Skocz do zawartości

Bielizna bazowa - produktu dobrej jakości - zestawienie


malwes

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrej jakości t-shirty robi o dziwo Selected Homme z serii shirtperfect (100% bawełny pima) tylko trzeba uważać na dziwną rozmiarówkę, generalnie brać rozmiar większy niż się nosi (np. L-kę jak zwykle nosimy M-kę). Wyjściowo to 90 zł za t-shirt, ale taniej w multipakach i czasami są w dobrej promocji na Zalando. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Macie jakieś doświadczenia z powyższymi markami? Chodzi mi głównie o rozmiarówkę oraz trwałość tych produktów.
Może ktoś ma tez jakas opinie o t-shirtach Orlebar Brown?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamilton and Hare, na podstawie dwóch produktów: OK, bawełna nie żółknie, dosyć trwała, rozmiarówka standardowa.

Merz B Schwanen, na podstawie dwóch produktów: trwałość ponadprzeciętna, ale bardzo się kurczą, zdecydowanie należy zamawiać rozmiar większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!
Masz jeszcze może jakieś rekomendacje co do producentów?
Generalnie szukam białych t-shirtow, które będę mógł założyć do jeansów, i które po 5 praniach nie będą się zniekształcały czy mocno wycierały i w normalnej eksploatacji będę mógł z nich korzystać chociaż 2-3 sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba napisał:

Dzięki!
Masz jeszcze może jakieś rekomendacje co do producentów?
Generalnie szukam białych t-shirtow, które będę mógł założyć do jeansów, i które po 5 praniach nie będą się zniekształcały czy mocno wycierały i w normalnej eksploatacji będę mógł z nich korzystać chociaż 2-3 sezony.

Skoro wymieniasz Orlebar Brown, rozumiem że budżet jest wysoki. Poszukaj, może np. na Cultizm, tego:

https://www.3sixteen.com/collections/tees/products/pima-t-shirt-white-2-pack

Nie do zajechania. Mam granatowe od jakichś  ośmiu lat, teraz kupiłem szare. Jest jeszcze wersja heavyweight.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intimissimi Uomo - stosunkowo tanie (w pakietach) i dobra jakość, zachowują fason, kolor, można nosić parę lat 

Mam zgoła odmienne doświadczenia nie trzymają rozmiarówki, są krzywo zszyte, kołnierzyk „faluje” i mam wrażenie, ze szczególnie białe, niemal rozpadają się w rękach po kilku praniach.
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lubo69 napisał:

Skoro wymieniasz Orlebar Brown, rozumiem że budżet jest wysoki. Poszukaj, może np. na Cultizm, tego:

https://www.3sixteen.com/collections/tees/products/pima-t-shirt-white-2-pack

Nie do zajechania. Mam granatowe od jakichś  ośmiu lat, teraz kupiłem szare. Jest jeszcze wersja heavyweight.

Słyszę, jak moja pralka woła: potrzymaj mi piwo. Nie takich tytanów rozgryzła, przeżuła i wypluła z bębna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Skoro wymieniasz Orlebar Brown, rozumiem że budżet jest wysoki. Poszukaj, może np. na Cultizm, tego:
https://www.3sixteen.com/collections/tees/products/pima-t-shirt-white-2-pack

Nie do zajechania. Mam granatowe od jakichś  ośmiu lat, teraz kupiłem szare. Jest jeszcze wersja heavyweight.

Na pierwszy ogień zamówiłem wersje heavyweight i rzeczywiście sprawia wrażenie wagi ciężkiej. Wygląd na bardzo solidny t-shirt zarówno jeżeli chodzi o materiał jak i jakość odszycia. Zobaczymy jak się będzie nosić
Dzięki za rekomendację!
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
W dniu 13.02.2023 o 14:49, lubo69 napisał:


ja wiem, ekologia, trendy, przyjazność dla skóry, itd., ale umówmy się: 100% porządna pima w tej cenie lub 70%merino 30% jedwab dwa razy drożej - biorę bez wahania. Celuloza - dziękuję.

tak na szybko z wikipedi 

Materiał pochłania o 50% więcej wilgoci niż bawełna. Jest bardzo przyjazny dla skóry, ponieważ utrzymuje ją suchą i umożliwia jej oddychanie

 

Nie sądzisz, że takie jest założenie pochłaniać a przy tym wygodnie bo elastan i na każdą sylwetkę się nada?

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny podkoszulek, innej firmy niż Poszetka, uważam że kierunek modal + elastan do takiego zastosowania jest prawidłowy. Co prawda używam do dogrzania kiedy nie chcę zarzucać na koszulę jakiejś dzianiny, a w jednej warstwie byłoby trochę za zimno, ale wynik jest podobny - jest dodatkowa, nieprześwitująca warstwa.

Ładny henley z merynosa też bym kupił, coś do zastosowań osobno od koszuli, więc wyglądający "wyjściowo" (czyt. bez neonowych wstawek i wielkiego logo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, może kiedyś Poszetka podzieli się z forumowiczami przybliżonymi wynikami sprzedaży; wszak to i tak zawsze rynek weryfikuje. Ja wiem tyle, że często kiedy widzę bieliznę takich firm jak Zimmerli, Hanro, The White Briefs, Handvaerk itp. na mocnych wyprzedażach, rysuje się wyraźna reguła: w białym kolorze niedostępna w ogóle, bawełna w innych kolorach głównie XS i XXL, natomiast modal, konopie, lyocell itp. dostępne bez większego problemu. Albo zatem ludzie są tak nieufni jak ja, albo na sztucznościach marże są wyższe (albo naprodukowali tego całe tiry i zostali jak Himilsbach z angielskim).

Naprawdę noszę bieliznę nie od wczoraj i jestem świadom wad bawełny. Modal miałem raz, zrobiła mi się po trzech praniach szmata (Private White).

No i nie byłbym sobą, gdybym nie dodał z przekąsem, że świat się zmienia, wszystko idzie w kierunku wygody i kompromisu, a za 10 lat na forum będziemy czytali, że te czarne T-shirty nie takie złe, bo do wszystkiego pasują i mało się brudzą…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lubo69 napisał:

No cóż, może kiedyś Poszetka podzieli się z forumowiczami przybliżonymi wynikami sprzedaży; wszak to i tak zawsze rynek weryfikuje. Ja wiem tyle, że często kiedy widzę bieliznę takich firm jak Zimmerli, Hanro, The White Briefs, Handvaerk itp. na mocnych wyprzedażach, rysuje się wyraźna reguła: w białym kolorze niedostępna w ogóle, bawełna w innych kolorach głównie XS i XXL, natomiast modal, konopie, lyocell itp. dostępne bez większego problemu. Albo zatem ludzie są tak nieufni jak ja, albo na sztucznościach marże są wyższe (albo naprodukowali tego całe tiry i zostali jak Himilsbach z angielskim).

Naprawdę noszę bieliznę nie od wczoraj i jestem świadom wad bawełny. Modal miałem raz, zrobiła mi się po trzech praniach szmata (Private White).

No i nie byłbym sobą, gdybym nie dodał z przekąsem, że świat się zmienia, wszystko idzie w kierunku wygody i kompromisu, a za 10 lat na forum będziemy czytali, że te czarne T-shirty nie takie złe, bo do wszystkiego pasują i mało się brudzą…

Podałeś wiele marek produkujących bieliznę, więc czy mógłbyś podzielić się informacją która z nich ma produkt podobny do tego omawianego tak żarliwie? Jestem na etapie kupna właśnie takich warstw pod koszulę i myślałem właśnie o powyższych, stąd chętnie bym rozpatrzył alternatywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z nich miewa od czasu do czasu podkoszulki O-neck lub V-neck z modalu, choć faktycznie rzadko widuję cieliste. Poza tym chyba Calida i Schiesser. Tu masz praktycznie to samo co w Poszetce:

https://ansin.pl/niewidoczna-koszulka-mr-invisible-light?gclid=Cj0KCQiAorKfBhC0ARIsAHDzsltnGnMy8mfpCw3RIMioSITDsX_-BKJZ6Hikqxim45_2Gs4Kylpa_bwaAgvpEALw_wcB

A w ogóle, o ile dobrze pamiętam Twój rozmiar i upodobania kolorystyczne, polecam Ci limitkę Nicka Woostera z merynosa, 40% off tej wysokiej ceny:

https://www.thewhitebriefs.com/collections/the-library/products/nw-t-shirt?variant=40249810124889

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 15.02.2023 o 18:24, lubo69 napisał:

No cóż, może kiedyś Poszetka podzieli się z forumowiczami przybliżonymi wynikami sprzedaży; wszak to i tak zawsze rynek weryfikuje. Ja wiem tyle, że często kiedy widzę bieliznę takich firm jak Zimmerli, Hanro, The White Briefs, Handvaerk itp. na mocnych wyprzedażach, rysuje się wyraźna reguła: w białym kolorze niedostępna w ogóle, bawełna w innych kolorach głównie XS i XXL, natomiast modal, konopie, lyocell itp. dostępne bez większego problemu. Albo zatem ludzie są tak nieufni jak ja, albo na sztucznościach marże są wyższe (albo naprodukowali tego całe tiry i zostali jak Himilsbach z angielskim).

Naprawdę noszę bieliznę nie od wczoraj i jestem świadom wad bawełny. Modal miałem raz, zrobiła mi się po trzech praniach szmata (Private White).

No i nie byłbym sobą, gdybym nie dodał z przekąsem, że świat się zmienia, wszystko idzie w kierunku wygody i kompromisu, a za 10 lat na forum będziemy czytali, że te czarne T-shirty nie takie złe, bo do wszystkiego pasują i mało się brudzą…

Na tyle dobrze, że robimy uzupełnienie rozmiarówki oraz nowy kolor.

Ciekawa dyskusja. Z naszej strony to nowy segment, którego się uczymy.
W tym roku będą koszulki basicki oraz bokserki. Temat henley jak pima cotton mamy na uwadze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć, szukam czarnych bokserek z dłuższymi nogawkami. Budżet - powiedzmy do 60 PLN za parę, ale jeśli będzie to konieczne to oczywiście może być więcej.

 

Przy okazji szukam też piżam na zimę oraz lato. Mam dwa komplety, w których góra to rozpinana koszula. Ma to swoje plusy i minusy. Rozpatrzę zarówno wersje z rozpinaną górą, jak i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intimissimi Uomo - przyzwoita jakość, choć dla koneserów miarowego szycia może być niewystarczająca. Ja ze swojej strony polecam - opłacalny zakup zwłaszcza w licznych promocjach

Przykładowe bokserki: https://www.intimissimi.com/pl/product/długie_bokserki_z_elastycznej_bawełny_supima®-SBU12L.html?dwvar_SBU12L_Z_COL_INT=019&utm_source=google_shopping&utm_medium=organic&gclid=EAIaIQobChMI_t7ltOiI_gIVkQuiAx3OFw4gEAQYAiABEgKFDfD_BwE&gclsrc=aw.ds 

Typowo letnie piżamy pewnie dopiero wejdą do oferty (pamiętam te z zeszłych sezonów), ale na ten moment przykładowa: https://www.intimissimi.com/pl/product/pidżama_męska_z_bawełny_supima®-PLU466.html?dwvar_PLU466_Z_COL_INTU=800

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem próby z różnymi bokserkami typu jakieś marki z zalando, Ralph Lauren i kilka innych i te z Intimissimi.com są najwygodniejsze i najwytrzymalsze. Co do piżamy, to ja mam taki komplet na zimę (niby nie jest oznaczony jako piżama) od nich i też bardzo lubię https://www.intimissimi.com/pl/product/bluzka_z_długim_rękawem_z_modalu_i_kaszmiru-CLU16E.html?dwvar_CLU16E__color__5210_Z_COL_INTU=800

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.