Skocz do zawartości

Portfel - dyskusje i porady, regeneracja


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakieś logo ale mało widoczne. Sądzę że na forum znalazłby się ktoś kto by to wykonał. Kwestia jaką żywotność ma taka skóra biorąc po uwagę "życie" portfela. Tak jak pisałem wcześniej można pomyśleć za jakiś czas o takim projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ropadnięciu się kilku portfeli

Samsonite-najsłabsza jakość

Wittchen - niewiele lepiej niż Samsonite

Paterson - trochę lepiej niż Wttchen

Vip Collection - podbnie jak Wittchen

portfel producenta  logo N (dyskretne tłoczenie) - najlepsza jakość mam jeszcze ale sporadynie już noszę (nie wchodza dokumenty od samochodu)

 

zakupiłem Saddlebackleather 

http://www.saddlebackleather.com/bifoldwallet?sc=8&category=87

jest to wersja L-wchodzą dokuemnty do auta, karty 8 kart i gotówka

jest to pancerny portfel-być może zbyt pancerny, ja jednak polecam

jeżli komuś nie zależy na spakowaniu dokumentów do samochodu to wersje M i S będą napr5adę świetną opcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ spiryt

prosze pokaż portfel który używasz. to pozwoli lepiej zobrazować sytuację.

Ja postaram się na dniach wrzućić zdjęcie mojego portfela Samsonite, który uważam za jeden z najlepszych jaki kiedykolwiek używałem i używam.

 

W Samsonite wyraźnie widać, że portfele szyte są na różną półkę, z różnych skór i przez rożne szwalnie. Niedawno miałem ochotę zakupić kolejny portfel Samsonite (mam obecnie 2) i niestety nie znalazłem żadnego tak dobrze rokującego (wykonanie i skóra) jak te które już mam. Szukałem - z nadzieją - portfela wykończonego skórą w środku (w komorze na banknoty) i nawet takowy był dostępny, ale jakość przypomina bardzo kiepską produkcję ze wschodu.

 

Polska to raczej mało wymagający rynek a w swojej masie z pewnością biedny. Porządne portfele ma dajmy na to niemiecki Golden Head, ale tutaj trzeba ponieść wydatek ok. 400 pln za duży męski portfel.

Poniższy model portfela zakupilismy w pracy koledze, na prezent. Widziałem portfel ostatnio, po 3 latach i ma się bardzo dobrze. Skóra użyta w portfelu jest z okolic karku, ma widoczne jarzmo (dobrze widać na 2 zdjęciu; taka sama skóra jest w posiadanych przeze mnie portfelach Samsonite).

Oczywiście należy zawsze brać poprawkę na to jak dana osoba mocno eksploatuje portfele; mam kolegów wypychających porfele do granic możliwości kartami i różnymi kwitami pęczniejącymi w przegródkach.

 

golden-head-colorado-geldboerse-1138-05-

 

golden-head-colorado-geldboerse-1138-05-

 

golden-head-colorado-geldboerse-1138-05-

 

 

 

 

Podobnie w Bergu mają kilka ciekawych modeli (nie wiem jak się zachowują z biegiem czasu) - robionych we Włoszech - ale cena portfela z bilonówką przekracza 500 pln. 

 

DSC05176.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Panowie,

Poszukuję dla siebie portfela, który byłby bardzo płaski, nieduży i bez problemu mieścił się w kieszeni zwężanych spodni, gdy np. idę na imprezę czy ze znajomymi i nie mam przy sobie torby. Ideałem byłby dla mnie taki portfel http://milerszyje.pl/portfelbezpodszewki.html, tylko w wersji z bilonówką. Niestety jego cena jest zbyt wysoka na moją studencką kieszeń, poza tym na imprezach różne rzeczy dzieją się z porfelami, więc raczej nie mam potrzeby posiadania czegoś z tak wysokiej półki ;-)
Chciałbym tylko, aby pomieścił:

- dowód osobisty

- legitymacje studencką 

- migawkę

- banknoty

- monety

Jakość wykonania nie gra roli, a cena najlepiej, aby była jak najniższa. Jesteście w stanie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego Ci bilonówka?

"8,34 poproszę - dostanę może 34 grosze albo 40?"

"Przepraszam, muszę drobnymi wydać."

"Popilnować autka?"

"Tata, 4 złote trzeba na komitet rodzicielski - i 1,50 koledze mam oddać za oranżadę."

"2,50 -oooj, nie ma Pan drobnych? Nie wydam..."

"Kominiarz się kłania, kalendarz na nowy rok na szczęście!"

"Z przyczyn technicznych terminal nieczynny, przepraszamy."

"Automat przyjmuje tylko monety."

Itd - niedziele i tacę pominę, bo to temat drażliwy...

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"8,34 poproszę - dostanę może 34 grosze albo 40?"

"Przepraszam, muszę drobnymi wydać."

"Popilnować autka?"

"Tata, 4 złote trzeba na komitet rodzicielski - i 1,50 koledze mam oddać za oranżadę."

"2,50 -oooj, nie ma Pan drobnych? Nie wydam..."

"Kominiarz się kłania, kalendarz na nowy rok na szczęście!"

"Z przyczyn technicznych terminal nieczynny, przepraszamy."

"Automat przyjmuje tylko monety."

Itd - niedziele i tacę pominę, bo to temat drażliwy...

 
 

Panowie,

Poszukuję dla siebie portfela, który byłby bardzo płaski, nieduży i bez problemu mieścił się w kieszeni zwężanych spodni, gdy np. idę na imprezę czy ze znajomymi i nie mam przy sobie torby. 

 

Na imprezach raczej nie ma takich przypadków jak opisałeś, a może się nie znam ;) za zakupy w sklepach, w trakcie podróży na imprezy, zazwyczaj można też płacić kartą, dla której miejsce w portfelu też się znajdzie. Poza tym noszenie w portfelu jeszcze monet mało estetycznie wypcha kieszenie (zazwyczaj już są wypchane od telefonów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.