Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem zegarka


najk

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi o to, że gdyby Twój Globemaster - odpukać - zaczął kiedyś brykać i robić +3,5 sekundy na dobę, nadal możesz się nim cieszyć:-)

Pewnie widziałeś na KMZiZ wątek Rolexa - pewien posiadacz oddał do serwisu zegarek, który przekraczał tolerancję producenta o sekundę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lubo69 napisał:

Chodziło mi o to, że gdyby Twój Globemaster - odpukać - zaczął kiedyś brykać i robić +3,5 sekundy na dobę, nadal możesz się nim cieszyć:-)

Pewnie widziałeś na KMZiZ wątek Rolexa - pewien posiadacz oddał do serwisu zegarek, który przekraczał tolerancję producenta o sekundę...

Widziałem, z drugiej strony przeprowadziłem ten test dla siebie i zamieszczam go informacyjnie w wątku o rozważaniach okołozakupowych - może komuś się przyda. Gdyby dla kogoś SD był wyznacznikiem precyzji to Omega wrzuca tu mały kamyczek do ogródka bez użycia kwarcu. 

Jasne, że z +3s/dzień też bym się cieszył, ale jestem inżynierem i konstrukcja mechaniczna o dobrych parametrach użytkowych cieszy mnie jeszcze bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadacz oddał do serwisu zegarek, który przekraczał tolerancję producenta o sekundę...

Też bym pewnie tak zrobił. Producenci przyzwyczaili nas, że realnie osiągane odchylenia są zwykle dużo mniejsze od tych deklarowanych przez producentów. Odchylenie przekaraczające deklarowane pewnie ma wpływ na cenę przy odsprzedaży, a poza tym skoro deklarują to niech się teraz postarają. Ja bym pewnie poczekał aż odchylenie przekroczy ze 20 sek. na dobę. Ale rozumiem radość inżyniera z dobrze działającego mechanizmu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pablocito napisał:

Ja bym pewnie poczekał aż odchylenie przekroczy ze 20 sek. na dobę. 

To jest górna granica dokładności podstawowego sortu ETA, miałem tyle w zegarku za 2 tys zł i bez problemu mi ją wyregulowali za darmo w ramach gwarancji na +7s. W zegarku z certyfikatem chronometru za 10x tyle na pewno bym nie czekał aż zacznie zbierać minutę na trzy dni. Na razie mam około minuty na trzy miesiące i tego się trzymajmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się tym nie jarałem. Wolę obserwować odcienie niebieskiego na tarczy Globemastera; doliczyłem się już kilkudziesięciu. Kupiłem zegarek automatyczny, który ma bardzo dobrą dokładność, ale nie mam pojęcia czy to jest -0,00650 sekundy na rok przestępny czy też może +0,12345. Zależy to od tego, czy noszę go ja, czy ktoś inny, czy noszący ma trudny poniedziałek i niedobór kawy, czy też może energia go rozpiera przy okazji piątunia, czy może zegarek leży (i w jakiej pozycji) czy też kręci się w rotomacie. Nawet nie bardzo wiem, jakie są deklarowane widełki dla METAS. Gdyby to było takie ważne, popularność Moonwatcha - zegarka technicznie przestarzałego, bez stop sekundy - byłaby znacznie mniejsza.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek_W napisał:

tak to sprawdzałeś ? :D

Znasz dowcip o kochance profesora?

Jeden profesor zachwala koledze zalety posiadania kochanki. Mówi: jak wychodzę z domu to żona myśli, że idę do kochanki. Jak wychodzę od kochanki to ona myśli, że wracam do żony. A ja w tym czasie do biblioteki... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Zastanawiam się nad kupnem divera, budżet 2 tys. Po wstępnym researchu wybór padł na Seiko Samurai https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-prospex-samurai-automatic-srpb49k1 ale zastanawiam się nad Certina DS https://wkruk.pl/zegarki/certina/zegarek-certina-ds-action-precidrive?utm_source=SMG&utm_medium=0105&utm_campaign=GENERIC&zanpid=10130_1580478532_20b60d6f7c103c2c6f3cb93b8e353c31&epi=10130_1580478532_20b60d6f7c103c2c6f3cb93b8e353c31;a ale to jest kwarc. Nie znam się na zegarkach ale coś mi się wydaje że mechaniczne uważane są za lepsze. Warto brać Certine na baterię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof G, jak ktos wyzej zasugerowal- zorientuj sie najpierw jaki rozmiar koperty bedzie dla Ciebie najlepszy. Ja na podstawie swoich doswiadczen i preferencji wiem ze diver do mojego nadgarstka to max 40mm bez koronki (a nawet lepiej leza jeszcze mniejsze). Potrzebowalem do tego dwoch nieudanych przygod z zakupamj na slepo (Orient Ray II, Seiko Skx009). Bardzo podoba mi sie Longines Legend Diver ale co z tego jak ma 42 mm i nie dam sie nabrac- wiem ze zaloze kilka razy i bede zle sie z nim czul (wiem ze jest mniejsza, kobieca wersja, chyba 36mm). Seiko czy Certine bez problemu znajdziesz w wiekszosci salonow w galeriah handlowych. Z Orientem moze byc nieco trudniej. Polecam pomierzyc zeby zawezic obszar poszukiwan do zegarkow o kopercie idealnej dla Ciebie wielkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.