Skocz do zawartości

Sprzęt audio


Yukon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Od ostatniej dyskusji na forum na temat słuchawek z ANC pojawiło się pare modeli. W tym B&W PX7 czy nowe Bose 700. Poprzednia generacja Bose QC 35 II czy B&W PX można teraz kupić w cenie ok. 1k PLN. Nowe modele 1,7k. Czy warto iść w nowszą generacje? Co polecacie?Jak z innymi firmami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pershing napisał:

Od ostatniej dyskusji na forum na temat słuchawek z ANC pojawiło się pare modeli. W tym B&W PX7 czy nowe Bose 700. Poprzednia generacja Bose QC 35 II czy B&W PX można teraz kupić w cenie ok. 1k PLN. Nowe modele 1,7k. Czy warto iść w nowszą generacje? Co polecacie?Jak z innymi firmami?

Z moich poszukiwań wynika, ze aktualnie najwiecej pozytywnych opinii zbierają Sony Wh1000mx3 jeśli chodzi o brzmienie i ANC, Bose qc 35 II zdają się być w dalszym ciągu bezkonkurencyjne w kategorii wygoda, po trzecie, zdaje się, ze większość użytkowników uznaje, ze nie warto dopłacać do Bose 700 w miejsce QC.

Ja przetestowałem Sony i Bose, zrezygnowałem koniec końców z zakupu, ponieważ obie pary nie zdały mojego głównego testu, tj. wygłuszenia świergotu koleżanek pracujących biurko obok mojego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, abnegat napisał:

 

Ja przetestowałem Sony i Bose, zrezygnowałem koniec końców z zakupu, ponieważ obie pary nie zdały mojego głównego testu, tj. wygłuszenia świergotu koleżanek pracujących biurko obok mojego ;)

Może powinieneś podejść do problemu z drugiej strony😜

 

zzz.jpg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 18:54, abnegat napisał:

Ja przetestowałem Sony i Bose, zrezygnowałem koniec końców z zakupu, ponieważ obie pary nie zdały mojego głównego testu, tj. wygłuszenia świergotu koleżanek pracujących biurko obok mojego ;)

To nie przypadek. W słuchawkach z ANC, ze względów bezpieczeństwa, częstotliwości na jakich operuje ludzki głos są standardowo mniej wyciszane, żebyś usłyszał komendy personelu pokładowego. Serio :) Z tych, które miałem okazje używać, Sony wh1000mk3 oferują możliwość regulacji tego parametru na poziomie softu i w nich da się szczebiot koleżanek wyciszyć.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raz, a dwa że ANC nie działa jak zerojedynkowy wyłącznik zmysłu słuchu, bo „słyszy” się nie tylko uszami. To powiedziawszy, w salonie resellera Apple przymierzałem jakieś słuchawki Bose i przestałem słyszeć sales pitch stojącego obok mnie sprzedawcy (a chyba nie bawią się w takie teatrzyki żeby tylko poruszać ustami kiedy demonstrują ANC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Whitesnake napisał:

Z tych, które miałem okazje używać, Sony wh1000mk3 oferują możliwość regulacji tego parametru na poziomie softu i w nich da się szczebiot koleżanek wyciszyć.

Pytanie czy jeśli właśnie wyciszanie szczebiotu jest moim głównym celem, bardziej efektywnym (i tańszym) rozwiązaniem nie będą słuchawki z dobrym tłumieniem pasywnym typu Etymotic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, abnegat napisał:

Pytanie czy jeśli właśnie wyciszanie szczebiotu jest moim głównym celem, bardziej efektywnym (i tańszym) rozwiązaniem nie będą słuchawki z dobrym tłumieniem pasywnym typu Etymotic?

W sumie, najlepsze byłyby szczelnie dopasowane słuchawki dokanałowe. Dla mnie jednak, główną korzyścią płynącą z ANC jest to, ze mogę słuchać dużo ciszej, co przekłada się na większy komfort przy dłuższych podróżach. Zagłuszanie hałasu, większym hałasem, na dłuższą metę mnie męczy. 
 

W czasie dłuższych lotów czasem nawet nie włączam muzyki i stosuje ANC jedynie jako izolator od szumu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiło / wkrótce pojawi się kilka modeli słuchawek dokanałowych / dousznych z ANC; najgłośniejsza premiera to oczywiście Airpods Pro. ANC w tym modelu działa bardzo dobrze. Pozostałe nowości to:

https://www.whathifi.com/news/technics-enters-true-wireless-headphones-market-with-noise-cancelling-pair

https://www.techradar.com/news/panasonic-unveils-industry-leading-noise-canceling-true-wireless-earbuds

https://www.whathifi.com/news/bowers-and-wilkins-expands-px-range-of-anc-wireless-headphones (PI3 i PI4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Laik prosi o radę.

Słuchawki nauszne bezprzewodowe, niezbyt duże, dobrze trzymające się, długi czas na baterii. Do użytku w domu jak i poza, lecz nie wymagam kompletnego odcięcia się od dźwięków zewnętrznych. Budżet do około 600 zł.

Póki co faworyt to Marshall Monitor BT, lecz nie wiem czy to najlepszy wybór w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jakiś czas temu pytałem Was o słuchawki, miałem już kupić DT-150 ale traf chciał, ze wszedłem w posiadanie praktycznie nowych Momentum M2 za przysłowiową flaszkę. No dobra, nie taką zwykłą flaszkę, tylko dobre whisky ale jednak. Znajomy kupił je na lotnisku jakieś 2 lata temu, używał podczas wakacji 2 tyg, a później z racji ze w ogóle nie był z nich zadowolony bo grały jak przez koc wrzucił do szafki i tak leżały, a on przy okazji następnego wyjazdu zanabył Bose QC35, których używa do dziś.

Do meritum-podpiąłem Momentum M2 do komputera stacjonarnego-zintegrowany na płycie głównej Relatek-tragedia, dźwięk nawet nie jak spod koca ale jak zza ściany.  Później podpiąłem je do iPhona 7 i rewelacji tez nie było ale już decydowanie lepiej, następnie przyszedł czas na MacBooka Pro i dalej nie był to dźwięk, którego oczekiwać można od słuchawek za cenę wyjściową ok 1200zł. Na końcu przyszedł czas na podpięcie ich do ifi iDSD le nano i w końcu zagrały tak, ze dosłownie opadła mi szczęka-dociążone, detaliczne i czyste brzmienie na planie delikatnej V. Jedyne czego mi brakowało, to może szerszej sceny ale w końcu to zamknięte słuchawki „portable”.

Jezeli jednak ktoś szuka typowych mobilnych „nauszników” do telefonu itp to raczej Momentum M2 nie będą dobrym wyborem, gdyż bez wzmacniacza i porządnego źródła grają po prostu słabo.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Audioquest Rocket 11. Na pewno nic droższego, a lepiej wygrzebać coś podobnego (mogą być cieńsze), lekko używanego. Rocketa bym brał tylko jeśli ma być w miarę krótko, bo przy bardzo długim kablu koszt nie będzie miał uzasadnienia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mosze napisał:

Nazwę producenta przewodu głośnikowego?

Kupić na Allegro, ważne tylko, aby był odpowiedni przekrój. Jak nie zapomnę, podrzucę propozycję.

Będę zobowiązany. Mam bardzo standardowy zestaw Pianocraft 840, kolumny blisko jednostki centralnej, potrzebuję dwóch kabli pewnie max 1m każdy, fajnie by było gdyby przewody nie były zakończone na surowo tylko jakimś "dynksem", który można bezpiecznie skręcić z kolumnami i wyjściami na kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Aras napisał:

Pies przegryzł Ci przewody, czy chcesz polepszyć brzmienie? Bo jak to drugie, to nie wróżę wielkiego sukcesu...

Mam jakieś postrzępione barachło, które córka przy "przemeblowaniu" dodatkowo naruszyła. Nie szukam absolutnie dźwiękowego jednorożca, ani nie uprawiam audiofilskiego Voodoo. Szukam kabli głośnikowych w dobrej relacji cena/jakość przy założeniu, że cała moja wieża kosztowała 215€.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś użytkuje jakiś porządny adapter do transmisji radia internetowego na klasyczną wieżę HiFi?
Wynalazki Yamahy itp za parę set złotych znam. Podobnie tanie chińskie adaptery za 12 USD.
Jest coś pośrodku?
Niestety zmuszony jestem słuchać radia i podcastów z netu znużony miernym poziomem klasycznych stacji.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kanapa said:

Czy ktoś użytkuje jakiś porządny adapter do transmisji radia internetowego na klasyczną wieżę HiFi?
Wynalazki Yamahy itp za parę set złotych znam. Podobnie tanie chińskie adaptery za 12 USD.
Jest coś pośrodku?
Niestety zmuszony jestem słuchać radia i podcastów z netu znużony miernym poziomem klasycznych stacji.

Teraz wiele sprzętów ma wbudowany bluetooth, ale kiedyś miałem jakąś starą wersję tego adaptera bluetooth podłączoną do wieży i bardzo dobrze się sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na stanie tak - jednego z pierwszych modeli pianocrafta i wystarcza na brzęczenie w tle. Ulubionej muzyki słucham w aucie - wówczas domownicy są szczęśliwi.

 

 

Używam Google Chromecast Audio. Sterowanie oczywiście z komórki lub tabletu. 

 

Podobno już wycofane są ze sprzedaży. Na alle jednak pełno takich z zatartymi znakami - podróbki?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2020 o 23:26, Żorż Ponimirski napisał:

Jak się nazywa fachowo dwużyłowy kabel łączący "jednostkę centralną" Pianocrafta z głośnikami?

W zupełności wystarczy wielożyłowy kabel z miedzi OFC o średnicy jednej wiązki ok 2,5 mm. Najlepsze posiadają rdzeń solid core, ale to już fanaberia i nie jest to konieczne. Nie ma sensu szukać czegoś fachowego/drogiego. Unikaj jedynie kabli oznakowanych jako CCA, CCS i  CCA OFC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.