Skocz do zawartości

Marka Gordon Bros


d_box

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 months later...
  • Odpowiedzi 789
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Szanowni,

Niespełna rok temu kupiłem na Zalando Lounge Levety na gumie. Niedawno zauważyłem, iż podeszwa na czubkach zaczęła... pękać! Po konsultacji z lokalnym szewcem dowiedziałem się, że guma jest wadliwa, tudzież była długo przechowywana w niewłaściwych warunkach i  straciła swoją elastyczność, czyt. sparciała. Wszcząłem procedurę reklamacyjną (wystarczają zdjęcia i opis). Zaproponowano mi upust w wysokosci 80zl przy zachowaniu butów lub zwrot kosztów i odesłanie im obuwia. Co wybrać, zostawiać i naprawiać czy zwracać? Dodam, że buty kupione bardzo tanio bo za coś około 350zl, więc za te pieniądze nic nie kupię. Szewc wycenił wstepnie naprawę (podklejenie i zelowanie) na 85zl ale radził oddać... 

 

Pozdrawiam

20190920_211611.jpg

20190920_211616.jpg

20190920_211629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

WItam Panowie, co sądzicie o tych trzewikach po wymianie sznurowadeł? Nie podobają mi się te języki z napisem i sposób przyszycia boków na takie potrójne kwadraty. Nie mam jeszcze brogsów i rozważałem to jako opcje na wiosne/jesien

Brak opisu.@yacoob mógłbyś podać wiadome źródło Meerminów seconds?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrójne kwadraty, przy tak każualowych butach, zwłaszcza za takie pieniądze nie stanowiłyby dla mnie problemu. Uczciwie trzeba przyznać, że szczególnie piękne nie są, ale za te pieniądze dadzą radę.
Wiadome żródło secondsów Meermina już niestety nie istnieje. Zakończyło aktywność na Ebayu jakiś rok temu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty po próbie domowego rozejścia się nie poddają, przydałby się rozmiar 42.5. Zauważyłem niezbyt eleganckie przyszycie przyszywy - z góry widoczne są otwory, jakby cholewka była dziurawa. Kompilacja tych dwóch rzeczy zmusza mnie do zwrotu i będę polował na coś w większym budżecie.

image.png.dcea26c105f2fb452f43d50ae90590a3.pngimage.png.942bf2ac742809c5a883f67c6d0665a9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nieładna praktyka, przejście się w butach dyskwalifikuje je do zwrotu w mojej opinii - nie chciałbym kupić butów w sklepie i odebrać przesyłki z butami chodzonymi, nawet w domu. Takimi praktykami utrudniasz pracę dystrybutorom bo ktoś je kiedyś odbierze i nie kupi z tego powodu. 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest dość cienka granica pomiędzy przymierzaniem, a użytkowaniem butów i to właśnie szczegóły o tym decydują. Samej "przechadzki" po mieszkaniu nie oceniałbym negatywnie - przecież przymierzając obuwie w sklepie również nierzadko przechadzamy się w nim parę kroków, robimy jakieś zgięcia, wstajemy, siadamy sprawdzając jak się układają i na jaką swobodę ruchów pozwalają. Jeżeli mamy natomiast do czynienia z zakładaniem butów w domu wielokrotnie, spędzaniem w nich znacznie więcej czasu aniżeli mielibyśmy na to możliwość w sklepie to, w mojej ocenie, mamy już do czynienia ze sporym nadużyciem.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gordonów ze śladami użytkowania nikt nie będzie chciał kupić, ale na krokiety ze śladami użytkowania w cenie gordonów będzie tłum chętnych, a wygrywający zaraz się pochwali interesem życia w JBMDNS🤪

Jeśli sprzedawca ustali zasady w sposób jasny, jak zrobiło to Patine, wtedy już klient musi zdecydować, czy ponosi ryzyko (mało danych przy przymiarce i możliwość zwrotu, albo dużo danych, ale już bez zwrotu). Ja zawsze w domu stawiam jeden krok na dywanie i wiem - oddaję, albo chodzę dalej, ale w tym drugim przypadku nie po to żeby zwracać, ale żeby ustalić, czy wkładka, czy ShoEze, czy szewc, czy same dadzą radę...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy za mocno:) 

Jakbym za każdym razem, gdy dostałem buty z liczbą wykonanych kroków większą od kilku (również z Patine), dostawał 100 zł, to miałbym już nową parę TLB Artista za darmo.
Nigdy nie odesłałem butów z powodu tego, że ktoś wykonał w nich spacer po dywanie.

Co innego, jak znamy kopyto/rozmiar i tylko upewniamy się, że wszystko pasuje, a co innego jak "zielony" człowiek kupuje w ciemno i ma wydać na buty 1400 zł. Nie wyobrażam sobie niewykonania chociażby kilku kroków po dywanie/wykładzinie...

 

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

W jakimś wątku chyba przewinęło się podobne pytanie, ale nie potrafię teraz tego znaleźć.

https://www.gordonbros.de/schuhtypen/sneaker/342/sam-624380-sand

Klasyczne zamszowe trampki/sneakersy G&B - jak wypada rozmiarówka? Brać standardowy rozmiar UK czy może nieco większy? W klasycznych noszę UK 8 lub 8,5.

Jak wygląda ich jakość? Powyżej jakiej kwoty już nie warto o nich myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.