Skocz do zawartości

Portfel - dyskusje i porady, regeneracja


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ich portfel i jest on bardzo przyzwoicie, nawet dobrze wykonany. Skóra trochę twardawa, karty bardzo gładko wchodzą w kieszenie.

Z 3 kartami i paroma monetami portfel ma 2,5 cm grubości.

Jako ciekawostkę nadmienię, że portfel jest dostarczany w całkiem zgrabnym ,drewnianym pudełeczku.

Widziałem, w Arkadii w Profilabie mają stand z dość dużą ilością ich portfeli. Faktycznie jest to propozycja godna rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie Panowie na taki portfel?

Pyton. Bez bilonówki, w sam raz do kieszeni wewnętrznej marynarki. Skóra cięta w ten sposób, że szeroka łuska z brzucha pytona jest na grzbiecie portfela.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

To nie za dobrze, jako student nie widziałem banknotów od 4 lat ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączam do pytania, gdzie w Polsce można obejrzeć i kupić luksusowe ręcznie robione portfele. Przyznaję, że jakość portfeli Wittchen mi w miarę odpowiada (z dokładnością do zużywających się zapięć itp, całe szczęście za darmo je naprawiają nawet po okresie gwarancji). Tym niemniej z chęcią obejrzałbym coś lepszego. Przy czym jeśli Wittchen szyje w Chinach i sprzedaje za pln 300, to nie oczekuję, że coś lepszego i ręcznie robionego będzie w zbliżonej cenie.

Odpowiadając na pytanie Tomka zastanawiam się jakie jest zapotrzebowanie na "luksusowe, ręcznie robione portfele" (?) ponieważ w najbliższym czasie chciałbym zaoferować portfele i wizytowniki , których nie dostaniecie nigdzie w sprzedaży.

Oczywiście moja oferta będzie miała skrzywienie w kierunku egzotyki, bo osobiście uważam, że wybór portfeli z nieegzotycznych skór jest tak szeroki, że nie warto wchodzić na ten rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że teraz każdy portfel musi mieć jakieś plastikowe lub siatkowe okienko, miliony przegródek, suwaki i klapki.

Wie ktoś może gdzie można kupić naprawdę prosty portfel z samymi przegrodami na karty i banknoty,no już od biedy z bilonówką, bardzo szczupły. Byle by nie za wielkich rozmiarów.

Od 3 lat posiadam bardzo podobny model, tylko z prawej strony na otwieraniu kieszonki do bilonu jest miejsce na karty. Zero siateczek, suwaków, prześwitujących przegródek.

Na żywo skóra dużo ładniejsza:

http://www.sklep.ochnik.pl/portfel-meski-pl-105.html

Generalnie kiedyś miałem przez długi okres czasu portfel od Macieja Batyckiego, może tam warto zerknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie koledzy,

wahałem się czy nie wrzucić tego w "nowe nabytki" ...

Portfel hand-made

Pyton Reticulatus z jednej z najlepszych garbarni na świecie plus skóra kozia *.

z bilonówką, 8 przegrodami na karty oraz przegrodą (wewnątrz) na wizytówki plus jeszcze kilka pomniejszych schowków. Dwie przegrody na banknoty.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

* - pomyliłem skóry, wcześniej pisząc że to z cielaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za dobre słowo Immune :)

być może nie wszystkim przypadło do gustu wykończenie środka poprzez połączenie pytona ze skóra kozią.

Założeniem było uzyskanie portfela odróżniającego się w każdym aspekcie od wyrobów dostępnych w sklepie (nie mówię o polskich sklepach bo egzotyki, poza płaszczką, nie znajdziecie). Sklepowe portfele często są wykańczane lamówką na brzegach, co wygląda bardzo kiepsko:

Dołączona grafika

Również aby uzyskać unikalny efekt zdecydowałem się na użycie wewnątrz skóry z pytona. Sklepowe portfele egzotyczne, w większości przypadków środek mają z cielaka (łatwiej się robi, taniej plus skóra jest o wiele tańsza). Bilonówka od samego początku miała być z węża, a dla uzyskania symetrii, zdecydowałem się również na węża na przegrodzie do kart.

pozdrawiam

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było. Mnie osobiście bardzo podoba się to połączenie węża z cielakiem. Tylko jak już wcześniej wspominałem, o ile bilonówke jeszcze bym przeżył o tyle już jakieś kolejne schowki, siateczki i tajemne przegródki to dla mnie już zbyt wiele. Bez tego otwieranego skrzydła portfel był by dla mnie idealny.

I jeśli to nie tajemnica to zdradź proszę gdzie nabyłeś skórę i kto wykonał to cudo.

Pozdrawiam

Przemysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.