Skocz do zawartości

pióro


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Mały update (z opóźnieniem jak to zwykle u mnie) z okazji osiągnięcia chyba pełnej kolekcji. Choć to samo obiecywałem sobie dwa pióra temu i pióro temu...

W ostatnich miesiącach zawitały u mnie 2 Montblanc, jeden nazwijmy to "klasyczny do bólu" i drugi z kategorii tych nieco odważniejszych. Wybaczcie sporo zdjęć, ale myślę, że zawartość choć częściowo to usprawiedliwi ;)

F18059EB-416F-4EB2-A8D7-E34F9D79C8F8.jpeg

5B342290-67AE-490D-997C-D230F347EFDF.jpeg

06888AFE-8CD0-43A9-B167-4B840028DD17.jpeg

C700398B-9E9C-47C1-94DB-2D5C5B19036A.jpeg

89B7F94D-35D9-46C2-A5EE-5752FB44EE48.jpeg

C53B9998-35A1-490E-B041-42DF1439927E.jpeg

A3479E64-2B8D-445E-8562-0896134BE6A3.jpeg

DDFC7DA2-9187-4A82-A97F-68F964162AA1_1_105_c.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

713a1dcc493b2205801749cbca531cbf.jpg
fc23e0a7eaa4675f30b2f88bb38aab3d.jpg
908bcb086441b3566be0e8db0701d40d.jpg
W JFK podoba mi się zestaw - jest dobre dwa poziomy wyżej jak „standardowe”. System napełniania mało powszechny (chyba) i podstawową wadą jaką już zidentyfikowałem jest brak możliwości kontroli poziomu atramentu w piórze. Macie jakieś rady jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

cicho w temacie (jak zresztą na całym forum...), to wrzucę nowy, stary nabytek.

Sheaffer Balance Lifetime Oversize z lat 30-tych, jeszcze z metką i stalówką większą niż w MB146. Napełnianie piston filler, gdzie 3/4 długości korpusu to zasobnik atramentu. po naciągnięciu aż widoczny był ubytek w kałamarzu :)

 

IMG_20210614_213615_003.thumb.jpg.39475d275ab6d66cfc09063652a8b984.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Panowie Pióromaniacy,

Poszukuję pióra wiecznego Montblanc Le Petit Prince Classique edycja 2018 (niebieskie, z liskiem). Widzieliście gdzieś może, bo po sklepach gdzie pytałem to twierdzili, że już wyprzedane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2022 o 21:52, Ropóh napisał:

Panowie Pióromaniacy,

Poszukuję pióra wiecznego Montblanc Le Petit Prince Classique edycja 2018 (niebieskie, z liskiem). Widzieliście gdzieś może, bo po sklepach gdzie pytałem to twierdzili, że już wyprzedane.

widziałem na FB grupach miłośników MB - możesz też zagadać do Matteo Giovanni Caffarelli z FB, powinien mieć

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2022 o 20:40, Krzysiek_W napisał:

widziałem na FB grupach miłośników MB - możesz też zagadać do Matteo Giovanni Caffarelli z FB, powinien mieć

 

Dziękuję @Krzysiek_W, ale niestety nie korzystam i nie zamierzam korzystać z FB. Bardziej mi chodziło o jakiś sklep czy licytację. Znalazłem na stronie MB w ich butikach we Włoszech jest ich nawet 6, ale niestety tylko odbiór osobisty :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ropóh napisał:

 

Dziękuję @Krzysiek_W, ale niestety nie korzystam i nie zamierzam korzystać z FB. Bardziej mi chodziło o jakiś sklep czy licytację. Znalazłem na stronie MB w ich butikach we Włoszech jest ich nawet 6, ale niestety tylko odbiór osobisty :( .

Ale ten gość to mój znajomy który prowadzi sklep stacjonarny we Włoszech,  a specjalizuje się właśnie w piórach NOS sprzed kilku lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ropóh napisał:

 

Dziękuję @Krzysiek_W, ale niestety nie korzystam i nie zamierzam korzystać z FB. Bardziej mi chodziło o jakiś sklep czy licytację. Znalazłem na stronie MB w ich butikach we Włoszech jest ich nawet 6, ale niestety tylko odbiór osobisty :( .

Spróbuj w jednym z polskich salonów MB. Niestety tutaj reguły nie ma i dużo zależy na kogo trafisz. Niestety, mimo, że to marka uchodząca za luksusową, to zdarza się jeszcze "niedasizm stosowany", ale równie dobrze trafisz na kogoś, kto Ci to ściągnie z Włoch, co najwyżej poprosi o pokrycie kosztów transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tanin napisał:

Spróbuj w jednym z polskich salonów MB. Niestety tutaj reguły nie ma i dużo zależy na kogo trafisz. Niestety, mimo, że to marka uchodząca za luksusową, to zdarza się jeszcze "niedasizm stosowany", ale równie dobrze trafisz na kogoś, kto Ci to ściągnie z Włoch, co najwyżej poprosi o pokrycie kosztów transportu.

@Tanin, próbowałem w dwóch, od tego zacząłem. Generalnie rozmowa w stylu: Panie, to już wyprzedane, bierz pan z tego co jest na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysiek_W napisał:

Ale ten gość to mój znajomy który prowadzi sklep stacjonarny we Włoszech,  a specjalizuje się właśnie w piórach NOS sprzed kilku lat

A masz może jakiś namiar do niego typu strona www, galeria, żeby zobaczyć co ma a nie przez FB? Bo może wybrałbym inny model albo ten, tylko w burgundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ropóh napisał:

@Tanin, próbowałem w dwóch, od tego zacząłem. Generalnie rozmowa w stylu: Panie, to już wyprzedane, bierz pan z tego co jest na stanie.

Niestety, czasami trzeba szczęścia do człowieka i podać im pewne informacje na tacy. Wypisz sobie gdzie są dostępne i jak tylko masz okazję, to pytaj, wskazując konkretne sklepy skąd da się ściągnąć. Być może pierwszy pracownik nie pomoże, ale drugi albo trzeci potraktuje to jako zadanie i już będzie w stanie coś zrobić.

Niestety, tak przy okazji, coraz częściej dochodzę do wniosku, że obsługa w tzw. markach premium niczym się nie różni od zwykłych sieciówek. Smutek bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tanin napisał:

Niestety, czasami trzeba szczęścia do człowieka i podać im pewne informacje na tacy. Wypisz sobie gdzie są dostępne i jak tylko masz okazję, to pytaj, wskazując konkretne sklepy skąd da się ściągnąć. Być może pierwszy pracownik nie pomoże, ale drugi albo trzeci potraktuje to jako zadanie i już będzie w stanie coś zrobić.

Niestety, tak przy okazji, coraz częściej dochodzę do wniosku, że obsługa w tzw. markach premium niczym się nie różni od zwykłych sieciówek. Smutek bardzo.

No właśnie tak sobie pomyślałem, że podzwonię po reszcie i zobaczę co z tego wyjdzie. Natomiast, na stronie MB, przy ich butikach jest wyraźna informacja: tylko odbiór osobisty.

Co do drugiej części wypowiedzi, pełna zgoda. Jeżeli ten pracownik będzie miał podobne warunki pracy (wynagrodzenie, czas pracy, szkolenia, itp.) w sieciówce i butiku marki premium, to pójdzie tam gdzie mu będzie najwygodniej i najmniej będą wymagać. A jeszcze przy dzisiejszym rynku pracy, to często biorą kto się tylko zgłosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wygląda na to, że macie imponujące kolekcje piór. U mnie skromnie pod tym wzgldęm. Przerzucilem się kilka lat temu na pióro, żeby nie generować plastikowych odpadów. Lubię robić notatki na papierze, ale też zależało mi, żeby pióro nie rzucało się zbytnio w oczy. Na co dzień korzystam z LAMY 2000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Pytanie okołopiórowe - szukam skórzanego piórnika. Pojemność to tak 3-4 przybory piśmiennicze. Czy możecie coś polecić, co ładnie się zestarzeje. To ma być wół roboczy, noszony w torbie bez litości obok identyfikatora i scyzoryka, więc nic wymuskanego. Idealnie jakby w środku miał pętelki/ przegródki tak żeby móc za nią zatknąć klips długopisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.