Jump to content
arsen

The Shine - malowanie oraz patynowanie obuwia

Recommended Posts

W dniu 6.09.2019 o 08:48, ciasteczkowy napisał:

Wspaniałe buty i wspaniałe wykończenie!

Dziękuję :)

Pozwolę sobie podrzucić film z sobotniej patynacji, która odbyła się pod okiem Andrzeja 30.11.2019 w Muzeum Warszawskiej Pragi:

• Like 8

Jak zawsze! Piękna robota Andrzej! Jeżeli chodzi o zamówienia to lecę na PRIV. Wspieramy się teraz nawet z konkurencją, więc z Przyjaciółmi tym bardziej! Może coś wymyślimy :) 

• Like 4
  • Upvote 1

W dniu 21.04.2020 o 00:15, proki1971 napisał:

Piękne , jak zawsze zreszta . Jakie to modele butów ?

Są to buty Patine, pierwsze bordowe to model 77006 a podwójne monki to 77007 :)

Jako, że obraz jest wart więcej niż tysiąc słów a ruchomy obraz to już w ogóle.. poniżej film we współpracy z Sartolane pokazujący proces malowania teczki @Sartolane :)

• Like 3
  • Upvote 1

arsen od dłuższego czasu podziwiam Twoje prace :) Sama zaczęłam troszeczkę bawić się w patynowanie i chciałam podpytać, czy do wykończenia swoich prac używasz tylko kremów i past z woskiem? Czy używasz jakiejś apretury, która zamyka pory skóry i nie pozwala na brudzenie? Zastanawia mnie to ponieważ na filmach z patynowaniem obuwia widać na koniec tylko woski. Natomiast na forach skórorobów piszą, aby nakładać na produkt finisz. Jeśli możesz to napisz jakie jest Twoje zdanie i technika :) 

W dniu 6.08.2020 o 21:21, monik_a napisał:

arsen od dłuższego czasu podziwiam Twoje prace :) Sama zaczęłam troszeczkę bawić się w patynowanie i chciałam podpytać, czy do wykończenia swoich prac używasz tylko kremów i past z woskiem? Czy używasz jakiejś apretury, która zamyka pory skóry i nie pozwala na brudzenie? Zastanawia mnie to ponieważ na filmach z patynowaniem obuwia widać na koniec tylko woski. Natomiast na forach skórorobów piszą, aby nakładać na produkt finisz. Jeśli możesz to napisz jakie jest Twoje zdanie i technika :) 

Przepraszam za tak późną odpowiedź, dłuższy czas się nie logowałem tutaj. Do wykończenia używam zarówno kremów bezbarwnych (w malowaniach gdzie rozpiętość tonalna jest spora) po kremy w kolorze. Na koniec zawsze wosk, kiedyś zawsze bezbarwny ale obecnie zawsze w kolorze, przeważnie czarny wosk mirror gloss używam. Dobra skóra która przyjęła dobrze barwnik (czyli wsiąkła w skórę a nie rozlała się po powierzchni) nie będzie brudzić po wykończeniu, zarówno kremem jak i woskiem, czy też samym woskiem. Technik jest cała masa i każdy jednak robi trochę po swojemu :)