Skocz do zawartości

[POLSKA] Benevento


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, JakubAnderwald napisał:

O, nie wiedziałem. Po prostu jak widzę RTW za 500 zł to mi się odechciewa je kupować :)

W takim razie może być też bespoke. Na jaki wydatek trzeba się przygotować za spodnie bawełniane?

Jeżeli nie masz problematycznej sylwetki to nie odrzucałbym RTW. Drogie i dobrej jakości RTW na ogół jest o wiele lepiej wykończone niż tanie bespoke.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
25 minut temu, ostryy111 napisał:

 

Tkanina świetnie trzyma kantkę! Swoją drogą manszet wygląda na więcej niż 5cm :D

A dziękuję, tkanina to bawełna o splocie twill 290 g Brisbane Moss - to 4 lub 5 spodnie z tej tkaniny - zawsze się dobrze trzymają, nawet po praniu. Manszet miał być 5 cm, być może krawcowa się lekko machnęła - musze zmierzyć. Pozdrawiam!

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Benevento szyje z tej samej bawełny od początku swojej działalności (a wydaje mi się że tak), to jest to naprawdę petarda. Swoje mam ok. 7 lat, kupiłem zaraz po pojawieniu się firmy na forum / polskim rynku. Nie liczyłem, ale prane (w pralce) musiały być na pewno grubo ponad 100 razy. Kolor nie wyblakł, przetarć brak, fason trzymają. Nie miałem nigdy tak dobrych spodni bawełnianych, a naprawdę miałem ich wiele, w tym z półki Corneliani itp. Zresztą z moich sześciu par spodni Benevento rozczarowały mnie tylko jedne, pozostałych pięć par (wełna, len, bawełna) regularnie noszę; mają od 7 do 3 lat i znikome ślady zużycia.

Zapewne nie ja jeden doszedłem do tego wniosku i to jest odpowiedź na pytanie dlaczego Benevento ma jeszcze wśród nas klientów mimo całkowicie niestabilnego systemu zamówień.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2021 o 14:49, lubo69 napisał:

Zapewne nie ja jeden doszedłem do tego wniosku i to jest odpowiedź na pytanie dlaczego Benevento ma jeszcze wśród nas klientów mimo całkowicie niestabilnego systemu zamówień.

Dokladnie tak. Na niestabilny system zamowien jest jednak sposób - zamawiać za pobraniem przez Instagrama - zamówiłem tak około 10 par z 16, które posiadam i na pare spodni MTO czekałem najdłużej miesiąc, nie mając oczywiście przy tym zamrożonych pieniędzy. Wszystko pary od Benevento użytkuje.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Hej. Jest jakiś skuteczny sposób na odzyskanie od nich pieniędzy bez sięgania po środki prawne? ;)

Zamówiłem spodnie, po dwóch tygodniach zorientowali się, że błąd systemu, tkaniny nie ma, a w ogóle to tak tanio być powinno i anulują zamówienie. Ale kiedy zapytałem o zwrot kasy zrobiła się cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gillian napisał:

Hej. Jest jakiś skuteczny sposób na odzyskanie od nich pieniędzy bez sięgania po środki prawne? ;)

Zamówiłem spodnie, po dwóch tygodniach zorientowali się, że błąd systemu, tkaniny nie ma, a w ogóle to tak tanio być powinno i anulują zamówienie. Ale kiedy zapytałem o zwrot kasy zrobiła się cisza.

Nie ma co się z nimi bawić - przedsadowe wezwanie do zapłaty, w dalszym kroku zgłoszenie sprawy na policje jako oszustwo (chociaż wiadomo jak działa policja w takich sprawach :-) ). Ktos kiedys radzil, zeby placic przy odbiorze, ale taka opcja nie jest dla każdego (np jeśli nie masz czasu na lapanie sie z kurierem)

Zastanawiam się jak oni mogą być tak nieogarnieci. Pytanie, czy przypadkiem nie maja problemów z plynnoscia, tzn zbierają pieniądze za zamówienia i finansują nimi stare zaległości płatnicze?
 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gillian napisał:

Chyba czytają forum, bo oddali kasę 😄

Tak, czytają. Ja jestem w kontakcie mailowym z Panią z Benevento. Mi akurat zależy na spodniach, a zamowienie jest opóźnione. Dla mnie to przykre, ze producent oferujący sensowny towar nie ogarnia kwestii logistyki i customer care (a nie sa to trudne rzeczy, firmy typu Poszetka, Macaronii czy Patine sobie z tym radzą). Mam nadzieje, ze się ogarną i wyjdą na prosta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na prowadzeniu biznesu, więc się wypowiem.
Benevento powinno skupić się na szyciu, a prowadzenie sprzedaży online zostawić wynajętym profesjonalistom. Wtedy mogliby zostać wiodącą firmą spodniową na naszym rynku. Gdyby był abonament (płacisz powiedzmy 800-900 zł rocznie i dostajesz wybrane dwie pary, letnią i zimową), pierwszy bym się zapisał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, phantom napisał:

Na jaką kwotę opiewało zamówienie?

Niewiele, bo 220zł.

Zamawiałem na BF spodnie lniane -50%. Po tygodniu zapytałem, co z zamówieniem. Odpowiedzieli, że sprawdzą. Po kolejnym tygodniu zapytałem, czy już sprawdzili. No i okazało się, że błąd cenowy, tkaniny nie dostaną no i generalnie nie mamy pana spodni, ale damy rabat -15% z kodem (cytuję) "SORRY". Treść kodu sugeruje, że takich akcji jest więcej.

No a spodnie, które zamawiałem wróciły na stronę w innym fasonie, droższe oczywiście. Na nie tkanina (czekoladowy len) widocznie jest. Na moje nie było 🤷‍♂️

 

BTW. Sprawdziłem ten kod i...

image.thumb.png.161146558e0eeb48263077b3846927f9.png

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2021 o 10:21, Jakub84 napisał:

Ktos kiedys radzil, zeby placic przy odbiorze, ale taka opcja nie jest dla każdego (np jeśli nie masz czasu na lapanie sie z kurierem

Po coś są paczkomaty, tam też możesz zamówić za pobraniem. 

Zamówiłem u nich już 3 pary i z każdą był problem jeżeli chodzi o czas realizacji. Jeżeli ktos nie chce mrozić pieniędzy prxez 2 miechy to tylko i wyłącznie pobranie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 19.12.2021 o 15:52, papiez_ napisał:

Po coś są paczkomaty, tam też możesz zamówić za pobraniem. 

Zamówiłem u nich już 3 pary i z każdą był problem jeżeli chodzi o czas realizacji. Jeżeli ktos nie chce mrozić pieniędzy prxez 2 miechy to tylko i wyłącznie pobranie. 

Dzięki, nie słyszałem o tej opcji w paczkomatach, a tu prosze… Chociaz glownie irytuje mnie czekanie na zamówione spodnie - gdy cos kupuje, to chce za chwile nosić. 

Moje spodnie przyszły, ale niestety uszkodzone (dodatkowe rozczarowanie, bo nie zawiodłem się jeśli chodzi o kroj i chętnie bym już je zalozyl ). Materiał w kilku miejscach jakby potraktowany czymś ostrym (nie znam sie na technologii produkcji, ale zakładam, ze podczas ciecia coś poszło nie tak - załączam zdjęcie). Zlozylem reklamacje mailem i czekam na odpowiedz. Zobaczymy ile teraz to potrwa…

0F986108-7391-4558-A524-70881FED3BA5.jpeg

E09F5D1D-21A3-4D1F-BCDC-07A9B21F46ED.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
12 godzin temu, phantom napisał:

Dziś dostałem - jeszcze nie prasowane.

Rozmiar 50, stan 31 cm (standard 29 cm) + haft, manszet 5 cm Reszta standard:

241826FF-3251-4CBA-882D-425AA3CD4B22.thumb.jpeg.2ef353129a114bf38d6cdbee1d42ebcc.jpeg

 

Co tu dużo mówić - klasa :) Ach i ta bolączka jasnych spodni z lnu/bawełny i prześwitujące kieszenie i zapas tkaniny na środkowym szwie. Z marynarką bez problemu, gorzej z samą koszulą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JDC napisał:

Co tu dużo mówić - klasa :) Ach i ta bolączka jasnych spodni z lnu/bawełny i prześwitujące kieszenie i zapas tkaniny na środkowym szwie. Z marynarką bez problemu, gorzej z samą koszulą.

Dzięki!

To prawda, mimo, że to mięsista bawełna to i tak prześwity tu i ówdzie będą widoczne. Mnie to nie przeszkadza tym bardziej, ze spodnie będą noszone zawsze z marynarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie polecam tego sklepu. 28 listopada’21 zamówiłem i zapłaciłem za spodnie. Do tej pory nie otrzymałem zamówienia. Można się z nimi kontaktować jedynie mailowo. Na moje wiadomości dostałem jedną informację, że przed Bożym Narodzeniem nie wyrobili się z zamówieniami. Obecnie w ogóle nie odpowiadają na moje maile i nadal nie otrzymałem zamówionych spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, NorbertP napisał:

Zdecydowanie nie polecam tego sklepu. 28 listopada’21 zamówiłem i zapłaciłem za spodnie. Do tej pory nie otrzymałem zamówienia. Można się z nimi kontaktować jedynie mailowo. Na moje wiadomości dostałem jedną informację, że przed Bożym Narodzeniem nie wyrobili się z zamówieniami. Obecnie w ogóle nie odpowiadają na moje maile i nadal nie otrzymałem zamówionych spodni.

Drogi @NorbertP, cieszymy się, że dołączyłeś do nas niespełna 10 minut temu, aby podzielić się tymi wrażeniami. Jeśli przeczytałeś też te dwie strony wątku, to pewnie zauważyłeś, że nie byłeś pierwszy. Szkoda, że nie zrobiłeś na odwrót, tj. pierw przeczytałeś ten wątek a potem zamówiłeś spodnie. Koledzy radzą zamawianie za pobraniem i *cyk* problem z zamrożonymi pieniędzmi znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.