Skocz do zawartości

[POLSKA] Benevento


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem podzielić się, niestety nieprzyjemnym doświadczeniem jakie miałem ostatnio z @Benevento.
Kupiłem dwie pary spodni na wyprzedaży w listopadzie, okazały się być sporo za duże, więc dokonałem zwrotu.
No i od 3 miesięcy wysyłają mi ten zwrot, zero reakcji na telefony i maile.

Od zawsze miałem problem z ich obsługą klienta - nieuznawanie rękojmi, brak numeru telefonu, nieodpisywanie na maile, brak paragonów, ale spodnie były ok więc przymykałem oko.

Wysłałem przedsądowe wezwanie do zapłaty, może to ich zmotywuje do działania.
Czy któryś z forumowiczów miał podobne problemy z @Benevento

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lubo69 napisał:

Jako niegdysiejszy stały klient i posiadacz bodaj sześciu par spodni Benevento, obecnie polecam Incotex, Pantaloni Torino, Rota lub Zanella na Yoox, Sartoriale lub Glamood.

Popieram, też przerzuciłem się na włoszczyznę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Grzebiąc w szafie właśnie sobie przypomniałem, że nie otrzymałem jeszcze czarnopiątkowych zakupów.

Przedmiotem były dwie pary spodni chino w różnych rozmiarach. Do tej pory nie miałem problemu mimo wykonywania przedpłaty. Zawsze był kontakt ze strony sklepu, nawet jeśli coś się opóźniało. Po jakimś czasie przysłali mi jedną parę (z dwóch), która okazała się za duża, a na stronie od 3.12.2020 zamówienie widnieje jako "w części zrealizowane". Na email o zwrocie zero odpowiedzi. No po prostu cyrk na kółkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2021 o 14:43, pi_senny napisał:

Ja to w sumie nie rozumiem dlaczego temat poświęcony Benevento, który był niezłą bazą wiedzy, a w ostatnich miesiącach przestrogą dla ewentualnych klientów, został ot tak w całości usunięty. 

Bo nam nie płacili za reklamę, ignorując wszelkie przypomnienia o składkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykry jest taki upadek firmy. Nic o niej nie wiem, ale widzę że powtórzony jest schemat "ofiar szybkiego sukcesu". Gdy towar się "sam sprzedaje" to biznes się kręci. Gdy pojawiają się trudniejsze czasy wychodzą problemy wynikające z braku kompetencji, zachłyśnięcia się własnym sukcesem czy też może znudzenie własnym biznesem? Czy ktoś może wie w jakiej sytuacji finansowej jest Benevento? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benevento było na początku podwykonawcą, a swoją markę zaczęli jakby "kręcić na boku", z tego wynikały problemy z komunikacją, które potem niby były rozwiązywane wiele razy, no ale popraw znaczących nie było. Może po prostu skupili się na kliencie biznesowym. Gdybam, nie interesowałem się tematem od kilku lat :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 23.02.2021 o 12:26, lamer napisał:

Chciałem podzielić się, niestety nieprzyjemnym doświadczeniem jakie miałem ostatnio z @Benevento.
Kupiłem dwie pary spodni na wyprzedaży w listopadzie, okazały się być sporo za duże, więc dokonałem zwrotu.
No i od 3 miesięcy wysyłają mi ten zwrot, zero reakcji na telefony i maile.

Od zawsze miałem problem z ich obsługą klienta - nieuznawanie rękojmi, brak numeru telefonu, nieodpisywanie na maile, brak paragonów, ale spodnie były ok więc przymykałem oko.

Wysłałem przedsądowe wezwanie do zapłaty, może to ich zmotywuje do działania.
Czy któryś z forumowiczów miał podobne problemy z @Benevento

U mnie podobna historia. Czekam na zwrot pieniędzy już koło 6 tygodni. Sprawę oddaję prawnikowi. Nie polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JakubAnderwald napisał:

O, nie wiedziałem. Po prostu jak widzę RTW za 500 zł to mi się odechciewa je kupować :)

W takim razie może być też bespoke. Na jaki wydatek trzeba się przygotować za spodnie bawełniane?

Ja u Tadeusza Basia w Łodzi szyłem za 300 zł. W Warszawie niestety jest dużo drożej. Natomiast technicznie spodnie są dużo prostsze do uszycia niż marynarka, więc wielu nie-topowych krawców też sobie z tym powinno poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JakubAnderwald napisał:

300zl + materiał? Jaki koszt za materiał jeśli chciałbym jakieś "zwykłe" chino?

Dokładnie tak. Materiały (włączając bardzo dobre) na ebayu to grosze, jeśli tylko nie polujesz na specjalny kolor/rodzaj. Baś przekazał zakład następnemu krawcowi - https://pewienpan.pl - a ten chyba ma drożej, choć spodniarz został ten sam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.