Skocz do zawartości

Spinki i inna biżuteria męska w / po pracy, jak dobierać


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem jakiegoś problemu w pisaniu na klawiaturze ze spinkami. Co do węzełków, to niby chociaż trochę bardziej nieformalne (ale my jesteśmy uparci w dążeniu do zmniejszania formalności stroju, nieprawdaż?) to jednak codzienne ich zakładanie to koszmar. Poza tym węzełki w sumie bardziej rzucają się w oczy, niż spinki z matowym kamieniem, o kolorze podobnym do koszuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem jakiegoś problemu w pisaniu na klawiaturze ze spinkami. Co do węzełków, to niby chociaż trochę bardziej nieformalne (ale my jesteśmy uparci w dążeniu do zmniejszania formalności stroju, nieprawdaż?) to jednak codzienne ich zakładanie to koszmar.

Ja ze względu na to, że spinki węzełki są mocno rozciągliwe to spokojnie w poprzedzający wieczór wkładam je do mankietów "na gotowo". Bez większych problemów mankiet przeciska się przez dłoń. Łatwiej niż w guzikach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian - przede wszystkim węzełki. Zauważyłem, że w niektórych koszulach dziurki nie do końca są rozprute, ale nie wiem, czy można je lekko nadpruć. Może są zaszyte dla trwałości? Z drugiej strony - na dziurkach przy mankiecie nie ma dużych nacisków... I rozumiem, że w koszulach bespoke szerokość dziurek również można ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że OT, ale przymierzam się do zakupów w TM Lewin, i mam pytanie dot. koszul z francuskim mankietem. Czy u nich też są one tak szerokie (mankiety), że da się założyć koszulę z wpiętymi spinkami?

są wystarczająco luźne, zresztą dziurki też są spore, węzełki z łatwością przechodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów. Mam pytanie dotyczące stosowania spinek do mankietów. Czy odpowiednie jest noszenie ich na co dzień, oczywiście do koszul z mankietami podwójnymi? Czy też zarezerwowane być one powinny do nieco bardziej oficjalnych sytuacji, zwłaszcza wieczorowych? Z zainteresowaniem czekam na Państwa uwagi. marek

Mnóstwo jest spinek które można stosować w nieoficjalnych zestawach. Mam jedną parę przedstawiającą Queen's guard, kolejną z lokomotywami - interesująco przedstawiają się w zestawie dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście do koszul z mankietami podwójnymi?

A ja proszę Pana bardzo lubię pojedyncze mankiety (co więcej na co dzień jest wygodniejszy, tyle że lepiej zakładac lżejsze spinki).

Nie wiem, skąd sie bierze w Polsce przekonanie, że do spinek musi być tylko mankiet francuski.

Jan ma rację ten wątek był... jest gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście do koszul z mankietami podwójnymi?

A ja proszę Pana bardzo lubię pojedyncze mankiety (co więcej na co dzień jest wygodniejszy, tyle że lepiej zakładac lżejsze spinki).

Nie wiem, skąd sie bierze w Polsce przekonanie, że do spinek musi być tylko mankiet francuski.

Doktor kiedyś pisał, że pojedyncze mankiety na spinki są maks elegancji, stoją ponad francuskimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze względu na to, że spinki węzełki są mocno rozciągliwe to spokojnie w poprzedzający wieczór wkładam je do mankietów "na gotowo". Bez większych problemów mankiet przeciska się przez dłoń. Łatwiej niż w guzikach :)

Ja wkładam spinki-węzełki od razu po wyjęciu koszul z prania i tak je trzymam w szafie.Zaoszczędza to trochę czasu rano, a same spinki są nieco elastyczne i umożliwiają włożeni dłoni nawet przy dobrze dopasowanym mankiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedynczych mankietów na spinki praktycznie nie widuje w sklepach

chętnie sprawił bym sobie taką białą i błękitną

Też mam ten problem. Oczywiście może jest to spowodowane tym, że wchodzę do niewłaściwych sklepów, ale... ja naprawdę chodzę do porządnych sklepów Z KOSZULAMI i jakoś tak... no nie bardzo :/ A Szczecin nie jest przecież tak prowincjonalny, żeby nie można było kupić większości istniejących w obrocie ubrań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Krakowie.....

Jest firma z pewną już tradycją: SP im. J. Dąbrowskiego, przy Małym Rynku mają swój główny punkt usługowy, gdzie spełnią każde życzenie koszulowe (szyją do teatrów, filmów etc., więc żadne zamówienie im nie straszne).

Mają też stronę, ale nie jest zniewalająca:

http://www.dabrowski.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mankiety pojedyncze z dziurkami na spinki można w Polsce kupić w: Marks & Spencer i van Graafie, bywają też w TKK Maxx, P&C, ostatnio nawet w C&A, robił też (przynajmniej do niedawna) Kastor z polskich firm... i tak dalej...

ps. z marek wymienianych na forum Savile Row, Eterna, czasami Olymp i TH, zwykle praktykują to powszechnie firmy brytyjskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.