Skocz do zawartości

Mam do wydania ____ na ____. Co radzicie?


Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro dyskusja zeszła w stronę butów to chciałbym zaytać o coś takiego. Chciałbym kupić monki w kolorze brązowym (i to raczej w jaśniejszym odcieniu), to jest to o co mi chodzi: http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... ur_id=1430, produkowane przez Cheaney'a.

Pułap 225 funtów to maksymalna kwota, ale w kontekście powyższych opinii może macie inne propozycje?

Tutaj to pytanie zostało przekierowane z wątków: "Krótkie pytanie, krótkie odpowiedzi" oraz: "Monk Shoes forever and ever..", :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odesłany przez Immune do tego wątku chciałbym poprosić o pomoc w poszukiwaniach.

Szukam czerwonych butów. Zaznaczam, że to ma być czerwień jak ta, a nie burgund, oxblood, etc. Myślałem o lotnikach lub oxford full brouges z licowanej skóry. Te modele wydają mi się optymalne do zabaw z tak oryginalnym kolorem. No i nie chciałbym wydawać na to np. pensji minimalnej.

Ponieważ moje dotychczasowe poszukiwania nie dały żadnych rezultatów rozważam też inny wariant. Kupuję Bexley (Paul lub Peter), usuwam z nich farbę (dał nam przykład Saphire) i nakładam wybraną przez siebie. Jak zapatrujecie się na ten pomysł? Nie wiem jeszcze czy zrobić to samemu, czy oddać szewcowi (jeśli tak to któremu?). Ma swoje plusy. Łączny koszt to 500-800 zł. Buty będą z pewnością niepowtarzalne :-). Boję się tylko, czy farbowanie będzie jednolite, co ma szczególne znaczenie przy lotnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Kroko nieładne? :) A poważnie, ciężko będzie w tym kolorze. Kiedyś gdzieś wpadł mi w oko Allen Edmonds Crimson Raspberry, ale teraz Google milczy na ten temat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Odesłany przez Immune do tego wątku chciałbym poprosić o pomoc w poszukiwaniach.

Szukam czerwonych butów. Zaznaczam, że to ma być czerwień jak ta, a nie burgund, oxblood, etc. Myślałem o lotnikach lub oxford full brouges z licowanej skóry. Te modele wydają mi się optymalne do zabaw z tak oryginalnym kolorem. No i nie chciałbym wydawać na to np. pensji minimalnej.

Ponieważ moje dotychczasowe poszukiwania nie dały żadnych rezultatów rozważam też inny wariant. Kupuję Bexley (Paul lub Peter), usuwam z nich farbę (dał nam przykład Saphire) i nakładam wybraną przez siebie. Jak zapatrujecie się na ten pomysł? Nie wiem jeszcze czy zrobić to samemu, czy oddać szewcowi (jeśli tak to któremu?). Ma swoje plusy. Łączny koszt to 500-800 zł. Buty będą z pewnością niepowtarzalne :-). Boję się tylko, czy farbowanie będzie jednolite, co ma szczególne znaczenie przy lotnikach.

Mozesz zastanowic sie rowniez nad tymi butami

http://www.tridentinum.com/index.php?pa ... 77〈=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meqoq, odradzałbym full brogues w tym kolorze - spróbuję poszukać Ci jakichś lotników lub quarter brogue cap toes.

Np. takie byłyby idealne do zafarbowania, ale może uda mi się znaleźć coś we właściwym kolorze.

Dołączona grafika

To mają być buty z zamkniętą przyszwą? Jaki nosisz rozmiar?

Poniżej Paul Smith:

post-1-13658920140432_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meqoq, odradzałbym full brogues w tym kolorze - spróbuję poszukać Ci jakichś lotników lub quarter brogue cap toes.

Ten pomysł urodził mi się po zobaczeniu Church's, które prezentują się nieźle. Generalnie wydaje mi się, że to nie mogą być oxfordy, bo to zbyt formalny but na taki kolor. Lotniki wydają mi się optymalne (loafersy też wyglądają nieźle, ale ja chcę buty wiązane).

To mają być buty z zamkniętą przyszwą? Jaki nosisz rozmiar?

Tak, z zamkniętą. 42/43 w zależności od długości i tęgości kopyta. Mam raczej szeroką stopę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zastanowic sie rowniez nad tymi butami

http://www.tridentinum.com/index.php?pa ... 77〈=en

Link się nie otwiera, ale sądząc z nawy domeny to chyba jakieś kolejne buty dla papieża, czy tak?

Mnie bardzo się podobają, jak z resztą tamta damska marynarka z CMDNS. :)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę Was o pomoc. Ostatnio podjąłem decyzje że zakupie na ebayu oxfordy loake i mam problem z wyborem rozmiaru. Obecnie używam buty marki wojas w rozmiarze 44. Zgodnie z rozmiarówką podaną na ich stronie internetowej to rozmiarowi 44 odpowiada wkładka długości 28,5 cm oraz rozmiar 10 (UK). Natomiast na ebau wychodzi ze loake w rozmiarze 8,5 (UK) posiada wkładkę o długości 30 cm!

http://cgi.ebay.co.uk/Loake-Elland-Blac ... 3a6568e672

czy powyższe oznacza że powiniene zamówić rozmiar 8 (uk)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - to jest odpowiedni temat na taki post.

Po drugie - "Outer sole" lub "Outsole" oznaczają zewnętrzną podeszwę, a nie wkładkę. Jeżeli podeszwa zewnętrzna ma 30 cm to przypuszczam, że wkładka będzie miała ok 29.

Po trzecie - Jeżeli te buty masz zamiar kupić to nie rób tego.

Po czwarte - Moim zdaniem powinieneś szukać rozmiaru 9,5 UK, jeżeli nosisz buty Wojas'a w rozmiarze 44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - to jest odpowiedni temat na taki post.

Po drugie - "Outer sole" lub "Outsole" oznaczają zewnętrzną podeszwę, a nie wkładkę. Jeżeli podeszwa zewnętrzna ma 30 cm to przypuszczam, że wkładka będzie miała ok 29.

Po trzecie - Jeżeli te buty masz zamiar kupić to nie rób tego.

Po czwarte - Moim zdaniem powinieneś szukać rozmiaru 9,5 UK, jeżeli nosisz buty Wojas'a w rozmiarze 44.

dzieki za podpowiedz.

Ps. dlaczego mam nie kupować takich butów ? masz na myśli te konkretne z linku czy sam model buta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. dlaczego mam nie kupować takich butów ? masz na myśli te konkretne z linku czy sam model buta ?

Te konkretne.

Przejrzyj to jeżeli szukasz butów budżetowych (monitoruję te aukcje i schodzą wszystkie poniżej 30 GBP za sztukę a to nowe buty, jakością dwa razy przewyższające Wojasa):

http://shop.ebay.co.uk/bungalowqueen10/ ... 4340.l2562

Postaram się też poszukać Ci jakichś innych butów. Jakim budżetem dysponujesz, wliczając koszty przesyłki i co to ma być za but? Czarne wiedenki bez ażurów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje immune za pomoc. Byłbym wdzieczny gdybyś coś doradził. Mam czarny garnitur lantiera i poszukuje do niego butów. Znalazłem dwa modele które mi się bardzo podobają:

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... tedFitID=0

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... r_id=2433#

Teraz chciałbym znaleść któryś model (który bardziej będzie pasował do garnituru) gdzieś na ebay trochę taniej. Mój budżet obejmujący koszty wysyłki to 250 zł ew.max. 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj to jeżeli szukasz butów budżetowych (monitoruję te aukcje i schodzą wszystkie poniżej 30 GBP za sztukę a to nowe buty, jakością dwa razy przewyższające Wojasa):

http://shop.ebay.co.uk/bungalowqueen10/ ... 4340.l2562

Przepraszam, że się podłączę, ale też szukam oxfordów do garnituru, a mam jeszcze bardziej ograniczony budżet. Czy ten sprzedawca wysyła poza Wielką Brytanię?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie QuaD i style, proponuje każdorazowo pytać o możliwość wysyłki przedmiotu do Polski. Z moich doświadczeń wynika, że naprawdę bardzo mała ilość sprzedawców nie zgadza się na takie rozwiązanie. Czasami warto zaproponować dodatkową prowizję od zgody na wysyłkę międzynarodową (ja np. oferuję dodatkowe 10 funtów) i bardzo często to przesądza o pozytywnej decyzji i zgodzie kontrahenta.

Wiesz może jaka jest średnia cena zakupu takich używanych butów loake na licytacjach ?

Zależy, których modeli i zależy kiedy. W przypadku używanych butów zdarzają się niesamowite okazje nawet za kilkanaście funtów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie QuaD i style, proponuje każdorazowo pytać o możliwość wysyłki przedmiotu do Polski. Z moich doświadczeń wynika, że naprawdę bardzo mała ilość sprzedawców nie zgadza się na takie rozwiązanie. Czasami warto zaproponować dodatkową prowizję od zgody na wysyłkę międzynarodową (ja np. oferuję dodatkowe 10 funtów) i bardzo często to przesądza o pozytywnej decyzji i zgodzie kontrahenta.

Wiesz może jaka jest średnia cena zakupu takich używanych butów loake na licytacjach ?

Zależy, których modeli i zależy kiedy. W przypadku używanych butów zdarzają się niesamowite okazje nawet za kilkanaście funtów.

ok, dzieki za podpowiedz. mam na myśli taki model http://cgi.ebay.co.uk/IMMACULATE-Loake- ... 43a6f335d7 ew. również takie z ażurkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo znany sprzedawca, u którego na aukcjach licytuje zawsze przynajmniej kilka do kilkunastu osób (na każdej). Tutaj nie ma co szukać okazji. Poza tym Loake z tej aukcji można dostać nowe kilka razy w roku za ok 100-110 funtów, więc płacenie 60-70% tej ceny za używane buty to żadna okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo znany sprzedawca, u którego na aukcjach licytuje zawsze przynajmniej kilka do kilkunastu osób (na każdej). Tutaj nie ma co szukać okazji. Poza tym Loake z tej aukcji można dostać nowe kilka razy w roku za ok 100-110 funtów, więc płacenie 60-70% tej ceny za używane buty to żadna okazja.

ok rozumiem. Wysłałem Ci na skrzynke link. Byłbym wdzięczny gdybyś ocenił te buty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W ramach samomotywacji do dokończenia i tak już opóźnionej pracy magisterskiej obiecałem sobie kupno single monk strapów w okolicach okolo 100 GBP.

Upatrzyłem sobie coś takiego jak na razie w przerwie:

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... &seconds=0

Poszukiwałbym jednak w wersji nie lakierowanej, reszta tak samo (w tym kolor raczej jasno brązowy). Macie może jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W ramach samomotywacji do dokończenia i tak już opóźnionej pracy magisterskiej obiecałem sobie kupno single monk strapów w okolicach okolo 100 GBP.

Upatrzyłem sobie coś takiego jak na razie w przerwie:

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... &seconds=0

Poszukiwałbym jednak w wersji nie lakierowanej, reszta tak samo (w tym kolor raczej jasno brązowy). Macie może jakieś propozycje?

Też się zastanawiam nad tymi butami (niestety obecnie nie ma mojego rozmiaru na tej stronie), choć wolałbym double strap, ale powoli zaczynam tracić nadzieję na jasnobrązowe double strap na podobnej półce cenowej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.