Kewin Opublikowano 13 Stycznia 2016 Zgłoś Opublikowano 13 Stycznia 2016 Bardzo ładny. Kiedy§ się skuszę na podobny. Cytuj
Whitesnake Opublikowano 13 Stycznia 2016 Zgłoś Opublikowano 13 Stycznia 2016 Spore rondo jak na homburga (chyba). Ale ładny mimo to. Spore rondo, formowana korona, kolor do niczego… a jednak, bardzo go lubię. Dlatego właśnie, jestem daleki od skreślania pomysłów przed spróbowaniem. 3 Cytuj
waski Opublikowano 13 Stycznia 2016 Zgłoś Opublikowano 13 Stycznia 2016 Jakiej szerokości jest to rondo? Cytuj
Whitesnake Opublikowano 13 Stycznia 2016 Zgłoś Opublikowano 13 Stycznia 2016 Jakiej szerokości jest to rondo? Oficjalnie rondo ma 6,7 cm, a korona ok 10 cm po uformowaniu. Cytuj
Hargin Opublikowano 13 Stycznia 2016 Zgłoś Opublikowano 13 Stycznia 2016 A czemu kolor "do niczego"? To średni popiel/szarość ? Cytuj
Whitesnake Opublikowano 13 Stycznia 2016 Zgłoś Opublikowano 13 Stycznia 2016 A czemu kolor "do niczego"? To średni popiel/szarość ? Tak, to bardzo bezpieczny kolor i pasuje do wszystkiego. Uniwersalność może być zaletą jeśli ktoś chce mieć jeden kapelusz, ale i wadą jeśli chodzi o koordynację. On nie jest jasno szary, niebiesko szary, zimno szary… on jest po prostu, szary. Bezpieczny, ale nudny. 1 Cytuj
swordfishtrombone Opublikowano 13 Stycznia 2016 Zgłoś Opublikowano 13 Stycznia 2016 Tak, to bardzo bezpieczny kolor i pasuje do wszystkiego. Uniwersalność może być zaletą jeśli ktoś chce mieć jeden kapelusz, ale i wadą jeśli chodzi o koordynację. On nie jest jasno szary, niebiesko szary, zimno szary… on jest po prostu, szary. Bezpieczny, ale nudny. First world problems 5 Cytuj
Whitesnake Opublikowano 13 Stycznia 2016 Zgłoś Opublikowano 13 Stycznia 2016 Jakiej szerokości jest to rondo? Tak przy okazji, warto spojrzeć na tą stronę: http://www.hatsandcaps.co.uk/search/?name=homburg Zamieszczone zdjęcia dobrze oddają proporcje homburgów od różnych producentów. Stetson faktycznie jest najniższy i szeroki, a Christys'hats odwrotnie. 1 Cytuj
Jakub Wieczorek Opublikowano 13 Stycznia 2016 Zgłoś Opublikowano 13 Stycznia 2016 A mi się podoba tenhttp://www.hatsandcaps.co.uk/stetson-hats-saks-fur-felt-homburg-pecan-p130079/ Jednak w tej cenie, to ją wolę jakieś ładne buty Cytuj
Whitesnake Opublikowano 13 Stycznia 2016 Zgłoś Opublikowano 13 Stycznia 2016 A mi się podoba tenhttp://www.hatsandcaps.co.uk/stetson-hats-saks-fur-felt-homburg-pecan-p130079/ Jednak w tej cenie, to ją wolę jakieś ładne buty Bardzo dobry wybór, to ten sam co mój . Niestety, nie było brązów w moim rozmiarze. Cytuj
Jakub Wieczorek Opublikowano 13 Stycznia 2016 Zgłoś Opublikowano 13 Stycznia 2016 No nie da się ukryć. Kolor jest piękny! Cytuj
Koval Opublikowano 31 Stycznia 2016 Zgłoś Opublikowano 31 Stycznia 2016 Panowie, wczoraj w sklepie koncepcyjnym 'Bytom' widziałem fedory wykonane w 100% z włosia króliczego. Występowały w trzech kolorach - beż, grafit? (ciemny szary) i czarny. Niestety nie miały pełnej rozmiarówki, a jedynie 'S', 'M'... Może to kogoś zainteresuje. Cytuj
Nastolatek Opublikowano 4 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 4 Lutego 2016 Gdyby kogoś interesowało jak wygląda kapelusz "Dagmar" z Polkapu - kolor 8428 d. Odnoszę wrażenie, że jest nieco przyduży, ale jak na pierwszy kapelusz (w dodatku zamawiany bez przymiarki, internetowo) to i tak nieźle. Sam kontakt z Polkapem też był w moim przypadku bezproblemowy. 5 Cytuj
swordfishtrombone Opublikowano 4 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 4 Lutego 2016 Nie wygląda na duży, siedzi gdzie powinien. Jeśli jest lekki luz to w sumie dobrze, powinien się lekko wkładać na głowę, bez naciągania. Jest ładny i dobrze Ci pasuje, gratuluje zakupu. Cytuj
paero123 Opublikowano 4 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 4 Lutego 2016 Bardzo dobrze Ci w tym kapeluszu, dopasowanie jest znakomite. Szarmant zzielenieje z zazdrości Pozdrawiam Cytuj
artisan Opublikowano 4 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 4 Lutego 2016 Ja też uważam, że wyglądasz w nim bardzo dobrze. Ja niestety w kapeluszu nie wyglądam dobrze, przynajmniej na razie nie znalazłem takiego modelu by było choć w miarę ok. Moja zona natomiast w kapeluszach wygląda świetnie, nawet męskich (no ale jak to mówią ładnemu we wszystkim ładnie ) @nastolatek swoją drogą podziwiam, że w twoim wieku jesteś gotów chodzić w kapeluszu. Pewnie wśród znajomych robisz niemałą sensację ? Cytuj
Nastolatek Opublikowano 4 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 4 Lutego 2016 Dziękuję za miłe komentarze @artisan Sensacja jest, ale nie spotkałem się jeszcze otwarcie z negatywnymi komentarzami na ten temat, jedynie z komplementami ze strony koleżanek i kolegów. Poza tym lubię się jakoś wyróżniać w tłumie, a jako, że dzisiejszego stylu "rurki, vansy, yolo, swag" nienawidzę, to zacząłem się ubierać po prostu nieco bardziej elegancko niż rówieśnicy. Kapelusz z płaszczem i jakimś dobrym szalikiem moim zdaniem dobrze się prezentuje, no i wszyscy w mieście wiedzą, kto idzie po ulicy A jeśli komuś z mojego otoczenia nie podoba się ten pomysł, to szanuję jego zdanie i opinię, ale dobrze się w tym stylu czuję, więc dalej będę się tak ubierał. 1 Cytuj
Mateusz3M Opublikowano 4 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 4 Lutego 2016 Super wygląda i szanuje styl! Jak ja się ciesze, że jestem z tej trochę "starszej" generacji i nie było mi dane zobaczyć tego co teraz się dzieje w szkołach Jeśli chodzi o temat, to co myślicie o takim budżetowym kapeluszu http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0285685001.htmlwarto spróbować? To byłby mój pierwszy kapelusz i nie wiem czy przypadłoby mi do gustu noszenie ich? Dostępny jest jeszcze kapelusz oznaczony jako fedora i rzeczywiście na zdjęciach wg. mnie przynajmniej ma lepszy kształt, ale na pewno jakikolwiek dostępny rozmiar będzie za duży, więc zostaje mi ten podlinkowany. Cytuj
Jakub Wieczorek Opublikowano 4 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 4 Lutego 2016 Lepszy będzie taki: http://witleather.pl/126,kapelusz-meski-089-11.html Cytuj
ZygKarcz Opublikowano 5 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 5 Lutego 2016 Czy istnieją jakieś reguły dobierania wysokości korony do kształtu twarzy itp.? Trochę już się bawię w nakrycia głowy, ale wciąż te eksperymenty z dobieraniem. Wiem, że najlepiej do konkretnej osoby, ale ciekaw jestem, czy można obrać jakiś podstawowy kierunek bez mierzenia? Cytuj
LONG STORY SHORT Opublikowano 7 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 7 Lutego 2016 Czy istnieją jakieś reguły dobierania wysokości korony do kształtu twarzy itp.? Trochę już się bawię w nakrycia głowy, ale wciąż te eksperymenty z dobieraniem. Wiem, że najlepiej do konkretnej osoby, ale ciekaw jestem, czy można obrać jakiś podstawowy kierunek bez mierzenia? Teoretycznie istnieją takie zasady: http://www.artofmanliness.com/2008/05/28/the-perfect-hat-for-your-ugly-mug/ W praktyce jednak jedynym fasonem, który można sobie w pewnym stopniu spersonalizować, jest fedora. Taka personalizacja jest wciąż dostępna, ale za duże pieniądze w krajach Okcydentu. Osobiście uważam, że najważniejszymi czynnikami, bez których kapelusz nie będzie wyglądał dobrze, jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru oraz pewność siebie 2 Cytuj
swordfishtrombone Opublikowano 7 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 7 Lutego 2016 Najlepszy poradnik tego typu, jaki widziałem, już się pojawił w tym wątku: http://www.felthats.com/hats_info/style.php . Oczywiście teoria swoja, a praktyka swoje, ale czasem przymierzamy, przymierzamy i nie wiemy, co jest nie tak. Dzięki takim poradnikom (z ilustracjami) mamy większe szanse zidentyfikowania tego, co trzeba zmienić. 2 Cytuj
ZygKarcz Opublikowano 9 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 9 Lutego 2016 Dziękuję serdecznie za odpowiedzi Panowie.Jestem zwolennikiem raczej szerszego ronda, ale często mam wtedy problem z wysokością korony. Bywa, że gubią się proporcję. Poczytam, popatrzę i może coś wygłówkuję, może potrzeba mi zmiany modelu/marki. Zapytałem już w stosownym temacie, gdzie jeszcze forumowicze kupują kapelusze, mam nadzieję, że poznam jakieś nowe firmy. Cytuj
wojvv Opublikowano 16 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 16 Lutego 2016 B. ciekawy filmik pokazujący proces wytwarzania kapeluszy na indywidualne zamówienie: W tym "magiczna maszyna" służąca do zdjęcia miary i odwzorowania kształtu głowy przyszłego nosiciela (bardziej zaawansowany model, od opisywanych już na forum - praktycznie jednym ruchem zdejmuje się miarę) I technika wypalania korony (od 5:09 minuty), którą widzę pierwszy raz. Szkoda, że kapelusze z forowego zamówienia nie będą w ten sposób dopasowywane. Pozdr, wojvv Cytuj
LONG STORY SHORT Opublikowano 16 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 16 Lutego 2016 Ta magiczna maszyna to tzw. Conformateur - ponieważ służy do pomiaru kształtu głowy, ma zastosowanie przy sztywnych kapeluszach, takich jak meloniki i cylindry oraz usztywniane kapelusze kowbojskie. Kapelusze z projektu forumowego będą "miękkie" (jak na fedory przystało) i same dopasują się do kształtu głowy właściciela 1 Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.