Skocz do zawartości

pióro


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ja tez się już dokształciłem-okazuje się, ze wkłady do długopisów Diplomat’a akurat są wkładami ciśnieniowymi więc tu również w przypadku długopisów poza obudową płaci się za technologię producenta. 
Sam chciałem zamówić sobie długopis ale  skutecznie zniechęciła mnie cena wkładu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, Kamil, pasek do Twojego Globemastera kosztuje bodaj 1400, a sama klamra 900. Nie muszę dodawać, że u Filipa czy Przemka „nieco” taniej. To ta sama logika co w przypadku długopisu za 100 euro (chociaż pisze dużo lepiej niż Bic z kiosku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lubo69 napisał:

Poza tym, Kamil, pasek do Twojego Globemastera kosztuje bodaj 1400, a sama klamra 900. Nie muszę dodawać, że u Filipa czy Przemka „nieco” taniej. To ta sama logika co w przypadku długopisu za 100 euro (chociaż pisze dużo lepiej niż Bic z kiosku).

Bic z kiosku pisze całkiem zgrabnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lubo69 napisał:

To ta sama logika co w przypadku długopisu za 100 euro (chociaż pisze dużo lepiej niż Bic z kiosku).

W sumie sam nie wiedziałem co to za logika, bo pióro ze stalówką dokładnie tego samego modelu jest 10 Euro droższe, więc albo to pióro jest świetną okazją, a długopis zdzierstwem albo może oba niczym się rzeczywiście nie różnią, a otoczka pisania stalówką i atramentem jest dla snobów ;)

Paska ani zapinki oryginalnej do Omegi bym w tej cenie nie kupił. Już mi tam Filip coś wykombinuje na lato ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablocito napisał:

Mnie się pisze piórem milion razy wygodniej, niż długopisem nawet pomimo tego, ze jestem leworęczny.

A próbowałeś stalówek dedykowanych dla leworęcznych?

Jakieś 25 lat temu w Londynie przeszedłem test/badanie i na tej podstawie zaproponowano mi kilka wybranych stalówek zalecanych do mojego sposobu pisania lewą ręką. W tej chwili piszę stalówkami dla praworęcznych, ale właśnie Twój wpis mnie natchnął, że może trzeba poszukać lepiej...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mój główny problem w pisaniu polega na tym, że w naszej cholernej kulturze zachodnioeuropejskiej pisze się od lewej do prawej i w związku z tym czasem rozmazuję to, co napisałem. Ale z biegiem rozwoju osobniczego wykształciłam mechanizmy pozwalające radzić sobie z tym problemem poprzez odpowiednie ustawienie nadgarstka. Sam kształt stalówki nie jest dla mnie problemem, chociaż przyznam, że nigdy nie próbowałem tych dedykowanych dla mańkutów. Może faktycznie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się i ja...

Miałem odpuścić i pójść w stronę Conklina Durograph’a ze stalówką flex ale jednak wziąłem Excellenca w czarnym macie jak na architekta lubującego się w minimalizmie przystało ;)
Prawda jest taka, ze Conklina zawsze mogę kupić bo jest w regularnej cenie, na Diplomata oferta jest dobra, a od czegoś tą przygodę z piórami trzeba zacząć chociażby po to, żeby wiedzieć czego tak na prawdę się potrzebuje i oczekuje...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dajcie Panowie znać za miesiąc:-)
Ja mam dwa pióra wieczne (Pelikan i Platinum), dwa długopisy (Sheaffer i Diplomat) i jedno pióro kulkowe Parker, więc wyszło mi, że powinienem kupić kulkowe:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pióro do podpisów, drugie do notatek. Jeden długopis na wypadek, gdyby pióro się wypisało lub zaschło, drugi do pożyczania różnym typkom w stylu „masz może długopis?”. Wszędzie różne kolory atramentu. Pióro kulkowe natomiast to prezent o ładunku sentymentalnym:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na piórach (jeszcze) więc mogę się wypowiedzieć jedynie w kwestii designu...

Generalnie lubię Bauhaus ale w przypadku akurat tego pióra nie podoba mi się taka „schowana” stalówka. Tak, czy siak dzięki za cynk bo za to ołówek z tej serii jest super, a 250pln to jeszcze nie majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum uświadamia nieuświadomione potrzeby ;) A tak na serio to pisałem piórem Parker Vector pół podstawówki, całe liceum i studia, a po studiach praktycznie przestałem pisać. Teraz zainteresowałem się tematem ponownie, ale nie pasują mi pióra przesadnie ozdobne, barokowe, eleganckie. Wolę coś prostego, szarego, inżynierskiego. Szczerze to idea schowanej stalówki ma u mnie wielki plus. Nie wiem czy jest coś dokładniej spełniającego moje kryteria niż Lamy 2000. W związku z tym, że będę robił nim raczej krótkie notatki podczas zebrań niż pisał długie wypracowania wybrałem końcówkę M. Pierwsze testy gdy dojdzie atrament (Montblanc midnight blue).

IMG_20200303_194353630.jpg

IMG_20200303_175801377.jpg

IMG_20200303_175737890.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moje Lamy2000 też spisuje się świetnie. Moim zdaniem to bardzo przyjemne pióro. Nie za ciężkie, ale całkiem pewnie leży w dłoni. Złota stalówka M pisze bardzo wygodnie i nie za cienko. 1.35 mL zbiornik atramentu spokojnie mi wystarcza na tydzień notatek w pracy. Czekam jeszcze na notes Midori A5. 

Przy okazji - czy polecicie jakiś dobry atrament o kolorze ciemnoczerwonym? Mam na oku Graf von Faber Caster Garnet Red. 

IMG_20200311_203419645.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.