Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem zegarka


najk

Rekomendowane odpowiedzi

[mention]Kewin [/mention]jeżeli Ci się podoba i możesz go kupić w na prawdę dobrej cenie, tzn. takiej jak na zegarek na Valjoux,to kupuj. Mnie się bardzo podoba. Ma ładną tarczę i lubię ten typ koperty. Nosiłbym go z przyjemnością. Wiem, że teraz MB robi jakiś model chrono na mechanizmie Minervy i to by było na prawdę coś, ale ceny powalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, poszaleli;) mi na szczęście udało się kupić NOS Minervę Pythagore na słynnym Cal. 48, już niedługo do mnie doleci. 

Taka jak w linku, z tym że rzymskie indeksy i niebieskie wskazówki;

https://watchesbysjx.com/2020/09/highlights-phillips-intersect-online-auction.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

Zastanawiam się nad zakupem zegarka chrono, koperta do 40mm (idealnie gdyby koperta miała 39mm). Automat. Tarcza czarna lub panda/reversed panda. W oko wpadły Speedy reduced 39mm (jednak wolalbym cos nowego lub max kilkuletniego) Hamilton Intra-matic chrono 40mm, Yema Speedgraf, Sinn 356, Longines Heritage 1954.  W stronę których innych modeli jeszcze się zwrócić? Budżet max 10k. Jakieś ciekawe inspiracje?

 

2021-Hamilton-Intra-Matic-Chronograph-H-Hand-Wound-review-2.jpg

YEMA-SPEEDGRAF-X-KLOKKERIET_800x (1).png

a2478-omega-speedmaster-reduced-9.jpg

Zegarek-chronograf-Sinn---356-PILOT--356.020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Hamilton jak i Sinn to IMO świetny wybór, ale maja zupełnie inny charakter - Intra-matic jest bardziej elegancki, a Sinn to taki typowy pancerniak EDC.

Możesz jeszcze rozważyć Stowę; ma kilka ciekawych chrono, np.:

1568873969-7776-gross.thumb.jpg.157a5fa623f972b17de067e66009e5bc.jpg

Minusem jest to, że wszystkie są trochę większe od twoich oczekiwań (41mm).

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Automaty chrono tak maja. 14-15,5mm. Ogolny odbior czesto zalezy od tego jak wyprofilowane sa koperta i szklo. Nie ukrywam ze profil koperty i szkla w Hamiltonie nie jest mocna strona tego zegarka. Na przyklad Yema wyglada duzo lepiej, pomimo ze ma chyba nawet 15,5mm grubosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.