Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy posiada ktoś z was koszule CT krój slim fit lub extra slim w rozmiarze S i mógłby podać wymiary koszuli? Moje wymiary to wzrost 170cm, kołnierzyk 38, klatka 100cm, talia 80cm, rękaw 83cm. Według rozmiarów na stronie slim fit S powinna być idealna bo ma 106 w klatce. Mam koszule Bytom rozmiar 38 i tam koszula ma 104 i brakuje mi tych 2-3 cm w klatce. Rozmiar 39 znowu ma barki sporo za szerokie.

 

 

 

 

Powinna być dobra. Mam podobne wymiary i noszę rozmiar S w wersji slim fit.

Pamiętaj tylko, że ich koszule casual mają jedną długość rękawa.

 

Przy okazji mam pytanie o materiał koszul Charles'a z linii Business causal. Nie podają nigdzie jaki jest splot bawełny. Np.

http://www.ctshirts.com/intl/slim-fit-button-down-business-casual-indigo-mid-blue-shirt/FOB0233MBU.html?cgid=shirts-business-casual-shirts&dwvar_FOB0233MBU_collarSize=15

Ma ktoś koszule z tej linii? Cienka popelina czy trochę jednak grubszy twill?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzień dobry, czy ktoś zamawiał może koszulę z tailor store? Na maila dostałem info o 40% rabatu, w sumie pomyślałem aby coś zamówić, jakość pewnie taka sobie, ale perspektywa dobrego dopasowania i możliwości zaprojektowania koszuli zachęcają. Z tego co czytam transport ze Sri Lanki, jak to w praktyce z cłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tam raz koszulę - kwestia na ile to był przypadek.

Tkanina była nieprzyjemna a po praniu tworzyły się niewyobrażalne harmonijki na wszystkich szwach. Tkanina na koszulę miała być easy iron - co z tego jak szwów nie szło doprasować. Niestety dalej nic nie powiem ponieważ założyłem ja może ze cztery razy i wylądowała w koszu z przedstawionych wcześniej powodów. Tkanina bardzo traciła na wyglądzie z każdym praniem tzn zaczynała łapać wlos i tracić początkowy połysk

Nie wiem jakie masz doświadczenie w zamawianiu, szyciu na miarę ale za pierwszym razem jest to często straszliwy niewypał, za drugim mniej straszliwy, gdzieś około 6 koszuli zaczyna być w miarę ok. Jednakże jest to powiązane z typowością sylwetki i osobniczą  wrażliwością na niedoskonałości przedmiotu zamówienia.

Rozumiem że masz ochotę na przygodę - tylko zastanawiam się czy przy cenie 260 pln nie lepiej zrobić to np. w hendersonshirt - tam jest gwarancja pierwszej koszuli co umożliwia zapewne proste  poprawki w cenie. W mojej opinii dużo ładniejsze kołnierzyki - pomijając że można poprosić o zgodny z przeslanymi rozmiarami i wzorcem. W tkaninach  ta sama chińska bawełna co u Włochów tylko tkana z Chinach a nie we Włoszech więc noname :)

Kluczem w koszuli, tak jak i w marynarce są ramiona i rękawy- samodzielna ocena jest dużo trudniejsza niż przy marynarce która posiada usztywnienia i wypełnienia maskujące niedoskonałości. Zwróć wiec uwagę wymiar w plecach, w bicepsie i wszycia rękawa oraz wymiaru w mankiecie. Jak układa się widoczna część koszuli to głównie kąt ramion koszuli i jakość wszycia kołnierzyka.

Porównując jakość uszycia czyli obszycia dziurek i szwów to jestem za Hendersonem której jakość dla mnie jest porównywalna z CTShirts - czyli bardzo dobra.

Wydaje mi się że koszule i w Henderson i Tailor są dokładniej krojone niż SuSu które to często są "naciągane" przez szwaczkę ponieważ jest krzywy podkrój kołnierzyka. Wiem bo wszystkie przerabiam u krawcowej.

Reasumując w mojej opinii przy ofercie rynkowej tkanin, krojów z wieszaka, w Tailor ani tkanina ani szycie nie jest warte tyle ile jest tam napisane. Efekt końcowy związany z dopasowaniem to Twoja odpowiedzialność - to nie bespoke

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie dziękuję za odpowiedzi. Chyba podziękuje w takim razie. Ja też wszystkie oddaje do krawcowej ze względu na bardzo wąską talię (wszystkie koszule są mocno workowate), przyznam, że trochę mnie to już męczy - stąd poszukiwania tego typu alternatyw. Co do sylwetki to oprócz sporej różnicy klatka/talia chyba bez większych odchyleń, więc sądzę, że dopasowanie mogłoby być satysfakcjonujące (choć wiadomo, że same centymetry roboty nie zrobią), ale opis jakości mnie zniechęcił. Spodziewałem się w sumie tego.

Hendersonshirt - w sumie nie sprawdzałem ich oferty, zajrzę, dziękuję za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz koszule o wysokiej gramaturze tkaniny to za 55 Eur plus przesyłka otrzymasz ją uszytą z Camicera Olga - nie powinieneś być chyba zawiedziony jakością. Są odpowiednie wątki nam forum

W Henderson większość tkanin jest w ok. 110g - co mnie odpowiada,  w Camicera ok 140g to jest odczuwalna różnica,

Jednakże samo taliowanie koszuli to groszowa sprawa, więc kupno z wieszaka wydaje się korzystniejsze.Jeżeli masz drobniejszą sylwetkę to dośc wąskie rękawy a przede wszystkim mankiety ma James Button czy też SuSu a ceny w podstawowej wersji nie odlatują w kosmos w związku z muszlami perłopława i Ascolite ;)

Jeżeli jednak jesteś za przygodą toi na początek wydaje się że najłatwiej będzie z Hendersonem bo w Polsce i z poprawkami w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post. Polecacie koszule z Wółczanki, serii Lambert?Chciałem kupić białą wyszczuplaną na moją 18'stkę, która w dodatku posłuży mi od razu na studniówkę.Opłaca się iść w tą promocję "DRUGA SZTUKA GRATIS"?Czy po prostu w cenie jednej już jakby zawierają się dwie i na tej zasadzie jest to zrobione?Pozdrawiam!

Przykładowe koszule LAMBERT od 190 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, czytałeś regulamin? Druga sztuka gratis to druga sztuka gratis.

"Za zestaw składający się z dwóch produktów, o których mowa w pkt. 1 zapłacisz: za najdroższy produkt – regularną cenę detaliczną brutto, a tańszy produkt zakupisz za 0,01 zł. W przypadku zakupu w ramach tej samej transakcji dwóch produktów w tej samej regularnej cenie detalicznej brutto, Klient jest uprawniony do zakupu z rabatem tylko jednego z produktów."

Co do tego czy się forumowicze polecają/ czy się opłaca: u Osovskiego trwa nadal promocja -50%, jeżeli znajdziesz swój rozmiar to za podobną cenę masz lepszą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszula nie kosztuje grosz. Biorąc pod uwagę regularną cenę Lambertów, wychodzi jakieś 150 zł za sztukę. Bo musisz kupić dwie koszule - więc cena tej pierwszej, w normalnej cenie, rozkłada się na dwie sztuki.

Tak, cena jest specjalnie zawyżona przy wejściu kolekcji. Praktycznie cały czas są jakieś promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałam z promocji i teraz w Lambert (za dwie koszule zapłaciłam równo 250zł bo jedna była 249,99zl a za drugą grosz). Ogólnie w Wólczankę i w Lambert kupuję tylko jeśli są promocje 2 w cenie 1 bo jakościowo regularna cena nie jest adekwatna. W Osovski kupiłam 1 koszulę mężowi i jedną sobie. Te 50% nie jest na wszystko i trzeba się wczytać oraz przy koszyku wpisać kod by się upewnić na które koszule zadziała. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, malwes napisał:

Te 50% nie jest na wszystko i trzeba się wczytać oraz przy koszyku wpisać kod by się upewnić na które koszule zadziała. 

 

Nie na wszystko ale na 99,99% asortymentu. Inna sprawa ze juz wszystko przebrane i raczej bialej, klasycznej koszuli Kolega nie dostanie w tej promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

Mam pytanie dotyczące koszul z CT. Ich extra slim fit pasuje na mnie idealnie, poza klatką piersiową. Koszula minimalnie się tam rozchodzi. Zamierzam niedługo zamówić kolejną koszulę i chciałbym identyczne bądź zbliżone dopasowanie tylko z paroma centymetrami więcej w klatce piersiowej.

Więc pytanie: lepiej wziąć rozmiar M z taliowaniem slim, czy rozmiar L z taliowaniem extra slim? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam białej koszuli, o dość gęstym materiale, rozmiar kołnierza 37. Ważne żeby kołnierz był extreme cutaway/cutaway o długich wyłogach, nie jak tm lewin. 

Najlepiej polskie sklepy lub z rozsądna wysyłka, zebym nie stracił 40€ na przesyłkę i zwrot jakby nie pasowała. 

Budzet ~300zl.

Próbowałem się przekopać przez wątek ale jest dosc obszerny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam białej koszuli, o dość gęstym materiale, rozmiar kołnierza 37. Ważne żeby kołnierz był extreme cutaway/cutaway o długich wyłogach, nie jak tm lewin. 
Najlepiej polskie sklepy lub z rozsądna wysyłka, zebym nie stracił 40€ na przesyłkę i zwrot jakby nie pasowała. 
Budzet ~300zl.
Próbowałem się przekopać przez wątek ale jest dosc obszerny
Koledzy właśnie zbierają ekipę na zamówienie u Olgi.
W budżecie się zmieścisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o materiał w koszulach oxford od T. Milera - czy jest przyjemny dla skóry, czy też szorstki, a jeśli to drugie, to czy efekt ustępuje po paru praniach? Kiedyś mierzyłem oksford z kolekcji Osovski&MrV i to była tragedia - jakbym pokutny worek na siebie założył. Oczywiście nie wiem, czy to się zmieniało w czasie, nie był to mój rozmiar i nie kupiłem, jednak koszula w takim stanie wg mnie nie nadawała się do noszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.