Skocz do zawartości

Spinki i inna biżuteria męska w / po pracy, jak dobierać


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

no, krawat nie jest z litego złota, jest jedwabny w kolorze złota, taki ciemnożółty, może z brązowawymi refleksami, taki jak tutaj: yellow-solid-necktie-488.jpeg . Mam też taki połączony z granatowym: navy-and-gold-bold-striped-.gif . Uważam, że na mnie (blond+niebieskie oczy) prezentuje się OK, choć na pewno dla niektórych to wybór ryzykowny.

 

Typowo ślubny z oferty targi-slubne.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie żebym chciał się kłócić, i nie żebym - przy całym szacunku jakim go darzę - uważał Pana Szarmanta za najwyższy autorytet w tej dziedzinie (chociaż niektóre jego stylizacje podobają mi się bardzo), z tym akurat się zgadzam:

Kontrowersje wzbudza kolor złoty. Nie jest to kolor dla każdego, ale ma swój urok. Pięknie uzupełnia się z granatem. Gdybym ja miał wybrać między krawatem w kolorze srebra lub złota, wybrałbym złoto. Jest to kolor szczególnie wskazany dla blondynów  (di Caprio/Redford w Wielkim Gatsbim). Jeśli jednak ma Pan już pierwsze siwe włosy, to proszę złota się wystrzegać.

 

Jak (jeśli) przekonam się do publikowania własnych zdjęć w Internecie (co zawodowo ludziom odradzam), wrzucę zdjęcie zestawu na mnie. Póki co poglądowo pokażę tego pana: navy-suit-with-gold-tie.jpg , i tego pana: Gold-Tie.jpg . Absolutnie się nie zgadzam ze stwierdzeniem iż wyglądają jak z targów ślubnych (choć ten pierwszy przesadził ze złotą poszetką), a obaj noszą złote krawaty.

 

Zresztą rozumiem: ja a priori nie trawię zielonych krawatów (w żadnym odcieniu), a widziałem kilka bardzo udanych zestawów z krawatami np. pistacjowymi. Chociaż sam w życiu bym nie założył, ani nikomu nie polecił.

 

To jak te spinki? ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://themerrybride.files.wordpress.com/2013/05/navy-suit-with-gold-tie.jpg?w=554 wygląda mi to na profesjonalną sesję, której najsłabszymi elementami są krawat i poszetka ;)
http://modernmancollection.com/wp-content/uploads/2013/09/Gold-Tie.jpg Jestem na nie. 
Spinki pierwsze kojarzą mi się z cinkciarzami, drugie są bardzo ładne. Jednak używałbym ich ostrożnie, ze względu na zły stereotyp złotych dodatków. Dodatkowo zastanów się jaki będziesz miał na sobie pasek i zegarek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://themerrybride.files.wordpress.com/2013/05/navy-suit-with-gold-tie.jpg?w=554 wygląda mi to na profesjonalną sesję, której najsłabszymi elementami są krawat i poszetka ;)

http://modernmancollection.com/wp-content/uploads/2013/09/Gold-Tie.jpg Jestem na nie. 

Spinki pierwsze kojarzą mi się z cinkciarzami, drugie są bardzo ładne. Jednak używałbym ich ostrożnie, ze względu na zły stereotyp złotych dodatków. Dodatkowo zastanów się jaki będziesz miał na sobie pasek i zegarek. 

 

O krawatach podyskutuję chętnie w wątku o krawatach.

 

Zgodzę się co do negatywnego stereotypu złotych dodatków, i mnie nie był on obcy. Odkąd kilka lat temu zacząłem pracować, zmieniłem kraj, powoli zacząłem zmieniać zdanie. Problem chyba w tym, że złote dodatki muszą mieć historię: wierzcie lub nie, ale złota Omega "po dziadku" albo rodowy sygnet (!) w krajach gdzie materialna tradycja jest kontynuowana nieprzerwanie od wieków naprawdę nie są negatywnie odbierane. W Polsce ktoś ze złotym sygnetem jest odbierany jako "pozer" albo nouveau riche. Chyba całkiem słusznie, bo ilu z nas ma złote dodatki "po dziadku"?

 

Ja nie mam złotych spinek po dziadku (mam dwie pary srebrnych, w tym jedne bardzo ładne, art deco), ale jeśli chcę, żeby mój wnuk takie miał, nie pozostaje mi nic innego jak kupić :) Okazja jest, spinki są, złoto "w dołku"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

@ Krzysiek W

Nie uważasz, że pudełko na biżuterię (ze skóry, no ale mimo wszystko to tylko pudełko, które leży gdzieś w szufladzie) za 135$ to fanaberia?

 

Identyczną funkcję spełnia pudełko za 60 zł:

http://sklepy24.bazarek.pl/opis/756449/zamykana-tacka-na-pierscionki-kolczyki-obraczki-34x24-cm.html

 

Choć naturalnie wielu ludzi tutaj to esteci, i za jakość i wizualny wygląd są w stanie płacić więcej. Należy to uszanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od punktu widzenia i zasobności portfela. Można mieć w garderobie plastikowe wieszaki z Tesco, można mieć z hangerproject - oba spełniają swoją rolę a jednak niektórzy kupują te drugie, dlaczego?

"Przyjemność" związaną z męską modą można czerpać z różnych źródeł, nie tylko ubrań ale i dodatków do ich przechowywania.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.