Skocz do zawartości

Restauracje


WojtekJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Domyślam się, że powyższe pytanie jest już nieaktualne. Mimo to, w Katowicach polecam Via Toscana w budynku Altus. Kuchnia śródziemnomorska. Za każdym razem, zarówno jedzenie jak i obsługa były na najwyższym poziomie. W moim prywatnym rankingu to miejsce plasuje się w czołówce. Często mają specjały spoza karty.

W Krakowie: jeśli ktoś lubi kuchnie włoską, sugeruję uważać—to miasto jest pełne od tego typu restauracji. W większości bardzo przeciętnych. Osobiście polecam Aqua e Vino na Wiślnej gdzie częściej niż krakowian, spotkamy turystów. Proszę się nie wystraszyć zejściem do piwnicy—jedzenie i właściciel rekompensują tę (dla niektórych wątpliwą estetycznie) wędrówkę. PS ichniejsze limoncello jest genialne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A ja po dzisiejszej, kolejnej już wizycie, wszystkim odwiedzającym Wrocław mogę z czystym sumieniem polecić restaurację Dobra Karma na Cybulskiego.

Codziennie inne, krótkie menu, ale jakość zawsze genialna!

 

Za poleceniem @blekita odwiedziłem w grudniu Dobrą Karmę we Wrocławiu. Jedzenie faktycznie rewelacyjne, ale porcje relatywnie skromne (raczej na kolację, a nie na późny lunch po całym dniu pracy). 

 

Natomiast jeśli ktoś by chciał fakturę, to niech uważa :) Mimo wstępnej informacji, nie wydali jej od ręki, ale zobowiązali się wysłać pocztą. Faktycznie dokument otrzymałem po 3 tygodniach i po 10 telefonach, włączając w to Prezesa .... spółdzielni osób wykluczonych, bo to takowa prowadzi restaurację. Szczytny cel, tylko stawiają swoich klientów w dość niekomfortowej sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za poleceniem @blekita odwiedziłem w grudniu Dobrą Karmę we Wrocławiu. Jedzenie faktycznie rewelacyjne, ale porcje relatywnie skromne (raczej na kolację, a nie na późny lunch po całym dniu pracy). 

 

Natomiast jeśli ktoś by chciał fakturę, to niech uważa :) Mimo wstępnej informacji, nie wydali jej od ręki, ale zobowiązali się wysłać pocztą. Faktycznie dokument otrzymałem po 3 tygodniach i po 10 telefonach, włączając w to Prezesa .... spółdzielni osób wykluczonych, bo to takowa prowadzi restaurację. Szczytny cel, tylko stawiają swoich klientów w dość niekomfortowej sytuacji. 

 

Twój post przeczytałem właśnie w Dobrej Karmie pałaszując pysznego kurczaka - przypadek, nie sądzę ;) Mam nadzieję, że mimo wszystko byłeś zadowolony z wizyty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o pomoc - restauracja w Warszawie na wieczorny wypad z wybranką, kameralnie ale bez zadęcia. Najchętniej Centrum/Żoliboż/Mokotów ale jeśli warta uwagi - może być i gdzieś indziej. Polsko lub Włosko

Z ostatnio odwiedzonych, polecam:

http://www.brasseriewarszawska.pl(super serwis i b. dobra kuchnia; bardzo kameralnie - małe, subtelnie oświetlone sale)

http://www.derelefant.pl/(jest sala Fishmarket? bardziej barowo i część restauracyjną - tam jest bardziej kameralnie; jadłem owoce morza - rewelacyjne! i creme brule - choć nie jestem fanem, to ten był pyszny)

 

Ps. Z kolei 'Dom wódki' moim zdaniem przereklamowany - jedzenie nawet niezłe ale obsługa i atmosfera taka sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o pomoc - restauracja w Warszawie na wieczorny wypad z wybranką, kameralnie ale bez zadęcia. Najchętniej Centrum/Żoliboż/Mokotów ale jeśli warta uwagi - może być i gdzieś indziej. Polsko lub Włosko

 

Jeśli pytanie jeszcze aktualne to polecam http://restauracjarozana.com.pl/Zgodnie z wymaganiem- elegancko ale bez zadęcia. Jedzenie bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W centrum, czy niekoniecznie? Otwarta od ósmej, wcześniej? Półka górna, czy średnia?

Ostatnio w Łodzi otwarta została restauracja Quale, która ma szanse być najlepszym lokalem w mieście, ale tam się śniadania nie zje. Koledzy którzy byli na łódzkim spotkaniu mogą zapewne tak jak ja pochwalić Klub Spadkobierców, ale tam też śniadanie odpada.

Obawiam się, że mogę Ci polecić restaurację, miejsce na śniadanie i na espresso, ale będą to trzy różne miejsca.

Poczytaj też: http://m.lodz.wyborcza.pl/lodz/56,106512,19076991,top10-gdzie-zjesc-dobre-sniadanie-na-miescie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

http://wodnawieza.pl/

 

Jeśli chcecie na kimś zrobić wrażenie to idealne miejsce. Jedzenie dobre, dania nieprzeciętne, porcje raczej małe. Ceny w porównaniu do porcji dość wysokie. Świetna karta win. Wystrój rewelacyjny. Polecam zwłaszcza w porze wieczornej, zachód słońca, widok na Pszczynę i oświetlenie tworzą niebywały klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Panowie,

dzisiaj, zachęcony jakimś artykułem w necie odwiedziłem "Pogromców Meatów' na ul. Koszykowej 1. https://www.facebook.com/Pogromcy-Meatów-105185273147868/

 (chyba nawet nie mają strony internetowej)

Nastawiony byłem dość sceptycznie, ale jako, że lubię eksperymenty - postanowiłem spróbować.

Miejsce raczej lunchowe/przekąskowe - długie stoły/lady przy oknie i bardzo krótkie menu (5 czy 6 kanapek i chyba 2 sałatki).

Sobie wziąłem 'kaczkę', a dla Kobiety, na wynos - 'wege' (jest jeszcze 'ozór', 'karczek', 'policzki').

Krótko - było pysznie; na pewno jeszcze tam wrócę!!! (Świetna alternatywa dla burgerów).

 

Jedyny minus: jest dość drogo - najtańsze jest 'wege' - 20 PLN, a moja 'kaczka' - 28 PLN (ale kanapki spore i spokojnie można się zaspokoić głód)

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.