Skocz do zawartości

pióro


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja dorzucę ;-)

Na początek "wół roboczy" czyli Faber Castell (bez Grafa), jeden z bardzo nielicznych zakupów, gdzie ktoś mnie "zinfluensował", a konkretnie @MrVintage - czyli oprawa z drewna kokosowego. Stalówka F, bardzo dobra do standardowej eksploatacji. Atrament to póki co nudny "królewski granat", ale już przewiduję zmiany w tym zakresie. Etui - świąteczny prezent od @poszetka.com, pasuje znakomicie. Zdjęcia może i nie wybitne, ale i pióro jednak dość standardowe.

No i nabytek ostatnich dni - Montegrappa, przewidziana jako pióro "specjalne". Stalówka M. Z zakupem było trochę perypetii czasowych, ale udało się i to za akceptowalne pieniądze. Robi fenomenalne wrażenie, żywica korpusu mieni się masą odcieni, ciężko to realnie oddać na zdjęciach. Atrament w drodze - planuję brązowy. Jeżeli chodzi o etui - przewidziana będzie granatowa wsuwka z żółtym przeszyciem, prace zostały już powierzone jednemu z Kolegów ;-)

 

 

D7B8A190-F56A-4B98-A791-7F2C15DA848A.jpeg

FAA76652-BF1F-4AB4-AFD4-4232CFEB044E.jpeg

CDB3CA69-5FF9-469B-8D6A-BC14018C5A44.jpeg

BD56B1C9-66DF-47B7-A7F2-040B5FC8BD32.jpeg

8798962A-E87E-4755-ABE8-7FE74EBC3881.jpeg

E97E04E8-E5EA-4F80-9A9A-57B42FA290BE.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jakościowo wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. W porównaniu z Faber Castelem jest to dobre 2 poziomy wyżej. Teraz sytuacja generalnie sprzyja tego typu zakupom, łatwiej o negocjacje cenowe, więc tym bardziej jestem zadowolony z zakupu. Czekam tylko na atrament ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tanin napisał:

Muszę przyznać, że jakościowo wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. W porównaniu z Faber Castelem jest to dobre 2 poziomy wyżej. Teraz sytuacja generalnie sprzyja tego typu zakupom, łatwiej o negocjacje cenowe, więc tym bardziej jestem zadowolony z zakupu. Czekam tylko na atrament ;)

Bo ja wiem czy sytuacja jest dobra, kupowałem co prawda kilka rzeczy za granicą, ale dzięki większej ilości zamówionych przedmiotów był rabat, natomiast przy indywidualnych zamówieniach nie było negocjacji.

 Nie wiem jaki atrament wziąłeś, ale spróbuj koniecznie iroshizuku pilota, mają dużo kolorów i to naprawdę wysoka półka jakościowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tanin @Krzysiek_W - czy rozglądaliście się za jakimś lepszym papierem? Pamiętam jak @spiryt polecił japoński notes Midori, który zamówiłem ponad dwa miesiące temu przez niemiecki eBay z Japonii (nie jest dostępny w sklepach papierniczych w DE)...koniec końców biedak przyszedł jakiś miesiąc po terminie, ale jakość papieru i to jak wchłania atrament jest fenomenalna - WARTO! Nie wrzucę żadnych zdjęć, bo po pierwsze trzeba to poczuć, a po drugie mam tam tajne notatki labowe i byście mogli mnie podpublikować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymałem się na midori i już nie szukam więcej. Plany miałem na kilka innych produktów, ale odkąd kupiłem go w ecribo w Katowicach, wywaliłem z koszyka. Może jak się skończy to wtedy pomyślę nad innym, ale na razie pas (myślałem ostatnio jedynie o notesie do etui galen, ale odpuściłem w końcu). 

Natomiast paperworks mnie zawiódł, okładki mają przepiękne, ale papier średni, przebija, strzępi i zniechęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek_W patrząc na mój przypadek, to po nieszczególnie długich negocjacjach "zamknąłem się w 3 cyfrach" wliczając wysyłkę, więc z kwestii ceny i elastyczności sklepu jestem zadowolony.

@Żorż Ponimirski razem z atramentami zamówiłem dwa zestawy papeterii listowej, ale raczej na okazje "odświętne" jak na notatki w labie, gdzie zazwyczaj bazgrzę ołówkiem na byle jakiej kartce papieru, którą potem upycham po kieszeniach fartucha i nierzadko mam na niej ślady stosowanych odczynników ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

@Tanin @Krzysiek_W - czy rozglądaliście się za jakimś lepszym papierem? Pamiętam jak @spiryt polecił japoński notes Midori, który zamówiłem ponad dwa miesiące temu przez niemiecki eBay z Japonii (nie jest dostępny w sklepach papierniczych w DE)...koniec końców biedak przyszedł jakiś miesiąc po terminie, ale jakość papieru i to jak wchłania atrament jest fenomenalna - WARTO! Nie wrzucę żadnych zdjęć, bo po pierwsze trzeba to poczuć, a po drugie mam tam tajne notatki labowe i byście mogli mnie podpublikować ;)

spóbuj tome river to level high

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

@Tanin @Krzysiek_W - czy rozglądaliście się za jakimś lepszym papierem? Pamiętam jak @spiryt polecił japoński notes Midori, który zamówiłem ponad dwa miesiące temu przez niemiecki eBay z Japonii (nie jest dostępny w sklepach papierniczych w DE)...koniec końców biedak przyszedł jakiś miesiąc po terminie, ale jakość papieru i to jak wchłania atrament jest fenomenalna - WARTO! Nie wrzucę żadnych zdjęć, bo po pierwsze trzeba to poczuć, a po drugie mam tam tajne notatki labowe i byście mogli mnie podpublikować ;)

Ja wrzucę foto - tsuki-yo na midori. Przebijania na drugą stronę można powiedzieć że nie ma i stąd decyzja że nie idę na wyższe poziomy, chyba że notes się zapełni w całości. Midori wg mnie to taki C&J - niby można lepiej, tylko czy warto? To tylko notes :)

IMG_20200607_231244.thumb.jpg.aaa30319ae9ce12b6c36e405a3a7131a.jpg

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

Ja wrzucę foto - tsuki-yo na midori. Przebijania na drugą stronę można powiedzieć że nie ma i stąd decyzja że nie idę na wyższe poziomy, chyba że notes się zapełni w całości. Midori wg mnie to taki C&J - niby można lepiej, tylko czy warto? To tylko notes :)

 

w celach poznawczych warto spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Z racji COVIDu itd niestety przegapiłem odbiór zamówionego Diplomata Excellence A, podpowiecie jakiego pióra szukać w okolicach 300pln?
W kwestii designu jestem otwarty, natomiast jest inny warunek-stalówka flex z racji tego, ze pióra będę używał głównie do rysowania. Może być nowe, mogę polować na używkę, tylko pytanie jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PatLove napisał:

Z racji COVIDu itd niestety przegapiłem odbiór zamówionego Diplomata Excellence A, podpowiecie jakiego pióra szukać w okolicach 300pln?
W kwestii designu jestem otwarty, natomiast jest inny warunek-stalówka flex z racji tego, ze pióra będę używał głównie do rysowania. Może być nowe, mogę polować na używkę, tylko pytanie jakie?

Prawdziwe flexy mają stare piórka, więc nie bałbym się brać używki. Zwlaszcza że jest trochę pendoctorów którzy naprawdę znajdą się na rzeczy i takie potrafią naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PatLove napisał:

Wiem, czytałem już o tym, jest jakiś model, na który szczególnie warto polować?

Osmia, Swan Mabie Todd, Wahl-Eversharp. Możesz np zagadać na FB do pen repair shop - swietny gość z Bytomia który Ci może wrzucić coś fajnego vintage. Sprzedaje on też na eBay, natomiast ceny ma jakieś 30% niższe niż eBay i masz pewność że nie wciśnie Ci czegoś co jest zepsute, bo on również jest pendoctorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.