronie całego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.