Skocz do zawartości

Spinki i inna biżuteria męska w / po pracy, jak dobierać


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olgierd

Chodzi o walory estetyczne czy wewnętrzne przekonania ?

 

Estetyczne. Wierzę, że można taką skórę tak wyprawić, że mucha nie siada (skoro można buty, paski, etc.), ale jakoś zwierzę egzotyczne po prostu mi nie pasuje.

 

Nb. z tych samych względów dziwi mnie zachwyt nad cordovanem. Nie jeżdżę konno i nie czuję olbrzymiego przywiązania do polskiej tradycji jeździeckiej (acz jako potomek szlachetki litewskiego pewnie powinienem...), jednak czuję swoiste tabu jeśli chodzi o niektóre gatunki zwierząt (psy, koty, konie): nie jem, nie ubieram się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Praktycznie i ładnie.Hmmmmm... interesting. 

 

Jakieś 10 lat temu pewnie bym chciał. Teraz w każdej kieszeni kilka flashy z logo firm wszelakich i dodatkowe na mankietach jeszcze? Choć jest i potencjalna zaleta. Jakby tego użyć przy ludziach, to pseudonim "Bond" gwarantowany.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy firma Deakin&Francis : http://deakinandfrancis.co.uk/cufflinks-for-men.html?limit=all

 

miewa jakieś promocje / wyprzedaże ? :ph34r:

nie miewa

ale zawsze możesz kupić u http://www.ebay.co.uk/usr/djmasseyandson

nawet jak nie mają czegoś w ofercie sprowadzą, 10-15 % taniej niż oferta w "sklepie firmowym" plus zdecydowanie niższy koszt wysyłki 

 

ładne spinki  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyger Glyn

 

post-12-0-10585700-1393269015_thumb.jpg

 

spinki z dwiema tarczami - jak podoba się Wam taki patent?

 

Na zdjęciu srebro łączone ze złotem. W centrum - jak podaje jubiler - jest cytryn *

znalazłem info o cenie modelu z jedną tarczą i stopką (T-bar), czyli w najpopularniejszym wykonaniu spinki, 375 GBP

 

* - idąc tropem Wikipedii nie jest to cytryn naturalny:


Większość cytrynów znajdujących się na rynku powstała przez wyprażanie ametystu lub kwarcu dymnego. W temperaturze 470 °C brazylijski ametyst staje się jasnożółty, przy temp. 550–560 °C – ciemnobrunatny do czerwonobrunatnego. Wszystkie wyprażane cytryny wykazują czerwonawy odcień, podczas gdy naturalny cytryn jest zwykle bladożółty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobają te dwie tarcze i patent z łączeniem lańcuszkiem, rzadko kiedy możmna spotkac takie spinki. W Polsce w żadnym sklepie stacjonarnym, nigdy takich nie widzialem.

 

Natomiast ten konkretny model akurat mi nie podchodzi, ale to kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zawsze mówiłem, że nie lubię, ale trafiła mi się formalna okazja, wystąpię w granatowym garniturze i złotym krawacie (jestem blondynem o niebieskich oczach) i stwierdziłem, że w takim zestawie żółtozłote spinki będą się najlepiej prezentowały. Dlatego postanowiłem kupić i waham się między tymi dwoma modelami. Na pewno będę ich używał bardzo rzadko, ale zawsze warto takie coś mieć na specjalne okazje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, krawat nie jest z litego złota, jest jedwabny w kolorze złota, taki ciemnożółty, może z brązowawymi refleksami, taki jak tutaj: yellow-solid-necktie-488.jpeg . Mam też taki połączony z granatowym: navy-and-gold-bold-striped-.gif . Uważam, że na mnie (blond+niebieskie oczy) prezentuje się OK, choć na pewno dla niektórych to wybór ryzykowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, krawat nie jest z litego złota, jest jedwabny w kolorze złota, taki ciemnożółty, może z brązowawymi refleksami, taki jak tutaj: yellow-solid-necktie-488.jpeg . Mam też taki połączony z granatowym: navy-and-gold-bold-striped-.gif . Uważam, że na mnie (blond+niebieskie oczy) prezentuje się OK, choć na pewno dla niektórych to wybór ryzykowny.

Napiszę tak...wybierając inny kolor masz duże szanse, że wybierzesz właściwie.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.