Skocz do zawartości

The Shine - malowanie oraz patynowanie obuwia


arsen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
54 minuty temu, arsen napisał:

 Takie zdjęcie z telefonu pokazujące prace, po lewej na dole moje, po prawej Anglika a na samej górze Francuza. 

 

Gratuluję Andrzeju! Samo uczestnictwo w tej imprezie to spore wyróżnienie, a w  mojej własnej kwaifikacji Twoja patyna zdecydowanie wygrywa. 

Żeby nie było, że to tak kurtuazyjnie i jedynie z sympatii... to dodam, że za to wiązanie sznurówek, nawet gdybyś wygrał, to oddałbym Twoją nagrodę Normanowi ;) 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie odbywało się w stroju galowym? Tzn takie było wymaganie, czy nikt nie odważył się zdjąć marynarkę, podkasac rękawy i założyć fartuch?

Nie było żadnych wymogów, każdy się ubrał jak chciał. Marynarkę miałem tylko ja (nieformalna marynarka z nakładanymi kieszeniami od @poszetka.com, do tego wełniany krawat) na dole dżinsy, fartuch tez był przez większość czasu gdzie można było się pobrudzić (ten sam kolor co marynarka i mógł się zlewać na zdjęciach). Przy samym wosku sobie go odpuściłem. Nie wiem gdzie Ty więc tu widzisz galowy ubiór :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Andrzeju! Samo uczestnictwo w tej imprezie to spore wyróżnienie, a w  mojej własnej kwaifikacji Twoja patyna zdecydowanie wygrywa. 
Żeby nie było, że to tak kurtuazyjnie i jedynie z sympatii... to dodam, że za to wiązanie sznurówek, nawet gdybyś wygrał, to oddałbym Twoją nagrodę Normanowi  

Dzięki Adam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu Andrzeju, wielkie gratulacje, bo to wielka sprawa być jednym z najlepszych na świecie! 

Przy okazji zastanawiam się, czy jacyś oficjalni przedstawiciele BwB byli na tej imprezie? Czy w eter pójdzie informacja o BwB, a głównie jakiego mamy majstra w naszym pięknym kraju? Pięknie byłoby zobaczyć Mistrza Andrzeja w mediach, poczytać wywiady .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, jeszcze raz GRATULACJE! Piękna sprawa, fantastyczne doświadczenie, które zaprocentuje. Jednocześnie chwile, które prawdopodobnie będziesz długo wspominał po latach. Ale ja liczę na to, że to dopiero początek :) Mocny, konkretny, mistrzowski ... ale jednak początek :) Szczyt w pierwszym podejściu, bywa demotywujący, bo w wielu przypadkach najbardziej kręci sama droga do celu, a nie cel sam w sobie. By ocenić efekt obiektywnie, należałoby te buty jednak widzieć na żywo, ale ze zdjęć i mnie Twoja robota kupiła najbardziej. No, ale ja tu będę chyba jednak najmniej obiektywny ;) 

Czy wiesz może, jakie dokładnie były kryteria oceny? Podano jakieś uzasadnienie? Czy ocenie poddano sam efekt i precyzję, czy też znaczenie miała technika, strategia ... etc. ? Nie wszystko było dokładnie widać w relacjach, jakie do mnie dotarły, ale zastanawiałem się czy znaczenia nie miała przypadkiem "mała magia", jaką zafundował ludziom Norman. Podkład zrobił z mocnej, soczystej zieleni od której ciężko było uciec wzrokiem. Być może wielu mniej doświadczonych widzów zastanawiało się w tym momencie "No super kolor, ale w życiu tych butów nie założę". Byłem niemal pewien, że efekt finalny będzie mocno stonowany, a zieleń pozostanie stosunkowo subtelnym smaczkiem ... i tak się stało. Myślisz, że to małe show podczas którego buty mocno zmieniły swój charakter mogło mieć znaczenie?

EDIT:
Kto był w Jury? Zaraz sobie porozmawiamy i wyjaśnimy wszystkie pomyłki tego szacownego grona. Może w przyszłym roku się poprawią ;) 

Edytowane przez saphir.pl
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

Tak sobie siedzę i czytam co @arsennapisal.... i doszedłem do wniosku: taki konkurs, takie wydarzenie, takie buty, taka praca "naszego" człowieka, a tacy niekompetentni jurorzy :mrgreen:

:D 

1 godzinę temu, lolo napisał:

Mistrzu Andrzeju, wielkie gratulacje, bo to wielka sprawa być jednym z najlepszych na świecie! 

Przy okazji zastanawiam się, czy jacyś oficjalni przedstawiciele BwB byli na tej imprezie? Czy w eter pójdzie informacja o BwB, a głównie jakiego mamy majstra w naszym pięknym kraju? Pięknie byłoby zobaczyć Mistrza Andrzeja w mediach, poczytać wywiady .... 

Dzięki :) z Polaków których znam był tylko @Beny23 (super było poznać na żywo, jeszcze raz dzięki za dobre słowo na żywo i zdjęcia) oraz @blueloafers z którym widziałem się bardzo krótko na chwilę przed wyjściem. Z samego BWB jako takiego, nie było nikogo, mała to w końcu społeczność.

29 minut temu, saphir.pl napisał:

Andrzeju, jeszcze raz GRATULACJE! Piękna sprawa, fantastyczne doświadczenie, które zaprocentuje. Jednocześnie chwile, które prawdopodobnie będziesz długo wspominał po latach. Ale ja liczę na to, że to dopiero początek :) Mocny, konkretny, mistrzowski ... ale jednak początek :) Szczyt w pierwszym podejściu, bywa demotywujący, bo w wielu przypadkach najbardziej kręci sama droga do celu, a nie cel sam w sobie. By ocenić efekt obiektywnie, należałoby te buty jednak widzieć na żywo, ale ze zdjęć i mnie Twoja robota kupiła najbardziej. No, ale ja tu będę chyba jednak najmniej obiektywny ;) 

Czy wiesz może, jakie dokładnie były kryteria oceny? Podano jakieś uzasadnienie? Czy ocenie poddano sam efekt i precyzję, czy też znaczenie miała technika, strategia ... etc. ? Nie wszystko było dokładnie widać w relacjach, jakie do mnie dotarły, ale zastanawiałem się czy znaczenia nie miała przypadkiem "mała magia", jaką zafundował ludziom Norman. Podkład zrobił z mocnej, soczystej zieleni od której ciężko było uciec wzrokiem. Być może wielu mniej doświadczonych widzów zastanawiało się w tym momencie "No super kolor, ale w życiu tych butów nie założę". Byłem niemal pewien, że efekt finalny będzie mocno stonowany, a zieleń pozostanie stosunkowo subtelnym smaczkiem ... i tak się stało. Myślisz, że to małe show podczas którego buty mocno zmieniły swój charakter mogło mieć znaczenie?

EDIT:
Kto był w Jury? Zaraz sobie porozmawiamy i wyjaśnimy wszystkie pomyłki tego szacownego grona. Może w przyszłym roku się poprawią ;) 

Dzięki z dobre słowo, kompletnie nie załamuje rąk, nie jest mi przykro ani nic z tych rzeczy. Bardzo się cieszę że mogłem tam być :)

Podobno mieli swoje kryteria ale jak zobaczyli buty na żywo to wiedzieli od razu że ich kryteria które sobie wymyślili nie mają racji bytu (cokolwiek to znaczyło). Na nowo debatowali i widać było że liczy się wszystko. Od pomysłu, realizację, dokładność, stopień trudności itp. Myślę jednak że zmiana charakteru butów Normana w trakcie nie miała znaczenia. Widać było że bardziej skupiali się na efekcie końcowym. Tak przynajmniej mi się wydaje :)

W Jury była przedstawicielka Saphir (chyba córka Marca Mour), Justin z theshoesnobblog.com,  Patyniarz ze Szwecji - Michael Håkansson, Patyniarz od Ascot Shoes, właściciel Skolyx i jeszcze chyba z dwie osoby których nie potrafię sobie przypomnieć  :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xkoziol napisał:

Patrząc na FB BwB to chyba raczej nie ta tematyka :(

 

Pewnie masz w części rację patrząc na FB ale zadałem sobie trud i wszedłem na stronę i na starcie mamy takie deklaracje:

"Wspieramy rzemieślników oraz sprzedawców towarów i usług, dla których jakość i zadowolenie klienta są priorytetem. Żyjąc w czasach masowej produkcji, staramy się odkrywać tych niewielu pozostałych, tajemniczych mistrzów interesujących nas profesji związanych z elegancją i stylem życia."

Nie wiem co o tym myśleć? Pewnie się czepiam ale mam wrażenie, że ktoś się nie popisał. Oczywiście jest też taka możliwość, że ja się czepiam i to chyba jest najbliższe prawdzie. Serdecznie pozdrawiam miłościwie panujący nam zarząd stowarzyszenia. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno oczekiwać od Zarządu Stowarzyszenia, złożonego z ludzi pracujących zawodowo i mających rodziny, niedysponującego kapitałem założycielskim liczonym w setkach tysięcy/milionach ani systemem rozliczania służbowych wyjazdów zagranicznych, że wyśle delegację do Londynu by "wspierała rzemieślnika". Oczywiście są dziesiątki innych możliwości wsparcia (niektórych rzeczywiście można oczekiwać), ale padło pytanie "kto z BwB był na miejscu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69 w części się z Tobą zgodzę, oczywiście że większość z nas pracuje. Jednak jeśli stajesz na czele np. stowarzyszenia to już w samym założeniu (mogę się mylić) będziesz chciał, musiał poświęcać swój czas na realizację założeń tego stowarzyszenia. Przyznałbym całkowitą rację Twoim wywodom gdyby nie fakt, że o takiej imprezie było wiadomo z dość dużym (bardzo dużym?) wyprzedzeniem. Wyjazd jednej osoby można było zaplanować. Fundusze, w stowarzyszeniu być powinny, szczególnie jeśli przyjmiemy, że współpraca z firmami na forum nie jest darmowa. A nie jest. Pomijając już wszystkie problemy, które podniosłeś to zastanawiające, że tak oczekujemy rozwoju i sukcesów w branży, a kiedy trafia nam się taki samorodek (wybacz Mistrzu Andrzeju) to nie umiemy, nie chcemy przekuć tego w sukces. Szkoda, szkoda, szkoda... 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,  ja patrzę sobie na różne zagadnienia trochę jako firma, trochę jako jeden z pierwszych zarejestrowanych forumowiczów tej platformy, ale trochę też z innych perspektyw, bo przez te lata rozwinęły się kontakty z wieloma z Was i odbieram różne sygnały, z różnych stron.  Nie będę się rozpisywał, ale to wszystko nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Mogę się mylić, ale jeżeli ktoś chciałby coś zmienić na lepsze to myślę, że dziś zarząd BWB przyjmie każdego chcącego się angażować z otwartymi ramionami. To prawdopodobnie historia na inny wątek.

Jeżeli natomiast wracamy już do tematu dedykowanego, to myślę że wesprzeć naszego Mistrza może każdy ... zlecając mu robotę :)  Pamiętajcie, że to co robi Andrzej jest piękne, ale to cały czas w naszym kraju głęboka nisza, z której jeszcze nie sposób się utrzymać :(  Mam nadzieję, że z czasem uda się to zmienić. 

Niewykluczone, że takie właśnie wsparcie będzie cenniejsze dla Artysty niż nawet 12-osobowa delegacja w Londynie.  Jeżeli będzie pomysł na jakąś akcję grupową/globalną, tak by zapewnić Andrzejowi trochę więcej nieprzespanych nocy, chętnie pomożemy. Jeżeli znajdzie się większa grupa na patynowane buty, możemy rozważyć różne warianty. W razie potrzeby jesteśmy do dyspozycji. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shapir.pl - W jakiejś części jestem w stanie zrozumieć Twój wywód na temat zarządu stowarzyszenia ale tylko w części i to niewielkiej. Jeśli chodzi o wspieranie Mistrza Andrzeja, to trudno wyobrazić sobie lepszą okazję (OK zwycięstwo w tym konkursie) aby zaistniał w mediach. To z pewnością była, czy też jeszcze jest szansa na pokazanie Andrzeja szerszej publiczności. Jego obecność tv czy prasie, w znaczący sposób zwiększyłaby szanse na pozyskanie kolejnych zleceń na "malowanki". Wsparcie pracy Andrzeja przez ludzi z forum jest bardzo ważne ale... z tego co wiem, to pozostawia bardzoooooo dużo do życzenia (mało zleceń). Z czego to wynika? Przyczyn może być wiele ale to nie jest wątek na snucie takich domysłów. Wracając do tematu -  jeśli Andrzej posiada jakieś materiały (zdjęcia, filmy), które nadają się do wysyłki, to może warto spróbować zawalczyć i jako zarząd BwB wysłać taką informację do mediów? Następna taka okazja może pojawić się już za rok lub .... nigdy? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lubo69 napisał:

Trudno oczekiwać od Zarządu Stowarzyszenia, złożonego z ludzi pracujących zawodowo i mających rodziny, niedysponującego kapitałem założycielskim liczonym w setkach tysięcy/milionach ani systemem rozliczania służbowych wyjazdów zagranicznych, że wyśle delegację do Londynu by "wspierała rzemieślnika". Oczywiście są dziesiątki innych możliwości wsparcia (niektórych rzeczywiście można oczekiwać), ale padło pytanie "kto z BwB był na miejscu".

Bardziej chodzi chyba o wspieranie niz obecność.

Nie śmiem zapytać, ale jeśli okazałoby się, że Andrzej poleciał do Londynu za własne pieniądze, to byłoby mi po prostu przykro.

Oczyszczam jedynie sumienie wiarą w mądrość sponsora/ów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.