Skocz do zawartości

Portfel - dyskusje i porady, regeneracja


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jest oczywiście szkoła falenicka i otwocka - Tomek Miler na blogu też przekonująco opisał zasadność noszenia portfela bez bilonówki. Ja podejmowałem takie próby trzykrotnie, za każdym razem z bardzo mizernym skutkiem. Teraz mam opasły portfel, który nie wypycha mi kieszeni, bo noszę go w teczce lub forumowej aktówce, a w życie bez bilonu jestem w stanie uwierzyć, ale w Stanach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem się na portfel bez bilonówki i faktycznie jest to momentami wkurzające. Szczególnie na imprezach. Po każdym drinku (zwykle jakiś jack z colą) z dychy zostają mi 3-4 zł reszty. Za to codziennie zasilam skarbonkę. ;)

 

Ale przeliczając, z 10zł zostaje Ci 3, 4 (czyli jeden drink 6,7zł). Władasz do kieszeni 2 monety - nie jest to dużo w spodniach. Kupujesz drugiego drinka za 10zł, zostają Ci znowu 2 monety, czyli z 4 siadasz do stolika. Przy trzecim drinku płacisz monetami ;) i potem sytuacja się powtarza, do czasu gdy płacisz jakimś banknotem, ale ze względu na wzrastający poziom lewitacji, bądź zwiększoną grawitację, nie potrafisz ustalić jakim :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tak przyjazne ceny w Zielonej?

 

Przestawiłem się na portfel bez bilonówki i faktycznie jest to momentami wkurzające. Szczególnie na imprezach. Po każdym drinku (zwykle jakiś jack z colą) z dychy zostają mi 3-4 zł reszty. Za to codziennie zasilam skarbonkę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroki życia w małym mieście ;) Osobiście polecam "Czar PRLu", "Staromiejską" albo "Międzywojenkę" (tu trochę drożej ale klimat fajny). A na piwo "Hausta" (minibrowar) i "Szwejka" (czeskie piwa).

No to wiemy już, gdzie zorganizować spotkanie forumowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Długo szukałem portfela, który mógłby spełnić moje wymagania. Obecnie używam portfela Petersona, który jest OLBRZYMI (12x9,5 cm, z zawartością około 3 cm grubości). Zacząłem przeglądać Internet w poszukiwaniu inspiracji albo produktu, który by mnie zadowolił. Nie chciałem żadnego "etui na karty", tylko normalny portfel (ale bez bilonówki) do noszenia w przedniej kieszeni spodni. Przede wszystkim czegoś cieńszego, bo Peterson był niezwykle męczący na codzień (kilka godzin dziennie na siedząco, ciasne jeansy - efekt małego obwodu w pasie i dużych ud wyrobionych przez sport), a gdy zakładałem garnitur był okropnie widoczny przez kieszenie. Koniecznie bifold, do którego zmieści się banknot bez składania (więc portfel od Milera odpada) i kilka kart. Znalazłem trzy portfele, które mogą zainteresować osoby o podobnych wymaganiach co ja.

 

1. http://articulatelifestyle.com/collections/wallets - bardzo pojemny (osiem kart i dwie kieszenie nimi - mam takie w moim obecnym portfelu i są świetne na paragony, bilety i podobną drobnicę) i całkiem ładny z zewnątrz, wadą jest bezużyteczna (dla mnie) kieszeń na zewnątrz. Do tego dość tani.

2. http://www.popovleather.com/butterscotch-traditional-bifold-leather-wallet/ - niezwykle ładny (jego surowość mnie urzeka), skóra wygląda na naprawdę dobrej jakości, ale mało pojemny (podają, że można wkładać kilka kart do jednej przegródki, ale ja nie lubię tak robić) i drogi. 

3. http://www.slimfoldwallet.com/products/black-gray-micro - wygląda na przeciętny materiał, za cienki do przedniej kieszeni, ma mało kieszeni (chociaż ta z lewej strony by była dobra na dowód), jest zbyt kwadratowy. Ale ma jeden genialny patent - widać go tutaj. Kieszenie pozwalające na schowanie kart, z których rzadko się korzysta to rzecz, która pozwala wybaczyć mu mało kieszeni. Najtańszy z tej trójki.

 

Ja już zamówiłem jakiś czas temu Articulate Wallet (jeszcze go nie mam), ale nie wiem czy bym się na niego zdecydował gdybym wcześniej wpadł na portfel nr 2. (znalazłem go wczoraj). Dla mnie idealnym rozwiązaniem by było połączenie tych trzech - konstrukcja z nr 2. z dodanymi kieszeniami pod kartami jak w nr 1. i kieszeniami w przegrodzie na banknoty jak w nr 3. Ale nie zawsze da się znaleźć coś dokładnie odpowiadającego swoim potrzebom (dopóki się nie napisze do rzemieślników z forum i nie zamówi czegoś na miarę, co przez pewien czas nawet rozważałem).

 

Mam nadzieję, że komuś się przydadzą moje sugestie. A może ktoś z Was również zna jakieś ciekawe portfele, mające jakieś w cechy wyróżniające je na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad zmianą portfela, bo jest on dość gruby i lekko zniszczony. Przypadkowo natknąłem się na wpis Tomasza Milera i postanowiłem, że trzeba coś z tym w końcu zrobić. 

 

Zacząłem więc trochę szukać, ale niestety nie jestem jakoś dobrze obeznany w tym temacie jeszcze, więc trochę błądzę. Bardzo spodobał mi się bifold zaproponowany przez Pana Milera, ale doszedłem do wniosku, że nie do końca odpowiada mi trzymanie wszystkich kart razem, a następnie szukanie tej właściwej poprzez wyjęcie wszystkich innych... 

 

Dlatego chciałbym się Was zapytać czy moglibyście mi coś doradzić, co spełniałoby moje oczekiwania...

  1. Portfel ma być cienki, taki żeby można było go włożyć do przedniej czy też tylnej kieszeni w spodniach i nie odczuwać przy tym dyskomfortu. To samo jeśli chodzi o trzymanie go w kurtce czy też marynarce.
  2. Musi mieścić dowód rejestracyjny...
  3. Mieścić od 4-6 kart, nie musi być każda w osobnej przegródce.
  4. Cena: do ~200zł.
  5. No i żeby był w miarę wytrzymały.

To chyba tyle jeśli chodzi o moje wymagania. Byłbym wdzięczny za Waszą pomoc :)

 

EDIT:

Przesadziłem z tą ilością kart. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się nie da. Jak będzie mieścił 8 kart ułożonych osobno i dowód, to nie będzie cienki, takie są prawa fizyki. Zresztą weź 8 kart i dowód i złóż je razem, to już jest grubość odznaczająca się w tylnej kieszeni spodni, a do portfela jeszcze w ogóle nie doszliśmy...

Na marginesie, nie polecam noszenia portfela w spodniach. Jeżeli priorytetem jest "cienkość", to ciężko będzie znaleźć w tej cenie ciekawszą propozycję niż ta Tomka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano - 8 kart każda w osobnej skórzanej przegródce to tak jak z 12 kart jedna na drugiej, jeśli nie więcej.

 

Wejdź sobie na stronę Bellroya - nie musisz kupować akurat ich portfeli, bo są zdaje się poza podaną przez Ciebie ceną, ale poczytaj ich symulacje grubości portfela. Im więcej warstw skóry między plastikami, tym portfel będzie grubszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że wszystkie 8 ma być osobno :) Zdaję sobie z tego sprawę. Po prostu nie chcę mieć wszystkich kart w jednej kieszonce. W sumie teraz jak patrzę do portfela to przesadziłem z tymi kartami... Dowód osobisty, prawo jazdy, legitymacja studencka, karta płatnicza i ew. karta na siłownię - to są 4 niezbędne karty i 1-2 optymalne, gdyby kiedyś doszła jakaś inna karta płatnicza.

 

Będę wdzięczny za jakieś ciekawe propozycje.

 

@UP

Byłem na tej stronce i widziałem tą symulację. Tak jak napisałem, przesadziłem z tą ilością kart. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja traktuję kartę na siłownię tak jak karty lojalnościowe - trzymam w domu i wyciągam tylko wtedy, kiedy potrzebuję (a większość systemów lojalnościowych ma mnie w systemie i wystarcza im imię i nazwisko, nie muszę mieć ze sobą plastiku). Daruj ją sobie, chyba że często zdarza Ci się spontanicznie decydować o wyjściu na siłownię (zakładając, że masz jak rozwiązać kwestię stroju do ćwiczenia, którego przy sobie nie masz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lathlaer dlatego powiedziałem, że optymalna. Co do siłowni to wożę ze sobą torbę na siłownię zawsze przygotowaną, ale to zawsze mogę trzymać kartę w torbie, o! 

 

@123 sądzę, że mógłbym mieć problem z dokładnym opisem projektu, to raz, a dwa pewnie cenowo by wyszło drożej nie planowałem wydać.

 

 

Jeśli cztery karty i dowód rej., to nie ma się co zastanawiać tylko zamawiać u Tomka.

 

A jakieś inne propozycje tego typu? Bo lubię mieć wybór, ale jak mówiłem nie za bardzo siedzę w tym temacie, także wiele sklepów/marek mających w ofercie portfele, które spełniały by moje wymaganie, może być mi obca. Dlatego postanowiłem napisać tu na forum, gdzie pewnie znajdzie się kilku co zna bądź nawet ma taki portfel co by spełniał moje oczekiwania. Lubię mieć w czym wybierać :)

 

Np. tu znalazłem coś takiego:

https://www.etsy.com/listing/114281983/horween-chromexcel-leather-bifold-wallet?ref=shop_home_active_4

ale nie wiem czy to dobry wybór jakościowo, czy zmieści się dowód, itd.

 

Także mimo wszystko, jak byście byli tak mili, podzielcie się jakimiś innymi modelami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portfel ma wymiary 9x11,5 cm, dowód rejestracyjny ma 7,3x10,5 - czyli powinien się zmieścić.

 

Jeśli chodzi o grubość - prawie każdy portfel (oprócz "ultracienkich" "etui na karty", których ja nie uważam za pełnoprawne portfele) będzie przeszkadzać w tylnej kieszeni spodni, szczególnie jeśli spędza się dużą część dnia na siedząco. Ja swój portfel przeniosłem do lewej przedniej kieszeni spodni (jeansy, dość ciasne w okolicach krocza i lędźwi) i bardzo jestem z tego zadowolony. Portfel przeznaczony do noszenia z przodu spodni dla mnie musi mieć inną budowę niż taki do tylnej kieszeni albo do marynarki - ja noszę w kieszeni z portfelem mnóstwo rzeczy (nóż, multitool, zapalniczka, latarka, klucze, słuchawki w plastikowym etui - zależnie od okazji, nie wszystko jednocześnie) i portfel oprócz przeżycia takiego towarzystwa musi tak wypełniać kieszeń, by wszystko było stabilne i trzymało się na miejscu - portfel taki jak Slimfold z mojego ostatniego postu w takiej sytuacji się zupełnie nie sprawdza. Czyli - albo spodnie, albo marynarka. Moim zdaniem trudno te dwa środowiska ze sobą pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w moim przypadku są to głównie spodnie. Marynarka to tak sporadycznie. Poza tym nie lubię mieć wypchanych kieszeni... W prawej przedniej trzymam telefon, a w lewej klucze do auta, bądź też klucze od mieszkania jak jestem bez żadnej torby.

 

Ten co podesłałem to akurat taki przykład jaki udało mi się znaleźć. Są jeszcze jakieś inne portfele co by dowód rejestracyjny pomieściły? Naprawdę nikt nie ma żadnych ciekawych propozycji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.