Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem zegarka


najk

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum zegarkowym dokładnie taki Speedy jakiego kupiłem nowego 7 miesięcy temu, delikatnie używany, wystawiony jest za kwotę o 5K wyższą niż ja zapłaciłem (w polskiej dystrybucji). Czy się sprzeda, nie wiem, ale o czymś to może świadczyć.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Remii napisał:

Cześć,

temat pewnie do przeniesienia przez moderatora. 

 

Zastanawiam się nad zakupem zegarka Omega Speedmaster pod kątem schowania oszczędności przed inflacją. Co sądzicie o tym pomyśle? Czy zegarek straci na wartości, jeśli tak to jak dużo? 

Serio pytasz się internetowych kolegów z forum o ciuszkach jak zainwestować swoje pieniądze?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 13.07.2022 o 20:27, Remii napisał:

Zastanawiam się nad zakupem zegarka Omega Speedmaster pod kątem schowania oszczędności przed inflacją.

Dobra wymówka, nie jest zła - kup sobie ten zegarek (jeśli Cię na niego stać i Ci się podoba) i cisz się z noszenia go, nie oglądając się na innych😉

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Panowie,

Jaki typ zegarka polecilibyście do zestawów casualowych? Mam tu na myśli zestawy z kurtkami woskowanymi, kurtkami skórzanymi i jakimś swetrem pod nimi, niekoniecznie z krawatem. Chodzi mi po głowie jakiś field watch (taki trochę mniej polowy) ale może macie jakieś swoje typy w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nynu napisał:

Panowie,

Jaki typ zegarka polecilibyście do zestawów casualowych? Mam tu na myśli zestawy z kurtkami woskowanymi, kurtkami skórzanymi i jakimś swetrem pod nimi, niekoniecznie z krawatem. Chodzi mi po głowie jakiś field watch (taki trochę mniej polowy) ale może macie jakieś swoje typy w tym temacie.

Field watch to dobry trop. Nie wiem jaki przewidujesz budżet ale poszukałbym np Hamiltona. Klasyczne wzornictwo, sporo opcji (automaty, manuale, różne rozmiary, na bransolecie, na pasku, na nato). Dodatkowo całkiem łatwo kupić field watcha tej marki używanego w bardzo atrakcyjnej cenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, właśnie koło Hamiltonów się kręcę. Kilka przypadło mi do gustu, m. in. ten pokazany przez Szydlowsky. Powyższy Longines też od eye_lip też fajny, ale poza budżetem. Jest w Polsce dyatrybutor Hamiltonów? Internety wskazują, że raczej nie. Można gdzieś (najlepiej w Krakowie) im się przyglądnąć i przymierzyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jak widać po powyższych postach kręcę się koło Hamiltonów już od roku ;). Udało mi się w końcu przymierzyć Murpha 38mm; jak oceniacie jego wielkość w stosunku do mojego nadgarsta?

20240217_181653.jpg

Edytowane przez nynu
Styl
  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.