Skocz do zawartości

Czyste t-shirty


Solid

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Solid napisał:

Mam głupi problem, ale nie mogę nigdzie znaleźć nic ciekawego. Szukam czystych t-shirtów, żeby wrzucić pod koszulę czy pod dres. Kiedyś Bytom miał, ale teraz widzę same durne wzory. Czy ktoś może coś polecić?

Ja mam od roku Reserved po 39 zł i H&M premium za 50, po wielu praniach dalej są w bardzo dobrym stanie, nie gryzą, 100% bawełna.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&M spoko , ja ostatnio wziąłem testowo https://www.decathlon.pl/p/koszulka-krotki-rekaw-slim-gym-pilates-500-biala-meska/_/R-p-307305?mc=8543991&filter=all&c=Bia%C5%82y&currentPage=1&transactionId=7-1950-1950-20220303115946-6-9012 i też wydają się ok , ale to nie 100% bawełna , co może być dla kogoś wadą 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pandemia przeniosła mnie na pracę zdalną co znalazło odbicie w zawartości szafy. Przez ten czas "przerobiłem" sporo niedrogich (tj. do ok 50 złotych) podkoszulków, dzięki czemu mogę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami. Oto moja lista, w kolejności nieprzypadkowej, od ulubionych do tych mniej ulubionych.


1. H&M Premium "T-shirt z bawełny premium Slim Fit"

6705263cf208116535bf6ac3a074a21d.jpg
94c6312c275d00d2e057f820b1db24f3.jpg


Przyjemny materiał, powiedzmy "mięsisty" a zarazem "gładki". Dobrze znosi prania. Odszycie przyzwoite. Dobrze znosi pranie. Na plus można zaliczyć że są dostępne w różnych kolorach poza standardowymi białym i czarnym. Podsumowując, są jak tanie wino - niegdyś mawiało się że tanie wino jest dobre bo jest dobre i tanie.

Uwaga na rozmiarówkę, mam wrażenie że są tak 1/2 - 3/4 rozmiaru większe niż wynikałoby z metki. Pierwszą sztukę zamówiłem w typowym dla mnie rozmiarze "M" i okazała się wielka - jako że kupiłęm ją w dobrej cenie zostawiłem ją do spania. Następne zamówiłem w rozmiarze "S" i te pasowały bardzo dobrze, ze wskazaniem na "delikatnie dopasowane".


2. Reserved - "T-shirt z bawełny pima"
23c26155d41767350ea6b9c4c35d623f.jpg
c44c220b7d7e7394a1d17554baa4ea68.jpg


Koszulki z przyjemnej - choć nie aż tak jak H&M - w dotyku dzianiny z bawełny pima. Obszycie i trwałość bez zarzutu. Minusem mogłoby być to że dostępne były tylko w kolorach czarnym i białym, dużym minusem za to jest to że tego modelu nie ma już w sprzedaży.


3. Benetton "BASIC VNECK - T-shirt basic"

85557efb05a12ba25fc5cd53b4a8c61f.jpg
1fde6a2b1c27d7bc9b4f2c169894d678.jpg


Przyzwoite koszulki, materiał trochę cieńszy ale wciąż "gładki" i robiący dobre wrażenie. Reszta też bez zarzutu.


4. H&M "T-shirt Slim Fit 3-pak"
725f961ea795118d20bb2e29f0764517.jpg
e01a042d7f76f661487d4f925d38f289.jpg


Jakość OK w tej cenie. Materiał cieńki. Trudno się przyczepić do czegokolwiek, poza składem - 95% bawełna, 5% elastan. Dodatek elastanu w dzianinach uważam za niepotrzebny.


5. GAP "EVERYDAY SOLIDS - T-shirt basic"

da6069de727f1bfc94501b72ebb63555.jpg
88038684ef6ff75d2d4871db74cd9738.jpg


Ogólnie niby wszystko ok, tylko materiał taki "kosmaty" - "chwyt" ma nie "szlachetny" a bardziej "szmaciany". Niby miękki, przyjemny w dotyku ale jakiś niesmak budzi we mnie.


6. Intimissimi - "T-SHIRT Z KRÓTKIM RĘKAWEM W SEREK Z BAWEŁNY SUPIMA EXTRAFINE"

14ea173e72b78259a1b4d9a748c2f24f.jpg
134d14ee2d0ba50bfcb5603da305b70a.jpg


Tu mam mieszane uczucia. Z jednej strony dzianina robi dobre pierwsze wrażenie, gładka, ale jest bardzo cienka, w jaśniejszych kolorach mocno prześwituje. Bardzo obcisła, raczej dla ludzi o sylwetce bliskiej ideału, inaczej wszystkie niedoskonałości zostaną boleśnie obnażone. Głeboki dekolt sprawia że nadawałaby się do założenia pod koszulę. Dość krótka. Po kilku praniach materiał zaczął się mocno skręcać co dla mnie oznacza "czerwoną kartkę". Zakłądam jak chcę się poczuć oszukać że jestem 20 lat młodszy.

6033c7a5074f0b0bdbbfdf0ee62e8a1a.jpg



Przepraszam za zdjęcia niewyprasowanych podkoszulków ale mam troje małych dzieci w domu i moja doba jest jakieś pięć godzina za krótka w stosunku do potrzeb.

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2022 o 13:16, JakubAnderwald napisał:

Ja mam kolekcję czystych t-shirtów w różnych kolorach stąd: https://allegro.pl/uzytkownik/PPHU_GRACJA/odziez-meska-t-shirty-87913

Śmiesznie tanie, wytrzymują lata, dobry materiał.

Tak ze zdjęć to one nie wyglądają zachęcająco - wyglądają jakby chciały się mechacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Używam od kilku lat białe tshirty  Tchibo, bawełna plus elastan i bardzo fajnie się sprawowały, ale już się zużyły, więc planowałem zakup nowych. Poszetka ma cuda z szwem tysiac pińćset na mm2 ;) ale pod koszulą wydaje mi się że tego nie będę widział. Wpadłem przy okazji zakupów do Action i znalazłem tam v-necka białego, takiego jak z tchibo. Po kilku miesiącach testowania z innymi, dzisiaj pojechałem dokupić kilka kolejnych, bo świetnie się sprawują,  nie naciągają, a kosztują całe 18zl 🥴

Polecam na próbę, bo jest tańsza niż hamburger, a naprawdę warto, zamiast wydawać 100 czy 200zl za wynalazki.

 

 

Screenshot_20230610_185256_Gallery.jpg

Screenshot_20230610_185306_Gallery.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18zł - brać, nie mierzyć! Szmatki do butów kosztują więcej!

Przepraszam, nikt nikomu w portfel nie zagląda, nie każdy potrzebuje T-shirtów za 200 zł, ale jeśli ta dyskusja już musi być clou wieczoru na forum, na które nie da się wejść bez ostrzeżenia o kradzież danych, a nie jest to jedyny powód, dla którego łączna liczba regularnie postujących oscyluje wokół tuzina, to może chociaż przenieść ją do sali klubowej?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lubo69 napisał:

Krzysiek, z ciekawości, kupujesz jeszcze skarpetki LCF?😉

A wiesz że te co wtedy kupiłem,  wraz z bresciani lnianymi są jednymi które noszę? Nigdy potem nie dokupiłem innych nowych, a te są w stanie idealnym cały czas 

1 godzinę temu, mosze napisał:

@Krzysiek_WTo może być to, czego szukam, przynajmniej sensowny zamiennik. Czy mógłbyś pomierzyć koszulkę (M), głównie szerokość w klacie i talii (minimum)?

Szerokość pod pachami 48, długość całkowita 71, a są również wersje extra long. O zmierzeniu talii zapomniałem 😁

Maja również wersje z okrągłym dekoltem, oraz czarne. 

1 godzinę temu, lubo69 napisał:

18zł - brać, nie mierzyć! Szmatki do butów kosztują więcej!

Przepraszam, nikt nikomu w portfel nie zagląda, nie każdy potrzebuje T-shirtów za 200 zł, ale jeśli ta dyskusja już musi być clou wieczoru na forum, na które nie da się wejść bez ostrzeżenia o kradzież danych, a nie jest to jedyny powód, dla którego łączna liczba regularnie postujących oscyluje wokół tuzina, to może chociaż przenieść ją do sali klubowej?

Zgubi się 😉 szkoda ze tak to już wszystko zdycha, a było tak aktywnie kiedyś 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wczoraj w ok. 45 minut dowiedziałem się, że są t-shirty, że jest sklep Ekszyn, pojechałem, zanabyłem, zmierzyłem, dokupiłem. Miałem wziąć trzy, ale po przeliczeniu, że jak nie kupię dzieciom lodów, to mi starczy na czwarty (pomimo cynicznej podpuchy, że kosztują jedynie 18 zł, faktycznie o prawie złocisz drożej), dokupiłem ów czwarty.

Jak się będą użytkować, zobaczymy. Na razie mogę stwierdzić, że reguła 80-20 w tym wypadku nie obowiązuje, to jest raczej 95-5. Mój akurat problem jest taki, że będę nosić na wierzchu (dość specyficzne zastosowanie) i muszą przywoicie wyglądać, w sensie, że jak zaczną się degradować, to już będę musiał wymienić. Trzymam kciuki za "finest cotton".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mosze napisał:

Cóż, wczoraj w ok. 45 minut dowiedziałem się, że są t-shirty, że jest sklep Ekszyn, pojechałem, zanabyłem, zmierzyłem, dokupiłem. Miałem wziąć trzy, ale po przeliczeniu, że jak nie kupię dzieciom lodów, to mi starczy na czwarty (pomimo cynicznej podpuchy, że kosztują jedynie 18 zł, faktycznie o prawie złocisz drożej), dokupiłem ów czwarty.

Jak się będą użytkować, zobaczymy. Na razie mogę stwierdzić, że reguła 80-20 w tym wypadku nie obowiązuje, to jest raczej 95-5. Mój akurat problem jest taki, że będę nosić na wierzchu (dość specyficzne zastosowanie) i muszą przywoicie wyglądać, w sensie, że jak zaczną się degradować, to już będę musiał wymienić. Trzymam kciuki za "finest cotton".

Patrząc na cenę, to nawet jakby szybciej padały, to i tak na dłużej Ci wystarczą 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.