Skocz do zawartości

Portfel - dyskusje i porady, regeneracja


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Może któryś z tych rzemieślników wykonuje portfele: http://cechjanakilinskiego.waw.pl/index.php?page=rzemieslnicy

dzisiaj postanowiłem podzwonić po zakładach z pytaniem o możliwośc zlecenia uszycia portfela. rozmawiałem z kilkoma rzemieślnikami, ale świadczą usługi rymarsko-kaletnicze w zakresie napraw. Gdzie nie pytałem kogo mogą polecić to mur, beton - zero poleceń i chęci pomocy. Albo faktycznie jest tak cienko z ludzmi którzy potrafią jeszcze cokolwiek zrobić albo wiekszość rzemieślników, nie ma co ukrywać starej daty, ma podejście homo-sovieticusa :( - mniej wiesz, krócej będziesz przesłuchiwany ...

W jednej pracowni otrzymałem info że robią, ale nie było właścicielki a pracownica nie chciała nic powiedzieć o możliwościach ani zakresie cenowym. Zostawiłem telefon (plus, ze to propozycja z temtej strony) i czekam na kontakt ... dam znać jak się odezwą.

pozdrawiam

d

Widać, że raczej nie było zapotrzebowania na tego typu asortyment i nikt tego nie robił.

A to wrzucam jako ciekawostkę: http://www.cepelia.com.pl/Portfele_ze_skory-k191-0-3-default.html

Trudno byloby o lepszy kabaretowy przyklad mentalnosci czesci spoleczenstwa jak ow portfel sprzedawany przez Cepelie. Problem w tym, ze to nie kabaret tylko rzeczywistosc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Tobie polecić skórzany portfel firmy Tommy Hilfiger. Używam go już ponad 3 lata i wygląda dalej jak nowy. Zakupiłem go przez Internet w sklepie Sarafis i był akurat wtedy w promocji, ale mają tam co chwile jakieś promocje więc może też trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos portfeli. Mam w portfelu dwie karty z mikrochipem (płatniczą i bilet miesięczny) i przez to muszę jedną wyjmować, gdy chcę np. otworzyć bramkę metra lub zapłacić za coś zbliżeniowo. Czy są jakieś portfele, które by miały, nie wiem, izolację albo coś :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos portfeli. Mam w portfelu dwie karty z mikrochipem (płatniczą i bilet miesięczny) i przez to muszę jedną wyjmować, gdy chcę np. otworzyć bramkę metra lub zapłacić za coś zbliżeniowo. Czy są jakieś portfele, które by miały, nie wiem, izolację albo coś :) ?

Pewnie trzymasz karty razem w jednej przegródce? Jeżeli tak to zawsze będzie z tym problem. Ja tez mam bilet i karty chipowe (nie zbliżeniowa). Trzymam je w oddzielnych przegródkach i nie mam podobnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos portfeli. Mam w portfelu dwie karty z mikrochipem (płatniczą i bilet miesięczny) i przez to muszę jedną wyjmować, gdy chcę np. otworzyć bramkę metra lub zapłacić za coś zbliżeniowo. Czy są jakieś portfele, które by miały, nie wiem, izolację albo coś :) ?

Istnieja portfele z oddzielna strona z przezroczystego materialu. Nie musisz wyjmowac z nich karty, tylko otworzywszy portfel przylozyc ja do czytnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

http://www.dragon.wroclaw.pl/o_nas.php

Posiadam portfel Dragon, który jest zrobiony ze świetnej skóry i dobrze mi służy (z tym że ja szukałem wersji na karty i banknoty). Nie jest to z pewnością stricte ręczna robota, ale ponieważ firma szyje w Polsce i powołuje się na współpracę z klientem, może coś ugrasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że teraz każdy portfel musi mieć jakieś plastikowe lub siatkowe okienko, miliony przegródek, suwaki i klapki.

Wie ktoś może gdzie można kupić naprawdę prosty portfel z samymi przegrodami na karty i banknoty,no już od biedy z bilonówką, bardzo szczupły. Byle by nie za wielkich rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że teraz każdy portfel musi mieć jakieś plastikowe lub siatkowe okienko, miliony przegródek, suwaki i klapki.

Wie ktoś może gdzie można kupić naprawdę prosty portfel z samymi przegrodami na karty i banknoty,no już od biedy z bilonówką, bardzo szczupły. Byle by nie za wielkich rozmiarów.

ten jest odpowiedni:

http://kraff.pl/akcesoria-montblanc/122 ... 07163.html

chociaż gdy go kupisz możesz nie mieć już co do niego włożyć... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ skradziono mi portfel zainteresowałem się zakupem nowego. Poprzednio posiadałem "samsonite", który w cenie regularniej, zwłaszcza w Polsce jest bardzo wysoko pozycjonowany, zbyt wysoko jak na swoją jakość. Postanowiłem teraz kupić coś o dobrym stosunku ceny / jakości i po zorientowaniu się na rynku postawiłem na produkt polski [jak wiadomo Polskie lepsze jak zagramaniczne ;)]

http://superportfel.pl/lucjan-solski-po ... p-655.html

Jak już dojdzie postaram się opisać, porównując do samsonite i poprzedniego wittchen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ skradziono mi portfel zainteresowałem się zakupem nowego. Poprzednio posiadałem "samsonite", który w cenie regularniej, zwłaszcza w Polsce jest bardzo wysoko pozycjonowany, zbyt wysoko jak na swoją jakość. Postanowiłem teraz kupić coś o dobrym stosunku ceny / jakości i po zorientowaniu się na rynku postawiłem na produkt polski [jak wiadomo Polskie lepsze jak zagramaniczne ;)]

http://superportfel.pl/lucjan-solski-po ... p-655.html

Jak już dojdzie postaram się opisać, porównując do samsonite i poprzedniego wittchen.

Zaintrygowały mnie portfele przez Ciebie pokazane. Po pierwsze przystępna cena. Dodatkowo informacja jakoby były ręcznie robione. Zadzwoniłem więc do firmy Portfele Lucjan Solski. Pan z którym rozmawiałem potwierdził ręczne ich wykonywanie. W Warszawie można je obejrzeć m. in. w sklepach Bata (CH Land, Tesco na Połczyńskiej) oraz w DH Junior w Empiku. W najbliższym czasie przejadę się do jednego z nich i zobaczę jak owe portfele wyglądają w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ponieważ skradziono mi portfel zainteresowałem się zakupem nowego. Poprzednio posiadałem "samsonite", który w cenie regularniej, zwłaszcza w Polsce jest bardzo wysoko pozycjonowany, zbyt wysoko jak na swoją jakość. Postanowiłem teraz kupić coś o dobrym stosunku ceny / jakości i po zorientowaniu się na rynku postawiłem na produkt polski [jak wiadomo Polskie lepsze jak zagramaniczne ;)]

http://superportfel.pl/lucjan-solski-po ... p-655.html

Jak już dojdzie postaram się opisać, porównując do samsonite i poprzedniego wittchen.

Zakupiłem ich portfel i jest on bardzo przyzwoicie, nawet dobrze wykonany. Skóra trochę twardawa, karty bardzo gładko wchodzą w kieszenie.

Z 3 kartami i paroma monetami portfel ma 2,5 cm grubości - jest to trochę niepokojące, jeżeli akurat ten model ma łatkę "odchudzonego", trochę strać się bać ile cm mają te w wersji zwykłej :)

Jako ciekawostkę nadmienię, że portfel jest dostarczany w całkiem zgrabnym ,drewnianym pudełeczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem elegancki, na +

A to nie jest przypadkiem tak, że portfel z takiej skóry nie można przewozić za granicę?

Jeżeli przylecisz samolotem z Azji i celnicy znajda u Ciebie taki portfel to problem murowany, tzn. strata portfela (tak mówił mi znajomy celnik). Zastanawiam się tylko co jeżeli będziesz miał rachunek ze sklepu albo będziesz w stanie udowodnić w inny sposób (np. płatność kartą kredytową) legalne źródło nabycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.