Skocz do zawartości

Marka Gordon Bros


d_box

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 789
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A poza wrażeniami czysto estetycznymi? Akurat potrzebuję czegoś bardziej formalnego (mam już czarne derby brogues), potrzebuję czegoś bardziej do garnituru na wyjścia typu ślub (czyjś oczywiście :)), a tutaj chciałem zapytać o jakość i trwałość podanych butów, bo cena jak na G&B wydaje się atrakcyjna.

Jeśli się mylę to będę oczywiście wdzięczny bardziej doświadczonym Forumowiczom za sprostowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leonid napisał:

Nie kupowałbym ich - kolor czarny w gładkich derby nie wygląda ciekawie.

Używałem czarnych derby przez ostatnie 7 lat. Dostałem wiele komplementów, że super buty, choć wiem, ze nie były to wyżyny sztuki obuwniczej. 

44 minuty temu, leonid napisał:

Zapewne zostaniesz wkrótce przekonany, że do formalnego stroju konieczna jest zamknięta przyszwa ;-)

Pod warunkiem, ze się ładnie zejdzie ;) Ja jednak wole dobrze dobrane derby niż za wąskie oxfordy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, leonid napisał:

A ja zebrałem masę komplementów za koszmarki Deichmann. 

Moje to były Venezia. Klejone, ale w sumie nie takie najgorsze. Wziąłem w nich ślub, obroniłem doktorat plus zaliczyłem masę innych okazji. Teraz pewnie założyłbym coś bardziej odpowiedniego, bo moja wiedza z dziedziny "stylu" znacznie się wzbogaciła przez ostatnie 1-2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, leonid napisał:

Chodzi mi tylko o to, że nie warto polecać czarnych, gładkich derby, nawet jeśli są komplementowane. Tutaj kolega wspomniał, że ma już czarne derby z ażurowaniem, stąd tym bardziej warto zaopatrzyć się w coś bardziej odmiennego. ;-)

Ja zrozumiałem Twój wpis bardziej jako: "nie warto polecać czarnych derby, bo czarne oksfordy są zawsze lepsze" ;) Ja tez tak uważam, pod warunkiem, ze przyszwa się zejdzie. Uważam, ze dla np tęgich osób na najważniejsze okazje lepsze będą czarne derby niż brązowe oksfordy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...
18 minut temu, Zagiel napisał:

Panowie,

jak wyglada sprawa rozbijania się (na szerokość) butów marki G&B? Zakupiłem model 2318 na kopycie levet i jak narazie jest trochę ciasno. Mogę liczyć, że buty ładnie się ułożą?

To sprawa indywidualna. Zależy co znaczy "trochę" ciasno. Niemniej jednak nawet pancerne levety coś tam się rozbijają, jak każde skórzane. Mam oprócz levetów inny jeszcze model Gordonów, na węższym kopycie niż levet i mimo, że na początku konkretnie cisnęły na szerokość, to po dwóch dniach zero dyskomfortu. Nie pamiętam jak było z moimi levetami,  ale raczej były mocno dopasowane, bo tak lubię, inaczej bym ich nie zostawiał.  Mogę dodać, że były to moje pierwsze  "pawdziwe" buty i po 4 latach wyglądają, moim zdaniem, lepiej niż na początku, choć na nie nie chucham przesadnie, ot zwykła kosmetyka od czasu do czasu. I podzelować nie zaszkodzi gdzieś tam kiedyś bo krupon podeszwowy to w Gordonach słaby dość i ściera się jak papier.  Na dziś to nadal jedne z najlepszych "wołów" roboczych. Reasumując, jak Ci stopa nie drętwieje tudzież nie cierpnie po minucie w tych butach, to możesz śmiało zaryzykować ;)

P.S. Pozdro z Rzeszowa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pary G&B noszonych na co dzień - derby (44) i monki (43). Derby od początku były wygodne (moje pierwsze buty GYW, więc nie chciałem się męczyć), monki były przyciasne w podbiciu. Po kilku wyjściach z chęcią derby bym wymienił na 43, aż tak się rozeszły. Monki są teraz w sam raz, nic nie uciska. Gwarantować nie mogę, ale pewnie u Ciebie też but się rozejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy, chociaż po G&B można chyba się spodziewać wszystkiego (przynajmniej ja wiem, że wszystko jest możliwe). Jakiś czas temu kupowałem w promocji na zalando monki, na jednym bucie mam plamkę, która była potraktowana czymś w stylu renovating cream (wyszło to przy kremowaniu butów). Ja ich nie reklamowałem, bo raz, że mam je po dobrej cenie (~300 złotych), a dwa, że mi to nie przeszkadza. Inna kwestia jest taka, że na G&B już nie patrzę przy wyborze nowych butów. Wolę dołożyć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2018 o 22:15, Zagiel napisał:

Panowie,

jak wyglada sprawa rozbijania się (na szerokość) butów marki G&B? Zakupiłem model 2318 na kopycie levet i jak narazie jest trochę ciasno. Mogę liczyć, że buty ładnie się ułożą?

Przekopiuję z innego wątku, może też się przyda:
'Również ma 3 pary Gordonów, wszystkie 42, w tym trzewiki william. U mnie stopa to 27 cm, wkładki mają po około 28,5 cm (wszystko dokladnie mierzone). 2*derby ładnie się dopasowały, szczególnie w zamszu, bo na początku dość uciskały, lecz trzewiki są mniej podatne na rozchodzenie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dostałem właśnie kilka par G&B z Zalando loung i mam wątpliwości. Nigdy nie miałem tego typu butów więc pytam: czy takie przebarwienia jak i "niedomalowania" to standard czy po prostu jakiś gorszy sort? Wygląda to jakby ktoś maznął pędzlem po bucie i chyba coś poszło nie tak. Wydawało mi się, że kolor powinien być w miarę jednolity

2018-11-30 09.21.52.jpg

2018-11-30 09.22.11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie jak kolega powyżej, tylko dodam, ponieważ piszesz, że zamówiłeś kilka par, imho wolałbym za te pieniądze jedną a porządniejszą. Chyba, że odsyłasz pozostałe, zamówiłeś więcej celem porównania? Widziałem tą "promocję" na Zalando i moim zdaniem bardzo trudno było tam znaleźć buty nawet średnio wyglądające. Pochwale za pomyśl, jasnobrązowe brogsy (kolor zwany: tan, braga itd, itp) całkiem ok. Taki krem w kolorze jasny brąz powinien pomóc https://sklep.klasycznebuty.pl/250,saphir-krem-50ml.html?gclid=EAIaIQobChMIt5eQp_v73gIVTqqaCh1lQwDBEAYYASABEgIozvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 4 pary bo też nie wiedziałem jak z rozmiarem trafić, ale chciałem brogsy żeby w ogóle sprawdzić czy mi się spodoba takie obuwie. Jedną parę sobie zostawię na testy, zapłaciłem niecałe 400zł więc za tę kwotę i tak raczej nic lepszego nie trafię. Jeszcze się zastanawiam czy właśnie zostawić te http://www.schuhhaus-strauch.de/gordon-bros--luquin-hellbraun-2830 czy może faktycznie "podmalować" te co wrzuciłem wyżej https://sklep.klasycznebuty.pl/1752,gordon-and-bros-5343-british-tan.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam monki luquiny i po dłuższym czasie one po prostu mi się nie podobają przez ten duży nakładany czubek. Jest po prostu za duży. Pomijam już to, że przez to robi mi się ekstremalnie dużo miejsca w palcach. Drugi raz bym ich nie kupił, szukałbym czegoś z normalnymi czubkami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.