Skocz do zawartości

Portfel - dyskusje i porady, regeneracja


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

ja się zastanawiam jak by tutaj jednak bilonówkę dodać ... Boki cięte do kantu szyte i malowane farbą (jak w/w zielonym) to najmniejszy problem. Bilonówka trochę zajmuje, tak samo przegrody na karty. Więc może coś w tym kierunku? - kieszonki na karty nacinane w skórze.

attachicon.gifportfel slon2.JPG

A propos tego zdjęcia: czy ten układ jest praktyczny? (prostopadła bilonówka i karty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

Chciałbym kupić portfel, ale moje wymagania jak na razie okazują się zbyt wygórowane dla sklepów, które odwiedzałem. Jakie one są:

1. Dość duży - taki, żeby pomieścił legitymację (książeczkową), która jest grubsza i nieco dłuższa/szersza od dowodu rejestracyjnego pojazdów

2. Płaski - ideałem byłby rozkładany tylko na pół - bez żadnych zatrzasków, 15 przegródek etc. - wystarczyłoby mi miejsce na kilka kart po jednej stronie i najlepiej zamykana na zamek, albo jakiś inny patent, przegródka na bilon po drugiej.

3. Skórzany, kolor raczej bez znaczenia (brąz, czarny)

4. Cena, powiedzmy do 200zł.

 

Wiem, że spełniać by to mogło etui na dokumenty, ale czasem jednak jakaś moneta też się przydaje, więc miło by było gdzieś to też schować.

 

Da się coś z tym zrobić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Panowie, chodzi mi ostatnio po głowie portfel w kolorze ciemnej zieleni, najlepiej z jakiejś egzotycznej skóry, na prezent dla bliskiej mi osoby. Ma być duży i pojemny, damski lub unisex. Może coś podpowiecie?

 

2ymdah4.jpg

 

Producenta nie znam, ale jeżeli się podoba, to na forum (albo specjalistycznym forum) możesz poszukać kogoś kto taki wykona.

 

Sądzę że chętnych na taki portfel (billfold wallet) byłoby więcej.

Zamówienie forumowe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można odezwać się do Igora(I76). Wątek z jego projektami - http://forum.butwbutonierce.pl/topic/2020-paski-do-zegark%C3%B3w-i-nie-tylko-100-r%C4%99czna-robota-i76-leatherwork/  

Remy, w prawym dolnym rogu portfela jest chyba nazwa producenta ale nie jestem w stanie odczytać. A forumowe projekty już dwa są w toku, nie ma co szaleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można odezwać się do Igora(I76). Wątek z jego projektami - http://forum.butwbutonierce.pl/topic/2020-paski-do-zegark%C3%B3w-i-nie-tylko-100-r%C4%99czna-robota-i76-leatherwork/ 

Remy, w prawym dolnym rogu portfela jest chyba nazwa producenta ale nie jestem w stanie odczytać. A forumowe projekty już dwa są w toku, nie ma co szaleć ;)

 

Nie przesadzałbym z tym "w toku"... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czcionka jest mała, chociaż fakt - 4 linijki zabierają wszystkie ozdobniki ... jakaś widać moda nastała na logo tłoczone przez złotą / srebrną folię :(  .... to się musi kiedyś wytrzeć, a wówczas logo będzie niewyraźne, jak skaza. Dlatego byłbym za większym logo, tłoczonym, ale tylko z nazwą firmy, bez złotej / srebrnej folii - tak jak robi Kielman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wedlug mnie egzotyczne skóry na czymś więcej niż pasku od zegarka (a czasem i to juz bywa przesadne) zbytnio trącają ostentacją. Niby piękne, ale dają po oczach jak metka z nazwą (uznawanej za drogą) firmy.

 

Mam tak samo w przypadku aligatora/krokodyla.

Pasek od zegarka ze skóry aligatora/krokodyla wygląda fajnie.

Portfel z tak wyraźnym wzorem to już za dużo.

 

Co innego skóry w drobniejszy "wzór"

Np.

2ymdah4.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.