Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem zegarka


najk

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lubo69 napisał:

1. 2 kwietnia - Krzysiek kupuje Taga w tajemnicy przed Żoną.
2. 3 kwietnia - Krzysiek zadaje na forum pytanie: który lepszy, Tag czy pozorant.
3. Forumowicze głosują jednomyślnie.
4. 4 kwietnia: Krzysiek pokazuje Taga Żonie.
5. 4 kwietnia, 5 sekund później: Krzysiek pokazuje Żonie wątek na forum: „Miałem wziąć tańszego, ale koledzy z forum mnie namówili...”;-)

Na szczęście żona w buty i zegarki nie wnika, bo by się działo ;)

No to czekam na taga, ma być w sierpniu, o ile się nie wyprzeda przed czasem .

Dziękuję wszystkim za opinie 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Co myślićie na temat Zenitha Defy Classic  ? 

W grę wchodzi jeszcze Datejust i Globemaster . 

Stylistycznie najbardziej odpowiada mi Defy  , ale nie wykluczam że wybór padnie na Rolexa czy Omegę  ( jeszcze zbieram  , także mam czas do namysłu 😉)

Czy któryś z wymienionych jest wyraźnie lepszy ? ( jakość wykonania , mechanizm ) 

 

 

Zenith-Defy-Classic-aBlogtoWatch-13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Globemastera nie jestem obiektywny, ale jeżeli Zenith wykonany jest z tytanu, to odpuściłbym. Na temat Rolexa się nie wypowiem (@Tanatos70 już nam przybliżył ten zegarek), ale widziałem w sieci kilkanaście wątków z pytaniami czy tę lupkę da się odkleić...

Trzeba przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem.

O racjonalności wydawania na zegarek sumy, za którą można mieć trzymiesięczne wakacje w Azji lub w miarę przyzwoite używane auto, napisano wiele. Takiego wydatku raczej nie popełnia się pod wpływem impulsu, więc research jest naturalny. Problem w tym, że najczęściej wynika z niego tyle, że:

- wszystkie zegarki powinny przeżyć właściciela

- wszystkie zegarki są wyposażone w bardzo dobre, dokładne mechanizmy

- w momencie zakupu nie można stwierdzić, czy dany zegarek (egzemplarz, nie model) będzie się spieszył pięć sekund na dobę czy późnił dwie (chociaż certyfikat METAS Omegi umożliwia sprawdzenie osiągów konkretnego egzemplarza przez zeskanowanie karty, a więc teoretycznie przed zakupem, jeśli sprzedawca pozwoli)

- wszystkie zegarki są fajne

- Rolex jest najbardziej znany, Zenith najmniej

Zatem po prostu trzeba zdecydować samemu. Jeśli chcesz kupować rozumem nie sercem, sprawdź:

- koszt serwisu

- interwały serwisowe (Omega daje 5 lat gwarancji na każdy model, nie tylko co-axial, a mechanizmy 8xxx można spokojnie serwisować co 7 lat)

- opinie o serwisie (serwis Swatch Group nie ma najlepszych opinii)

- spadek wartości (najmniejszy w przypadku Rolexa - właściwie w tym przypadku mamy do czynienia często wręcz ze wzrostem wartości). Omega od maja podnosi ceny - jeśli kupiłbyś dzisiaj, od razu w pewnym sensie zarabiasz:-)

Powodzenia - szukanie zegarka jest fajne:-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie w sieci frazy "tytan dziadzieje":-)
Z wysokiej klasy tytanem w dobrych zegarkach (najlepszy stosowany to zwykle grade 5) nic się nie dzieje, część zegarków w tym wiele japońskich ma też tytan utwardzony powierzchniowo. Określenie "dziadzienie tytanu" ma genezę z tanich zegarków tytanowych typu Adriatica czy Tissot za kilkaset pln, gdzie zegarek kiepsko wyglądał po krótkim czasie. Należy pamiętać że nawet dobrej klasy nieutwardzony tytan rysuje się podobnie jak stal ale w przeciwieństwie do stali odnowienie takiej koperty jest dużo droższe i trudniejsze niż stal ze względu na inną technologię i narzędzia potrzebne do obróbki.
  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szydlowsky napisał:

Co myślićie na temat Zenitha Defy Classic  ? 

W grę wchodzi jeszcze Datejust i Globemaster .

DJ i Globemaster w podobnym dizajnie na forum już są, więc przydałoby się coś nowego, czyli Zenith. Bardzo ładny swoją drogą :).

4 godziny temu, lubo69 napisał:

. Takiego wydatku raczej nie popełnia się pod wpływem impulsu

Nieprawda :)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, lubo69 napisał:

No ale Rolex był na krótkiej liście, przymierzyłeś i zaśpiewał do Ciebie? Nie było przecież tak, że wyszedłeś z zegarkiem ale przyszedłeś po kino domowe albo torebkę LV dla żony?

No szedłem po Omegę, przy okazji wyjścia po pyry (kartofle znaczy się), ale pomyliłem piętra i wyszedłem z Rolexem. Tak w uproszczeniu :). Ziemniaki oczywiście również kupiłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie zegarka tej klasy najważniejszy jest chyba jednak niedefiniowalny "Czynnik X" a.k.a. przyspieszone bicie serca. Wszystkie są piękne i świetnie wykonane. Olałbym forumowych kolegów i zasugerował się czuciem i wiarą, a nie mędrcą szkiełko i oko.

PS Bierz Zenitha! :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 11:50, lubo69 napisał:

Omega od maja podnosi ceny

Globemaster właśnie zdrożał o 1600 zł😕

Kruk ma jeszcze w starych cenach plus rabat 30% na drugą sztukę - kupić dwa, jeden nosić, drugi do sejfu jako inwestycję😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza w Omedze nie do końca mi pasuje , jeśli Tytan miałby być mniej trwały wybiorę stal , w Rolexie wolałbym karbowany bezel ,  wychodzi na to że najlepszy będzie taki jak poniżej , napewno postaram się obejrzeć i przymierzyć wszystkie 3 zegarki ☺ 

Datejust_41_126334_003-3.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam, bo zdaję sobie sprawę, że wygląda to z mojej strony jak inicjalizacja dziecinnej wojenki między kibicami Rolexa (czy czegokolwiek innego) a kibicami Omegi (czy czegokolwiek innego), ale nie mogę się oprzeć konstatacji, że Rolex mógł jeszcze przecież upchnąć napis "Rolex" co najmniej dwa razy: na wskazówkach...

To i lupka na szczęście całkowicie wyłączają mnie z grona marzących o Rolexach. To powiedziawszy, marketing mają 100 x bardziej skuteczny niż niektórzy słynni ze zdolności marketingowych forumowi partnerzy 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2019 o 12:13, Szydlowsky napisał:

Tarcza w Omedze nie do końca mi pasuje , jeśli Tytan miałby być mniej trwały wybiorę stal , w Rolexie wolałbym karbowany bezel ,  wychodzi na to że najlepszy będzie taki jak poniżej , napewno postaram się obejrzeć i przymierzyć wszystkie 3 zegarki ☺

Koniecznie należy dotknąć i przymierzyć. To co ładnie wygląda na zdjęciach reklamowych , niekoniecznie może robić wrażenie "na żywo". Wiele może też zmienić zestawienie, np. karbowany bezel + bransoleta jubilee fajnie się zgrywają, ale niekoniecznie w rozmiarze 41. Warto więc przymierzyć też te mniejsze, które wcale nie wydają się tak małe (węższa luneta w stosunku do modelu 41).  Weź też pod uwagę, że karbowany bezel to białe złoto, co podbija niemałą i bez tego cenę do 40 k. w przypadku modelu DJ41.

W dniu 1.05.2019 o 12:20, lubo69 napisał:

Bardzo przepraszam, bo zdaję sobie sprawę, że wygląda to z mojej strony jak inicjalizacja dziecinnej wojenki między kibicami Rolexa (czy czegokolwiek innego) a kibicami Omegi (czy czegokolwiek innego), ale nie mogę się oprzeć konstatacji, że Rolex mógł jeszcze przecież upchnąć napis "Rolex" co najmniej dwa razy: na wskazówkach...

To i lupka na szczęście całkowicie wyłączają mnie z grona marzących o Rolexach. To powiedziawszy, marketing mają 100 x bardziej skuteczny niż niektórzy słynni ze zdolności marketingowych forumowi partnerzy 😏

Te grawery w rzeczywistości nie są tak nachalne, kwestia powiększenia i kąta padania światła na fotkach. Ja sobie ich istnienie uświadomiłem dopiero, jak wrzucałem zdjęcie do wątku ;-)  Lupka za to przydaje się, z wiekiem coraz bardziej (bronię się dzielnie przed protezą oczu i ten zegarek ma w tej walce swój udział).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.