Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, Ataman napisał:

Używam. Drewniane, ale nie pełne. Takie z długą sprężyną.

Edit: literówka+opis.

Widać. Nie uważasz, że lepiej kupić pełne cedrowe ? Aby ten but nadciągnęły ? Te załamania wyglądają tragicznie. W moich dwuletnich starych Wojasach nie mam takich załamań w sztybletach a kosztowały 300zł niecałe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, eleganter napisał:

Widać. Nie uważasz, że lepiej kupić pełne cedrowe ? Aby ten but nadciągnęły ? Te załamania wyglądają tragicznie. W moich dwuletnich starych Wojasach nie mam takich załamań w sztybletach a kosztowały 300zł niecałe. 

Nie znasz Kolegi @Ataman , a po Twoim poście wnioskuję, że nie wiesz iż stopy Kolegi nie należą do "najłatwiejszych". Obawiam się, że przywoływane Wojasy, nawet nie miałyby jak "zagościć" na nogach @Ataman Nie można wszystkiego mierzyć jedną miarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

Jak dla mnie ta skóra łamie się normalnie, nie widzę w tych załamaniach niczego "tragicznego".

Też tak uważam, ale jest to również kwestia zdjęcia. Kiedyś wrzuciłem merminy i wiele osób mnie o nie pytało, innym razem padły pytania co są takie pomarszczone - raz stałem normalnie, drugiej raz podniosłem w bucie trochę palce u nóg 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. No i jeszcze robię w nich trochę kilometrów. Nie dbam też przesadnie o buty. Używam zawsze prawideł, zawsze mają minimum dzień przerwy no i w razie konieczności pasta, bez kremów zmiękczaczy itp. Prawidła mam różne do tych akurat używam takich jak pisałem.

PS
Nie wszyscy mają pierdylion złotych na buty, prawidła itp.
Kupno butów za pierdylion złotych nie załatwia sprawy. One muszą być dopasowane, trzeba mieć zgrabną nóżkę, trzeba o buty dbać itp co świetnie widać na moich przykładach.
Często na forum piszemy/piszecie Wojasy do kontenera, kup Yanko takie uproszczenie sprawy nie załatwia. Co widać na moich przykładach.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Atamana - można pisać, że nie wygląda to tragicznie, że takie załamania są ok, ale jak dla mnie nie wygląda to po prostu dobrze. Ja osobiście źle czułbym się w butach, które tak się zginają -takie mam podejście. Mam wrażenie - może mylne - że Ataman ma za duży numer tego buta. A jeżeli nie - to nie powinien nosić takich modeli. Duża noga powoduje jeszcze większe zniekształcenia. Na jego miejscu kupiłbym 2 pary u Januszkiewicza, dopasowane, zamiast 5 butów, ktore wyglądają na jego nodze słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michał Gdańsk napisał:

Co do Atamana - można pisać, że nie wygląda to tragicznie, że takie załamania są ok, ale jak dla mnie nie wygląda to po prostu dobrze. Ja osobiście źle czułbym się w butach, które tak się zginają -takie mam podejście. Mam wrażenie - może mylne - że Ataman ma za duży numer tego buta. A jeżeli nie - to nie powinien nosić takich modeli. Duża noga powoduje jeszcze większe zniekształcenia. Na jego miejscu kupiłbym 2 pary u Januszkiewicza, dopasowane, zamiast 5 butów, ktore wyglądają na jego nodze słabo. 

Nie widze tam żadnych zniekształceń. Tak reaguje skóra. Powiem więcej... tak reaguje prawdziwa skóra, im bardziej prawdziwa tym bardziej reaguje (spójrzcie na nowy wątek szewc24) - z tworzywem sztucznym nie byłoby tego problemu.  Jesli ktoś tego nie akceptuje powinien unikać chukka, chealsy i lotników. Ataman akceptuje, wiec to nie jego problem :). 

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Whitesnake napisał:

Nie widze tam żadnych zniekształceń. Tak reaguje skóra. Powiem więcej... tak reaguje prawdziwa skóra, im bardziej prawdziwa tym bardziej reaguje (spójrzcie na nowy wątek szewc24) - z tworzywem sztucznym nie byłoby tego problemu.  Jesli ktoś tego nie akceptuje powinien unikać chukka, chealsy i lotników. Ataman akceptuje, wiec to nie jego problem :). 

Gdybym mógł, to bym dał dwa plusy :) Buty bez przeszyć na nosku zawsze będą się łamać mocniej niż buty z przeszyciem. Moje Tetbury łamią się chyba nawet w bardziej widoczny sposób niż buty @Ataman... i w niczym mi to nie przeszkadza - w mojej opinii nadaje to butom charakteru. Co ciekawe nikt nigdy mi tu nie napisał że te "krokiety" są brzydkie i źle się łamią, a wręcz przeciwnie dostałem za nie już pewnie z milion plusów od forumowiczów... Czy krytyka @Ataman to nowa forumowa rozrywka? Bo czego by nie wrzucił na forum, zawsze znajdzie się kilka osób które mu coś wytkną... 

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego - Zając Poziomka - milion plusów....jestem jakiś czas już na tym forum, i zauważam, że wystarczy mieć "znane" nazwisko, ładne zdjęcie i "polubienia" dostaje się dziesiątkami, przy czym znamienne jest, że te same osoby dostają podobne ilości pozytywnych głosów. Można to nazwać towarzystwem wzajemnej adoracji albo właśnie lekceważeniem innych albo, na co zwrócił słusznie uwagę Ataman z Gdańska (jakby nie było mój sąsiad), że nie każdy ma dziesiątki tysięcy miesięcznie dochodu i trzeba to uszanować. Ja nie mam, i dlatego uszyłem już 2 pary u TJ to bylo dla mnie dużym wysiłkiem finansowym. Wiedziałem jednak, że dostanę buty, o których sobie zamarzyłem i trzymam je w formie z dnia zakupu. To jest moje podejście, każdy może mieć inne. Uwaga dla kilku bardzo aktywnych forumowiczów - to, że macie pieniądze na każde buty świata może działać na niektórych zniechęcająco, pomyślcie o tym, pokazując 10tą parę od Kielmana, który robi, jak na Polaka, ekstremalnie niszowe (ilościowo i jakościowo) obuwie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.