Skocz do zawartości

Kanty


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ale oczywiscie z tym fularem to przesadziles.

Wiem, zawsze mnie diabeł podkusi. Lepsza by byla jedwabna podomka i poduszka elektryczna, nie? Aha - dzieki za miłe słowa, ale w moim przypadku to niestety tylko pozory :oops:

Fular rządzi Może koledzy zrzucimy się na fular dla Montalbano?

Rad bym raczej dostać fotel, zaki... :)

pzdr

montalb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rad bym raczej dostać fotel, zaki... :)

I to pewnie bujany na dodatek?

Tak. Byłaby to w zestawieniu z kołyską - gdzie jesteś, moja kołyseczko, kogo tam do snu bujasz tulisz?! - swoista klamra, spinająca moją ziemską peregrynację w skoroszyt wzruszeń, wstrzasnień i zamysleń...

pzdr

montalb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanie na nie - kanty w rękawach koszuli kojarzą mi się jednoznacznie z ochroniarzem z supermarketu albo amerykańskimi mundurowymi koszulami z krótkim rękawem.

W rękawach marynarki - moim zdaniem nie wygląda to dobrze. Nie popadajmy w paranoiczne naśladownictwo, monarchia też może się mylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdecydowanie bardziej niż sprawa kantów na koszuli interesuje to co pokazał twórca wątku na zdjęciu. Zaprasowane na kant rękawy garnituru. Jedyną osobą jaką widziałem z podobnie zaprasowanymi rękawami (garnituru żakietowego) jest ojciec panów ze zdjęcia.

Moim zdaniem wygląda to fatalnie. Nie wiecie może skąd taki zwyczaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Odkąd przerzuciłem się na pralnię, każę sobie prasować bez kantów - głównie dlatego, że tak trudniej, a nie, że jakoś istotnie estetyczniej. ...

specjalnie utrudniasz życie paniom w pralni, ty sadysto! :lol:

W pralni mi powiedzieli, bo z ciekawości spytałem, że dla nich jest tyle samo roboty bez względy na to, czy uprasują mi z kantem, czy bez. Więc przez "tak trudniej" w poprzedniej wypowiedzi miałem na myśli, że nie tyle im trudniej, co że mi by było trudniej tak uprasować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak robią w królewskiej pralni. :)

Pozdrawiam, Dr

Że tak robią w królewskiej pralni to pewne ;P

Pytanie brzmi: dlaczego?

Garnitury książąt są cywilnymi uniformami oficerów brytyjskiej armii (garnitur, parasol & melonik, melonik jest obowiązkową częścią takiego stroju). Tak ubrani w dzisiejszej Anglii są jedynie zawodowi żołnierze korpusu oficerskiego w sytuacjach, w których nie powinni (lub nie mogą) zakładać munduru. Niektóre formacje armii Jej Królewskiej Mości w swoich mundurach galowych prasują również rękawy. Ponieważ zarówno William jak i Harry są oficerami, jest to sygnał, że nimi są nawet w garniturach i wskazują w ten sposób, gdzie służą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja, wspominana już, lniana marynarka ma takie kanty fabrycznie już.

O ile dobrze pamiętam zwyczaj zaprasowywania kantów wziął się ze sposobu pakowania (układania do pakowania) ubrań. Chodziło o to, zeby łatwiej było odświeżyć ubranie po podróży (dlatego wojsko to tak polubiło), z punktu widzenia form nie jest to naganne, przy ubraniach weekendowo-sportowych nawet wytłumaczalne. W przypadku garniturów jak na zdjęciu mają po prostu swój kontekst. Podobnie kanty przy koszuli mogą być, ponieważ przewozimy koszulę lub mamy takie warunki. Dress code to tradycja, ale i też ma jedno racjonalne odniesienie, jest nim zdrowy rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitury książąt są cywilnymi uniformami oficerów brytyjskiej armii (garnitur, parasol & melonik, melonik jest obowiązkową częścią takiego stroju). Tak ubrani w dzisiejszej Anglii są jedynie zawodowi żołnierze korpusu oficerskiego w sytuacjach, w których nie powinni (lub nie mogą) zakładać munduru. Niektóre formacje armii Jej Królewskiej Mości w swoich mundurach galowych prasują również rękawy. Ponieważ zarówno William jak i Harry są oficerami, jest to sygnał, że nimi są nawet w garniturach i wskazują w ten sposób, gdzie służą.

Skąd pochodzi ta informacja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitury książąt są cywilnymi uniformami oficerów brytyjskiej armii (garnitur, parasol & melonik, melonik jest obowiązkową częścią takiego stroju). Tak ubrani w dzisiejszej Anglii są jedynie zawodowi żołnierze korpusu oficerskiego w sytuacjach, w których nie powinni (lub nie mogą) zakładać munduru. Niektóre formacje armii Jej Królewskiej Mości w swoich mundurach galowych prasują również rękawy. Ponieważ zarówno William jak i Harry są oficerami, jest to sygnał, że nimi są nawet w garniturach i wskazują w ten sposób, gdzie służą.

Skąd pochodzi ta informacja?

Częściowo chociażby z " Gentleman. Moda ponadczasowa" Roetzel'a. Myślałem, że trzeba przeczytać tą książkę i nauczyć się ulubionego fragmentu na pamięć żeby móc pisać na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Popieram p. Montalbano, co do nieprasowania spodni bez plisek (zaszewek)!!!

Prasowanie kantów spodni bez zaszewek to zbrodnia stylistyczna.

Architekturę spodni można porównać do architektury gotyckiego sklepienia.

Przy tym porównaniu kanty, to jak żebra sklepienia. Ciągną się one od podstawy kolumny po sklepienie, dając wrażenie harmonii.

Co powiedzieliby panowie na żebra, które nagle giną, którym brak kontynuacji w sklepieniu?

A tak jest z kantami, które - w przypadku "flat front" - giną w okolicy bioder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.