Skocz do zawartości

Moje buty handmade


wikbar3

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Whitesnake napisał:

Efekt finalny do pozazdroszczenia! Gratuluję i życzę powodzenia. 

Pracujesz na własnych kopytach, tzn. tworzysz je od zera dla klienta?

Ciesze się bardzo, ze się podobają.

Co do kopyt to z tego co wiem chyba żadna pracownia nie zajmuje się wytwarzaniem kopyt od ,znaczy od klocka drewna gdyż wyciosanie kopyta z klocka zajmuje wiele czasu który szewc mógłby wykorzystać owocniej. A pracownie modelowania i kopyciarze mają odpowiednie frezarki i kopiarki do kopyt.Większość szewców wykorzystuje gotowe kopyta lub korzysta z usług kopyciarza bądź modelarza (nawet Kielman) który dopasowuje kopyta pod stopę konkretnego klienta do konkretnego modelu obuwia Można używać do formowania kopyt mas polimerowych lub tradycyjnie drewna i skóry. Ja również wykonuje obuwie na kopytach drewnianych które dopasowuje do stopy klienta za pomocą szlifierek i skórzanych tzw. hesek. Kopyto tzw. podstawowe można przerobić w prawie każdy  model w zależności od życzenia klienta.Kopyta oczywiście będą magazynowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty na żywo prezentują się dużo lepiej. Zdjęcia nie oddają ich proporcji. Poza tym, byłem w ogromnym szoku, że to dopiero druga para zrobiona przez kolegę! 

Swoje uwagi już przekazałem koledze oraz podpowiedziałem w jakim kierunku warto iść (tutaj posiłkowałem się zdjęciami butów @Whitesnake ;) ).

Myślę, że kwestia czasu, a buty na poziomie Kielmana będziemy mogli obstalować w Sz-nie :) 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jak już wspomniałem w innym wątku - kolega zdjęć nie umie robić :) W rzeczywistości but ma bardzo ładne proporcje i zgrabne kopyto, a ażurowanie i szycie cholewki jest idealne. To co mnie razi i raziło - przebijająca licówka na czubkach. Trzeba pomyśleć co z tym zrobić :) 

Przypomnę, że to jest dopiero 3 para butów zrobiona przez kolegę. Projekt sam w sobie bardzo wymagający, a wyszedł bardzo dobrze. Godny zauważenia jest fakt, że szew już jest kryty - widziałem - technicznie to nie jest taka prosta sprawa, jak się wydaje :) 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wikbar3 napisał:

Drodzy koledzy, z racji ukończenia kolejnej pary prezentuję moje dokonania.

....

Proszę o konstruktywną krytykę i uwagi.

 

Bardzo dobre wrażenie robi szycie, dokładność zdobień i krojenia skóry! Zastrzeżenia mam do podeszwy. Lepiej wyglądałaby z rantem wykończonym na płasko, ta wygląda na trochę zaokrągloną, co sprawia wrażenie mocno zużytej już na starcie. Po drugie, wydaje mi się, że za mocno chowa się pod obrys buta - szczególnie widoczne jest to na zdjęciach z góry. Wykrój mógłby być lekko subtelniejszy, tzn. poprawcowałbym nad proporcjami poszczególnych kawałków skóry.

Ale to wszystko zastrzeżenia, które możnaby kierować do szewca z wieloma latami doświadczenia.

Jeśli to trzecia para, to wypada jedynie przyklasnąć z podziwem. Gratuluję! 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z uwagami Whitesnake'a - podeszwa wydaje się ciut za mała. 

Na pewno musisz zrobić outsourcing zdjęć - Ty zajmuj się butami:) 

Fajny kształt toe-boxa: lubię takie wyższe, natomiast uważam, że za duży medalion i toe-cap (być może to wina zdjęcia, ale ja bym go skrócił o linię dziurkowania).

Tak, czy inaczej - zamawiam 8 parę:)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.