Skocz do zawartości

Marka Gordon Bros


d_box

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 281 mm i tęższe stopy i w 42 mi noga lata  Brałbym teraz 41.
But jest za duży na Ciebie i to sporo.

Nie wiem jak byś się zmieścił w 41...
IMO przesadzacie. To nie palec a kość u nasady palca. Taka widocznie budowa stopy kolegi.
Levety dość mocno zwężają się ku czubkom stąd ten efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 789
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

25 minut temu, michau napisał:


Nie wiem jak byś się zmieścił w 41...
IMO przesadzacie. To nie palec a kość u nasady palca. Taka widocznie budowa stopy kolegi.
Levety dość mocno zwężają się ku czubkom stąd ten efekt.

Też się zastanawiam jakim cudem skoro moja stopa 275 nie wchodziła w ogóle do buta a koledze 281 wchodzi do 42 i lata 

IMG_7433.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eleganter napisał:
Całkowita długość stopy to 275mm
szerokość stopy mierzona ( kości haluksa ) 108mm
obwód stopy mierzony w obwodzie przez kości haluksa 248mm
podbicie stopy mierzone w śródstopiu w najszerszym punkcie 245mm 

Też mi wyglądają te buty na za duże. Potwierdzają to również Twoje wymiary.

Dla przykładu:

Długość stopy 285mm / obwód 24,9 mm . Mam rozmiar 42. Zresztą to jest już max.  długość stopy dla tego rozmiaru. Wyglądają te buty u mnie dużo zgrabniej. 

Najważniejsze żeby były wygodne i podobały się właścicielowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, elvis185 napisał:

Też mi wyglądają te buty na za duże. Potwierdzają to również Twoje wymiary.

Dla przykładu:

Długość stopy 285mm / obwód 24,9 mm . Mam rozmiar 42. Zresztą to jest już max.  długość stopy dla tego rozmiaru. Wyglądają te buty u mnie dużo zgrabniej. 

Najważniejsze żeby były wygodne i podobały się właścicielowi. 

To ja już nie wiem.... rozmiaru 41 nie mogłem założyć na nogę więc nawet nie mogłem ich przymierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie mogłeś ich nawet przymierzyć, to dokonales pewnie właściwego wyboru.  Niestety ta firma nie robi połówek.  

Mnie na początku męczyły palce i podbicie. A po 3 tygodniach i pomocy chemi stały się bardzo wygodne. Teraz 10 godzin na nogach i jest wygodnie. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się tu opinia, że mają stylistykę butów roboczych BHP. Aż tak źle?

Model Mirco. Skóra miękka, przyjemna. Buty od razu wygodne. Pomyślane jako codzienne woły robocze do chino i jeansów. Mankament- z przyciemnianymi miejscami, nie są symetryczne, ale to mi zupełnie nie przeszkadza. Cena 300 zł.

gb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2016 o 08:33, piquille napisał:

Cześć,

Pojawiło się sporo przecen (pewnie pierwsze) na buty G&B na zalando.

Właśnie zakupiłem botki te z linka poniżej za cenę 480zł - jak myślicie w tej cenie warto?

https://www.zalando.pl/gordon-and-bros-blade-botki-brown-gb612d006-o11.html

Blade-Botki Brown

To nie botki a sztyblety ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakiego koloru kremu saphira używacie do levetów tan?
Wydaje mi się że gdzieś było, bo tyle już o nich pisano, że powinny mieć osobny wątek :) ale nie mam czasu aktualnie szukać...
Używa ktoś żółtego? Taki mam w planach, bo chce je trochę zżółcić, ale nie chcę zepsuć koloru na jakiś sraczkowaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jarek napisał:

bo chce je trochę zżółcić

Jak jeszcze bardziej to chyba musisz zrobić pastę z kurkumy :D Używam koniakowego Woly, wcześniej Saphir bodajże jasny brąz, ale ja akurat chciałem je delikatnie zbrązowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jarek napisał:

Panowie, jakiego koloru kremu saphira używacie do levetów tan?
Wydaje mi się że gdzieś było, bo tyle już o nich pisano, że powinny mieć osobny wątek :) ale nie mam czasu aktualnie szukać...
Używa ktoś żółtego? Taki mam w planach, bo chce je trochę zżółcić, ale nie chcę zepsuć koloru na jakiś sraczkowaty.

Przecież one są paskudnie żółte , wątpię żeby Ci się udało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Drodzy Panowie,

chciałbym przywitać się na forum - jest to mój pierwszy wpis, choć forum śledzę prawie od roku. Mam zamiar uzupełnić swoją kolekcję butów o buty jesienno-zimowe, ponieważ są aktualnie na wyprzedażach. Trafiłem na model Harry w dwóch kolorach: czarny https://www.zalando.pl/gordon-and-bros-harry-botki-sznurowane-gb612a01a-q11.html i tan https://www.zalando.pl/gordon-and-bros-harry-botki-sznurowane-tan-gb612a01a-b11.html Mam jednak pewne obawy. Niby wszystko pięknie, groszkowa skóra, dobra (w porównaniu do większości moich butów) firma, pewnie i jakość nienajgorsza, uczciwa cena... ale coś z nimi chyba nie tak. Macie jakieś doświadczenia z tymi butami z Zalando? Czy może po prostu ten model nie jest szczególnie udany? Może ktoś zechce być adwokatem tego modelu? Wysłucham każdego argumentu.

 

Najchętniej spytałbym, czy ktoś może zaproponować coś innego w podobnej cenie, ale widywałem tu już takie pytania nowych forumowiczów, a także reakcje na nie. Sam tego błędu nie popełnię :)

 

Raz jeszcze wszystkich Was pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy ktoś z Was miał też podobny przypadek - mianowicie od wewnętrznej strony buta brzydko pofalowała się skóra? Co śmieszniejsze buty wymieniałem ponieważ zamówiłem za duże i w rozmiarze większym też były pofałdowane w tym samym miejscu tylko dużo bardziej. Problem dotyczy(ł) za każdym razem buta lewego. Buty miałem na sobie dopiero kilka razy.  Zdjęcie do wglądu. 

Pozdrawiam! 

 

comment_GzFk9tMoiU9giygBMRlKC3zqVjauLcMI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę jakiegoś problemu. Jeżeli już pojawia się jakaś fałda w tym miejscu, to należałoby zweryfikować to z anatomią Twoich stóp. W takich przypadkach nie można tego rozpatrywać w kategoriach zero-jedynkowych, gdyż wpływ na pracę skóry/buta ma wiele czynników, najczęściej związanych ze stopami użytkownika.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
21 godzin temu, timeforalesson napisał:

Dotarły do mnie Gordony Levet w rozmiarze 43 i tragedia :/ Ciasne jak cholera, właściwie nie mogę włożyć nogi tzn. udało mi się z dużym trudem, ale but siedzi bardzo ciasno. Myślę, że 44 będą za długie. Te na długość są ok, po prostu są ciasne. I teraz nie wiem co mam zrobić. Czytałem, że te buty na początku są ciasne i należy je najpierw rozchodzić, jednak boję się, że ogólnie są za ciasne i się nie rozejdą. Prawdę mówiąc to obawiam się je drugi raz zakładać, żeby nie zmarszczyły się zbyt mocno, bo jeszcze mi ich nie wymienią. Co mam robić?
Wymiary mojej stopy;
- długość: ok. 28 cm
- obwód w haluksie: 26,5 cm
- obwód podbicia: ok 27 cm
- podbicie mam normalne/lekko płaskie

@waski Przepraszam. Najpierw napisałem post, a dopiero po chwili przypomniałem sobie o tym temacie.

 

Oddaj te buty, bo wyglądają na za wąskie. Poszukaj np. Loake 1880 na eBay na promocji, bo jak cisną w palcach to nic nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieelegancko, ale zamawiasz z polskiego internetu, mierzysz i odsyłasz, i szukasz na ebay. W sumie i tak nie wiadomo czy w ogole spasuje wiec to nie az takimgrzech jak wykorzystać salon stacjonarny jako przymierzalnie a potem kupic na ebay za pol ceny. Ceny cokolwiek miedzy 140 a 180 funtow, czesto koło 150-160 bywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry Panom,

Akurat wpadły mi w oko na Allegro buty G&B - http://allegro.pl/pc96-skorzane-polbuty-gordon-bros-blake-rapi-i7008640424.html

Czy ktoś z Panów kojarzy ten model i mógłby więcej o nim powiedzieć - jak są szyte, czy warte tej ceny, oraz czy sprzedawca podał prawidłowo rozmiar (dł. wkładki przy rozmiarze 42 wydaje mi się trochę za duża).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.