Skocz do zawartości

pióro


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę się wypowiadać w kwestii Parkera i Watermana - miałem, ale w szkole i na studiach. Diplomata polecam jako firmę. Mam akurat długopis, ale wiem, że te pióra są co najmniej OK:

https://www.pasazbiurowy.pl/diplomat,pioro-diplomat-excellence-a2-marrakesh-gold-f-d40213023-brazowe,13704-k-20377-18809-p?utm_source=nokaut&utm_medium=porownywarki&utm_campaign=POROWNYWARKI-Ceneo_pl&ref=Ceneo#nclid=2ebaaf330a44dd55029fee9bc114cd33

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie koniecznie ale jeżeli coś fajnego byłoby znacznie przecenione, to dlaczego nie?

Ten Diplomat za 339, to nie jest model excellence? Spodobał mi się w wersji butelkowozielonej i jeżeli jego normalna cena rzeczywiście oscyluje w granicach 740pln, to poważnie bym go rozważył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie Excellence A, co widać w aplikacji Zalando Lounge, ale - nie wiem czemu - nie widać na stronie. Odrobinę droższy (389 zł) jest model Excellence A plus, różniący się od Excellence A zakręcaną skuwką i klipsem na sprężynę (odgina się). Te najdroższe modele mają szczerozłote stalówki - moim zdaniem nie warto.

Podstawowy Excellence A w cenie 339 zł (a jeden - perłowy - jest nawet nieznacznie powyżej 200 zł) to moim zdaniem bardzo dobry zakup i chyba sam zamówię.

Edit: zamówiłem butelkowozielone pióro kulkowe w cenie 229 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PatLove napisał:

Którego Diplomata polecasz?


Jest tam (w sensie ZL) coś wartego uwagi?

jest niby jakiś Parker(opis), Waterman(zdjęcie) przeceniony rzekomo z 2695pln na 539pln, taki niebieski ale co to za model?

To ten, bazowo połowę mniej, ale cena dość dobra (nie szukałem najniższej ceny)

https://bagazownia.pl/product-pol-27338-WATERMAN-Pioro-wieczne-Carene-Niebieski.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PatLove napisał:

Dzięki ale w ogóle nie podchodzi mi to pióro...

Design w ogóle do mnie nie przemawia.

nie napisałem tego w kontekście że jest fajne, tylko pytałeś o pióro Parker przy pudełku Waterman - chodziło mi o ukazanie że wcale te ceny nie są aż tak obniżone. W internecie znalazłem informację że to seria która po prostu od dawna jest na zalando i słabo się sprzedają. Zapewne dlatego wysyłka będzie dopiero za jakiś czas, bo liczą na posprzątanie magazynu i jednorazową dystybucję zakurzonego kartonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PatLove napisał:

Ok, dzięki.

A co myślisz o tym Diplomacie? Za te pieniądze-339pln warto, czy szukać czegoś innego?

Jeśli chcesz mieć jedno pióro, to wybierz takie które Ci się podoba, a nie będzie super promocją. Ja tam dopiero zacząłem niedawno tą przygodę, ale sporo poczytałem, dowiedziałem się i główną zasadą to przymierzyć się do pióra, bo nie wiesz jakie Ci będzie leżało: ciężkie czy lekkie, małe czy duże, cienkie czy grubasek. jaki system zasilania, czy na naboje czy tłoczek, czy jeszcze kilka innych. Jaki rozmiar stalówki, duża #6, czy lepiej mniejsza, czy wąska, czy pozłacana, czy rodowana, czy palladowa, jaka grubość linii, cienka, ultracienka, mokra zostawiająca grubszą linię. Dużo pytań :)

Natomiast jeśli miałbym wybierać jedno pióro a nie miałbym kilku innych, celowałbym w Visconi Van Gogh (https://www.viscontisklep.pl/piora_wieczne_visconti_van_gogh

Podlinkowałem Ci ceny katalogowe, ale na OLX, allegro da się kupić je dużo taniej i nówki. Osobiście bardzo mi się podoba, fajny system domykania (na magnes), plus wzornictwo. Z tymi piórami jest trochę jak z butami, masz jedno i chcesz następne, lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główną zasadą to przymierzyć się do pióra

Amen. I dlatego kup w sklepie z piórami, albo na ZL, które ma rewelacyjną politykę zwrotów, a nie na OLX, bo albo zostaniesz jak Himilsbach, albo będziesz szukał chętnych na bazarku:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PatLove napisał:

@Krzysiek_W no i właśnie w tym momencie mnie "rozwaliłeś".

Cóż, widzę, że to jeszcze nie jest dla mnie moment na zakup pióra...

...chyba, żeby tak właśnie Montegrappa...🤔

 

ta montegrappa to gigant, nie zalecam, jeśli nie masz dużych łap jak drwal ;)

a na zakup zawsze jest dobry czas - kup na allegro jinhao, albo moonman'a - chińczyki, ale poznasz jak się pisze i albo to polubisz, albo wywalisz je w kąt i chwycisz dobrego BIC'a :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rąk może nie mam małych ale za to dość szczupłe więc może ta Montegrappa, to rzeczywiście nie jest najlepszy pomysł...

Potrzebuje pióra nie tyle do pisania, co do rysowania...

Wiem, wiem brzmi dziwnie ale jestem architektem i podczas spotkań z inwestorami często muszę coś naszkicować, wytłumaczyć itd i głównie tu miałoby zastosowanie moje pióro, a oprócz tego używałbym go do składania podpisów na gotowych projektach i umowach z inwestorami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.