Skocz do zawartości

Portfel - dyskusje i porady, regeneracja


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

w ramach odkurzenia tematu i w związku z tym, że dostałem nową przesyłkę prezentuję poniżej portfel, który mnie oczarował, ale wiem, że może wywołać skrajne opinie ...

Przy okazji pytanie do Kolegi Saphir.pl - czy saphir lotion jest optymalnym wyborem do konserwacji egzotycznych portfeli?

z góry dziękuję za odpowiedź.

pozdrawiam

D

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach odkurzenia tematu i w związku z tym, że dostałem nową przesyłkę prezentuję poniżej portfel, który mnie oczarował, ale wiem, że może wywołać skrajne opinie ...

Przy okazji pytanie do Kolegi Saphir.pl - czy saphir lotion jest optymalnym wyborem do konserwacji egzotycznych portfeli?

z góry dziękuję za odpowiedź.

pozdrawiam

D

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Witam!

Stawiam na płaszczkę - kolega ma ewidentnie słabość do chrzęstnoszkieletowych :)

Lotion radzi sobie nawet z najbardziej delikatnymi skórami, ale specjalnie do skór egzotycznych - przede wszystkim REPTAN:

Dołączona grafika

http://multirenowacja.pl/reptan-50ml-odzywczy-krem-do-skory-z-gadow-saphir.html

Do wszystkich rodzajów skór z gadów: krokodylich, z jaszczurki, z węży, z rekina ...

Zastosowanie: obuwie, galanteria skórzana - paski, portfele, torebki, odzież ...

Produkt używany i rekomendowany przez największe marki w branży. Doskonały do ochrony i odżywiania skóry z gadów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Stawiam na płaszczkę - kolega ma ewidentnie słabość do chrzęstnoszkieletowych :)

...

witam - to faktycznie płaszczka.

spędziłem trochę czasu w necie szukając szczegółowych informacji o gatunkach z których konkretnie robi się buty, portfele itp.

Okazuje się, że w całej masie różnych płaszczek (z których wiele jest chronionych) są dwa rodzaje nie podlegające ochronie, z których robi się w/w przedmioty.

Ten portfel jest zrobiony ze skóry płaszczki orleniokształtnej - ogończy, rodzaju himantura. Z tego co się orientuję, skóra płaszczki jest używana w takiej postaci jak na zdjęciu lub szlifowana - występuje często w paskach zegarków.

Znalazłem również b. ciekawe informacje o właściwościach skóry:

Stingray skin leather is the most durable natural leather known. The pearl finish is water, scratch, fire and tear resistant. Products made from stingray can be expected to retain their original look and finish almost indefinitely. Unlike other leather wallets, belts and bags stingray products may well last a lifetime and more.

The hard surface of these skins in their raw state was a great substitute for sandpaper. Tanning processes make the skins pliable and softer without damaging their durability.

Stingray leather is so strong Han and Shogun Samurai used raw stingray skins for armor and as handles on their Samurai swords. Some reckon stingray leather is 10 x as strong as cow leather. However I have read that some think is it only 2 and half times. Whatever it is very strong and yet light.

do tematu "DZIAŁ TECHNICZNY - czyli jak i z czego to i owo zrobiono ..." dodaję więcej informacji o płaszczkach i ich skórze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

generalnie ceny nie są zabójcze :)

portfele z płaszczki do niedawna można było kupić, według mojej najlepszej wiedzy, tylko poza Polską. Zapewne z czasem pojawią się inne firmy, jak dotychczas znalazłem handlujące w sieci: Jansen ATF i Krenig. Ceny 250-350 pln.

Najtaniej można kupić w Tajlandii i Singapurze, ale jeden portfel raczej się nie opłaca. Przykładowy sklep (nie testowany) w necie z szeroką ofertę, ale powiedzmy z popularnej półki (też inne skóry):

http://www.exoticleather.biz/index.html

Niektóre renomowane firmy zachodu (o ile pamiętam Cartier coś miał) też sprzedają produkty z płaszczki, ale tam ceny zaczynają się od kilkuset EUR a kończą na tysiącach w przypadku np. torebki)

Z forum zegarkowego pozyskałem adres pracowni z Paryża która robi na zamówienie nie tylko z płaszczki ale i z innych nietypowych skór - słoń, ropucha, jaszczurka. Ceny też zachodnioeuropejskie ...

http://www.abp-paris.com/watchbands_cre ... d=7&&cid=3

Możliwe, że Kielman byłby w stanie zrobić portfel z płaszczki (widziałem ich produkcję z krokodyla i strusia). Jako punkt odniesienia - portfel z krokodyla (krokodyl wewnątrz i zewnątrz) kosztował kiedyś około 1500 pln.

I jeszcze wracając do płaszczki - mój portfel ma płaszczkę tylko na zewnątrz, nie wiem czy robi się portfele całe z płaszczki - nie widziałem takiego modelu ... Jakby ktoś miał okazję zapytać np. u Kielmana to będę wdzięczny za informację na forum.

pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia legalności posiadania takiego portfela? Czy wystarczy ograniczyć wybór do tych dwu niechronionych gatunków czy, żeby być zupełnie w zgodzie z prawem trzeba by było wręcz zarejestrować taki portfel?

Obawiam się, że w normalnej sytuacji nie, ale przy częstych lotach międzynarodowych w końcu trafiłbym na celnika który by zarekfirował (przy dobrych wiatrach tylko zarekfirował) portfel. Celnicy są szkoleni i znają egzotyczne gatunki zwierząt i skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia legalności posiadania takiego portfela? Czy wystarczy ograniczyć wybór do tych dwu niechronionych gatunków czy, żeby być zupełnie w zgodzie z prawem trzeba by było wręcz zarejestrować taki portfel?

Obawiam się, że w normalnej sytuacji nie, ale przy częstych lotach międzynarodowych w końcu trafiłbym na celnika który by zarekfirował (przy dobrych wiatrach tylko zarekfirował) portfel. Celnicy są szkoleni i znają egzotyczne gatunki zwierząt i skóry.

Nie sądzę aby posiadanie takiego portfela sprawiało problemy prawne. Firma sprowadzająca produkty ze skór egzotycznych (wylistowanych gatunków) musi posiadać certyfikaty CITES na sprowadzany towar. Więcej tutaj:

http://www.cites.info.pl/

http://www.gleni.it/cites.html

http://www.cites.org/eng/disc/how.shtml

Na teren UE taki towar bez certyfikatu nie wjedzie. W handlu wewnątrz UE taki certyfikat nie jest potrzebny. Nie wiem, czy jest praktykowane dołączanie jakiegoś certyfikatu do produktów sprzedawanych detalicznie, końcowemu odbiorcy. Duża szansa na zatrzymanie takiego portfela jest gdy wracamy z wycieczki z Tajlandii (większość turystów kupuje na targach a tam na bank nikt nie wystawia jakiegokolwiek dowodu zakupu czy certyfikatu), co potwierdziła mi moja koleżanka będąca świadkiem wyłapywania na Okęciu turystów powracających z azjatyckich kierunków (nawet przy lotach z przesiadką (Tajlandia - jakiś inny kraj - Polska) takie ryzyko istnieje). Zawsze pozostaje ryzyko, ze celnik nie odróżni gatunku chronionego od niechronionego.

Podsumowując, gdy kupujemy taki towar w legalnie działającym sklepie w Polsce czy UE to nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam szanowne grono,

jestem ciekaw czy posiada ktoś informacje dotyczące miejsc, gdzie zdobyć można proste skórzane portfele wyrabiane ręcznie, z kilkoma przegrodami na karty kredytowe, z kieszonką na monety (nie wyobrażam sobie posiadania dodatkowo podkówki, ani targania 'blach' po kieszeniach). Większość modeli jakie oglądałem w necie to albo zatrzęsienie schowków, albo ceny zaporowe zbliżone do kwot 4-ro cyfrowych (w przeliczeniu na złotówki).

Dziękuje z góry za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna rada: nie kupuj takiego, który ma schowek na monety na zamek - nie do końca zawsze to trzyma je na miejscu. Wybierz raczej taki ze schowkiem na zatrzask zwykły (pin? guzik?).

Pozdrawiam,

Łukasz

PS. Któryś z kolegów ma portfel ze skóry płaszczki jeśli się nie mylę - poszukaj i zapytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

jestem ciekaw czy posiada ktoś informacje dotyczące miejsc, gdzie zdobyć można proste skórzane portfele wyrabiane ręcznie

Ręcznie wykonany, który polecam to Wittchen Arizona

Używam takiego od paru lat i ciągle jak nowy :)

Do tego nie ma zbędnych schowków. Kieszonka na monety, na karty, na banknoty. Wszystko co potrzeba i nic ponad to :)

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączam do pytania, gdzie w Polsce można obejrzeć i kupić luksusowe ręcznie robione portfele. Przyznaję, że jakość portfeli Wittchen mi w miarę odpowiada (z dokładnością do zużywających się zapięć itp, całe szczęście za darmo je naprawiają nawet po okresie gwarancji). Tym niemniej z chęcią obejrzałbym coś lepszego. Przy czym jeśli Wittchen szyje w Chinach i sprzedaje za pln 300, to nie oczekuję, że coś lepszego i ręcznie robionego będzie w zbliżonej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zaszaleć z takim portfelem, ale chyba wybiorę inną wersję kolorystyczną.

No właśnie, co sądzicie o takiej wersji ?

Dołączona grafika

To może być godne uwagi - nie za gruby portfel bez bilonówki w sam raz do kieszeni marynarki - wnętrze wygląda na jakiegoś węża (?) lub imitację .. zestawienie kolorów oK, fiolet dobrze się komponuje z czarnym. Kto i za ile to sprzedaje ?

pozdrawiam

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z tych rzemieślników wykonuje portfele: http://cechjanakilinskiego.waw.pl/index.php?page=rzemieslnicy

dzisiaj postanowiłem podzwonić po zakładach z pytaniem o możliwośc zlecenia uszycia portfela. rozmawiałem z kilkoma rzemieślnikami, ale świadczą usługi rymarsko-kaletnicze w zakresie napraw. Gdzie nie pytałem kogo mogą polecić to mur, beton - zero poleceń i chęci pomocy. Albo faktycznie jest tak cienko z ludzmi którzy potrafią jeszcze cokolwiek zrobić albo wiekszość rzemieślników, nie ma co ukrywać starej daty, ma podejście homo-sovieticusa :( - mniej wiesz, krócej będziesz przesłuchiwany ...

W jednej pracowni otrzymałem info że robią, ale nie było właścicielki a pracownica nie chciała nic powiedzieć o możliwościach ani zakresie cenowym. Zostawiłem telefon (plus, ze to propozycja z temtej strony) i czekam na kontakt ... dam znać jak się odezwą.

pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z tych rzemieślników wykonuje portfele: http://cechjanakilinskiego.waw.pl/index.php?page=rzemieslnicy

dzisiaj postanowiłem podzwonić po zakładach z pytaniem o możliwośc zlecenia uszycia portfela. rozmawiałem z kilkoma rzemieślnikami, ale świadczą usługi rymarsko-kaletnicze w zakresie napraw. Gdzie nie pytałem kogo mogą polecić to mur, beton - zero poleceń i chęci pomocy. Albo faktycznie jest tak cienko z ludzmi którzy potrafią jeszcze cokolwiek zrobić albo wiekszość rzemieślników, nie ma co ukrywać starej daty, ma podejście homo-sovieticusa :( - mniej wiesz, krócej będziesz przesłuchiwany ...

W jednej pracowni otrzymałem info że robią, ale nie było właścicielki a pracownica nie chciała nic powiedzieć o możliwościach ani zakresie cenowym. Zostawiłem telefon (plus, ze to propozycja z temtej strony) i czekam na kontakt ... dam znać jak się odezwą.

pozdrawiam

d

Widać, że raczej nie było zapotrzebowania na tego typu asortyment i nikt tego nie robił.

A to wrzucam jako ciekawostkę: http://www.cepelia.com.pl/Portfele_ze_skory-k191-0-3-default.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z tych rzemieślników wykonuje portfele: http://cechjanakilinskiego.waw.pl/index.php?page=rzemieslnicy

dzisiaj postanowiłem podzwonić po zakładach z pytaniem o możliwośc zlecenia uszycia portfela. rozmawiałem z kilkoma rzemieślnikami, ale świadczą usługi rymarsko-kaletnicze w zakresie napraw. Gdzie nie pytałem kogo mogą polecić to mur, beton - zero poleceń i chęci pomocy. Albo faktycznie jest tak cienko z ludzmi którzy potrafią jeszcze cokolwiek zrobić albo wiekszość rzemieślników, nie ma co ukrywać starej daty, ma podejście homo-sovieticusa :( - mniej wiesz, krócej będziesz przesłuchiwany ...

W jednej pracowni otrzymałem info że robią, ale nie było właścicielki a pracownica nie chciała nic powiedzieć o możliwościach ani zakresie cenowym. Zostawiłem telefon (plus, ze to propozycja z temtej strony) i czekam na kontakt ... dam znać jak się odezwą.

pozdrawiam

d

Widać, że raczej nie było zapotrzebowania na tego typu asortyment i nikt tego nie robił.

A to wrzucam jako ciekawostkę: http://www.cepelia.com.pl/Portfele_ze_skory-k191-0-3-default.html

A posłałem z głupia frant zapytanie czy by nie zrobili portfela na zamówienie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.