Skocz do zawartości

Broń palna i inna- miejsce na kontrowersje i spory


Kamola

Rekomendowane odpowiedzi

Fragment z książki "Gentleman. Mam zasady". Zapraszam do lektury. Tę książkę dla dżentelmenów można zakupić z dedykacją od autora. Proszę o kontakt.

Pani Adamie, odręczną czy taką kiepskiej jakości jak w salonach Zakładów Odzieżowych Bytom?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie, nie o to mi chodzi. W moim egzemplarzu książki z Pańską dedykacją jest on wydrukowana w tak niskiej rozdzielczości, że nic tylko pixele liczyć... Być może rozwiązaniem na przyszłość, zachowam się jak konsultant który się "wymandrza" choć go nikt o to nie prosi, byłaby karta czy choćby naklejka z ręcznymi podpisami - takie rozwiązanie mam w The World Atlas of Wine Hugh Johnsona i Jancis Robinson, MW.

Ułatwiło by to też logistykę przy pracy zbiorowej :) krążą naklejki a nie całe wydanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "Zakłady Odzieżowe Bytom" tchną nostalgią za dawno minionymi czasami. Teraz to tylko zwykłe "Bytom S.A.".

Rozumiem Pana uczucia, też tęsknię niekiedy za torcikiem Zakładów Przemysłu Cukierniczego "22 Lipca" (d. E.Wedel).

Co do "wymądrzania się" - ja też lubię się wymądrzać, więc nareszcie jakaś bratnia dusza!

Faktycznie, te piksele są widoczne, Może trochę lepiej byłoby, gdyby ten cały napis biegł skosem. Miałem taki pomysł, ale już nie starczyło czasu, to był rzut na taśmę, drukarnia już czekała.

Z naklejkami to dobry pomysł, często chcę komuś zrobić frajdę i podpisać, ale książki są wysyłane z Leska, więc powstają problemy logistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naklejkami to dobry pomysł, często chcę komuś zrobić frajdę i podpisać, ale książki są wysyłane z Leska, więc powstają problemy logistyczne.

Kiedyś dostałem w nagrodę książkę i informacja za co i dlaczego była włożona na papierze czerpanym za okładkę. Wielkość kartki ok 2/3 formatu książki. Wszystko wykaligrafowane tuszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

z weekendową dedykacją dla naszego forumowego gunman'a

p.s. wytłuszczenie na końcu tekstu moje ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Swedish gun and rifle maker VO Vapen, founded in 1977 by master gunsmith Viggo Olsson, fashions the world's most exclusive handmade hunting rifles. Their newest creation, the VO Falcon Edition (above), is the world's most expensive priced at about $820,000. The VO Falcon Edition is a tribute to the deep rooted traditions of falconry in the Arabian world, covered by beautiful engravings of Peregrine and Saker falcons among other luxurious finishes.

The production of VO rifles is limited to a very small number of examples each year. The company holds a royal appointment to H.M. King Carl XVI Gustaf of Sweden, and has found great success with ultra-exclusive rifles made for the Middle Eastern market. H.H. Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan of Abu Dhabi's Royal Family is another VO enthusiast.

The octagon barrels of the VO Falcon Edition are made of legendary Damascus steel. The beautiful and unique steel is strongly connected with the Arabian world and complements the full stock made of the world's finest walnut root. Only five VO Falcon Edition modes will be made, each individually marked with unique embellishments forming a truly ultra-exclusive collection. The first example is now complete; the next four will be built to order.

"When we came to The Gulf Region for the first time in 2005, we were overwhelmed with the warm reception and hospitality from the leaders and from the people," says Olsson. "We understood that this is a region where people appreciate traditions and true craftsmanship. It took us more than a year to develop and build the barrels. As far as we know, it is the one and only rifle in the world with barrels made of Damascus steel."

All VO rifles are based on the firm's patented takedown system, allowing the owner to use several different calibers on the same rifle. The Falcon is the first VO takedown rifle to be built with a full stock. Of course the company also specializes in totally unique bespoke creations, entirely customized to the owner's wishes with pretty much any sort of precious ornamentation you could desire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę kilka pięknych przykładów broni palnej. Z książki "MECHANICY I STYLIŚCI HISTORIA I PRAKTYKA REWOLWERU I PISTOLETU XIX I XX W. (Autor: Seweryn Bidziński, Rok wydania: 1996)

Książka jest prawdziwą "biblią" fascynatów broni, zawiera mnóstwo dokładnych rysunków, w tym rycin z epoki i opisów.

Dołączona grafika

Więcej ilustracji np. tutaj:

http://artarmsantik.com/pliki/rzecz.php?id=mechanicy&i=1&v=0

Miłego oglądania.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

W Polsce każda broń palna, z małymi wyjątkami (repliki broni historycznej czarnoprochowej, ale sprzedaż prochu już jest w Polsce nielegalna, z tego co mi się wydaję), wymaga specjalnego pozwolenia, a chyba broni ukrytej mieć nie można pod żadnym pozorem, no chyba że jako muzealia, ale wtedy broń raczej musi być "pozbawiona cech bojowych", ale to fajna ciekawostka, po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:

1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową;

2) broń pneumatyczną;

3) miotacze gazu obezwładniającego;

4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:

a) broń białą w postaci:

ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni,

– kastetów i nunczaków,

– pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,

– pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,

B) broń cięciwową w postaci kusz,

c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej.

Ustawa z 1999 po aktualizacji z Maja 2012.

Mi się zawsze najbardziej podoba element o nunchako. Pozostałości po filmach z Brucem Lee

O ile się orientuje, nie ma czegoś takiego jak pozwolenie na broń szczególnie niebezpieczną. Można podciągnąć pod pozwolenie w celach kolekcjonerskich, ale nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje broń szczególnie niebezpieczna:

Art 10:

5. Pozwolenie na broń, o którym mowa w ust. 1, nie może być wydane, z zastrzeżeniem

art. 29 ust. 2, na broń szczególnie niebezpieczną w postaci:

1) samoczynnej broni palnej, zdolnej do rażenia celów na odległość;

2) broni palnej wytworzonej lub przerobionej w sposób pozwalający na zatajenie

jej przeznaczenia, a także broni imitującej inne przedmioty;

3) broni palnej wyposażonej w tłumik huku lub przystosowanej do strzelania z

użyciem tłumika huku;

4) broni palnej, której nie można wykryć przy pomocy urządzeń przeznaczonych

do kontroli osób i bagażu.

Art. 29 ust 2 pozwala na wydanie świadectwa broni, o której mowa w Art 10, ust 5, pkt 1:

1) przedsiębiorcom i jednostkom organizacyjnym, którzy na podstawie odrębnych

przepisów powołali wewnętrzne służby ochrony, jeżeli broń jest niezbędna

do wykonywania przez te służby zadań wynikających z planu

ochrony;

2) przedsiębiorcom, którzy uzyskali koncesje na prowadzenie działalności gospodarczej

w zakresie usług ochrony osób i mienia, jeżeli broń jest im niezbędna

w zakresie i formach określonych w koncesji;

Wszelką inną można zarejestrować jedynie po pozbawieniu jej cech użytkowych - jako kolekcjonerską czy pamiątkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ustawodawca ukrył pod pojęciem "samoczynnej broni palnej, zdolnej do rażenia celów na odległość"?

Fotokomórka plus pistolet? Właściciel domku nawet z pozwoleniem na broń nie może stawiać takich pułapek.

Jeśli chodzi o sposób przeładowania broni mówimy o samopowtarzalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.