Skocz do zawartości

Podomki, pidżamy, bielizna, elegancja w domowym zaciszu


Brzydalllo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wrubel

Hanes jest "bardzo okej", nie zawsze bez napisów, ale owe i tak są dużo subtelniejsze niż atakujące oczy loga ww firm. Mam jedną godną polecenia parę firmy Navy, z tym że kupioną "za wielką wodą", nie wiem jak z dostępnością w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Polecam bieliznę włoskiej firmy Perofil (firma rodzinna z Bergamo), która szyje też na wyłącznej licencji bieliznę dla Ermenegildo Zegna. Bardzo klasyczny design i tkaniny najwyższej jakości, logo niewidoczne: np. bokserki Paros C z merceryzowanej bawełny filo di Scozia.

Bardzo cieniutka i delikatna tkanina, ale material bardzo trwały, piorę ją normalnie w pralce przy wysokim wirowaniu, kolor i jakość tkaniny pozostają bez zarzutu.

Poznałem ich na Pitti Uomo i ich manager sprzedaży Claudio Dallera potrafi tak opowiadać o męskiej bieliźnie, prawie jak pasjonaci o samochodach :D

http://www.perofil.it/

No a sam top of the top bielizny to marka Zimmerli of Switzerland, bardzo konserwatywna i klasyczna i niestety odpowiednio też droga, od nich wiem, że w Polsce ich produkty kupuje tylko jakiś butik w W/wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałem ich na Pitti Uomo i ich manager sprzedaży Claudio Dallera potrafi tak opowiadać o męskiej bieliźnie, prawie jak pasjonaci o samochodach :D

http://www.perofil.it/

Tomek, na stronie Perofil widzę całkiem fajną ofertę skarpet i poszetek. Czy jest szansa, że ten asortyment pojawi się w Twoim sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, na stronie Perofil widzę całkiem fajną ofertę skarpet i poszetek. Czy jest szansa, że ten asortyment pojawi się w Twoim sklepie?

W sumie to przy okazji zapytam ich o ofertę, choć osobiście myślę, że Alto Milano oferuje zdecydowanie lepszą jakość, jako że skarpetki to ich wyłączna specjalizacja.

A dla zainteresowanych przy okazji jakichś wakacji we Włoszech, adres outletu Perofila:

Via Zanica 14,

24126 Bergamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzory i kolory mają różne:

http://www.altomilano.it/index.htm

Co do sklepu to jeszcze nie wiem bo następne zamówienie dopiero po okresie letnim.

Muszę natomiast poszukać po internecie bo wydawało mi się, że można było gdzieś online we Włoszech ich skarpety kupić, dla tych poszukujących bardziej odważnych kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Niech mi Panowie koledzy pomogą: jestem zmarzluchem, idzie zima tysiąclecia ;) Do tej spory spałem zwykle w spodenkach i koszulce, ale widzi mi się zestaw: rozpinana koszula i długie spodnie. A jak to jest u was? Może doradzciei mi jaki materiał wybrać?

flanela - sam ma dwie pary na zimę i kilka bawełnianych krótkich spodenek do spania na lato - Calvin Klein (bardzo dobra jakość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi Panowie koledzy pomogą: jestem zmarzluchem, idzie zima tysiąclecia ;) Do tej spory spałem zwykle w spodenkach i koszulce, ale widzi mi się zestaw: rozpinana koszula i długie spodnie. A jak to jest u was? Może doradzciei mi jaki materiał wybrać?

podobnie jak Krakus, czyli odpowiednia kobieta, a wtedy o piżamie zapomnisz. A tak na poważnie to flanela. Nie wiem, jak to jest u was, ale jakos nie lubie zbyt nagrzanej sypialni. A co do zimy, to już się przyzwyczaiłem, że w TV to co roku straszą zimą tysiąclecia. A ludzie tylko lataja do apteki po fervexy i inne aspiryny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze w Marks&Spencer.

Bywało, że miewali fajne, ciepłe, rozpinane męskie pidżamy (długi rękaw, długie spodnie). Jest też taka firma bieliźniana jak Rignella - miewa bardzo ładne wzory. Z jakością jest różnie. Miałam ich kilka pidżam - część po kilku latach wyglądała jak nowa, część po kilku praniach jak szmatka (wszystkie szwy nie trzymały formy). Triumph też miewa ładne męskie rozpinane pidżamy - choć ja do jakości Triumpha bardzo się zraziłam.

Pozdrawiam

Malwes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co poza poczuciem luksusu taka kołdra daje?

nie poczucie luksusu jest tutaj najważniejsze. Chodzi o właściwości.

tutaj jest całkiem zgrabny opis, może kiedyś wrzucę zdjęcia - byłem w fabryce robiącej takie kołdry w Chinach. Kołdry są różnej grubości na lato i zimniejsze miesięce. Mam taką na lato, jest super lekka - waży o ile pamiętam 1,2 kg!

http://zdrowa-koldra.webpark.pl/

inne źródła w google "jedwabna kołdra"

pozdrawiam,

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć porównania do puchu (myślę tu o dobrej jakości puchu gęsim tupu 95 czy 98 nawet i 700-800 cui). Chciałem porównać wagę. Na dwuosobową kołdrę potrzeba z 300, max 400 gram takiego puchu a to i tak było by pewnie za dużo (za ciepło), więc waga zawiera w większości wagę pokrycia.

Już znalazłem "pewne" porównanie.

kołdr 140x200 z jedwabiem morwowym jako wypełnieniem ma 1,5kg wkładu.

Więc waga nie stanowi o przewadze. Trawłość też nie (puch jest praktycznie niezniszczalny). Może kwestie swiązane z konkretnym uczuleniem - ale to margines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.