Skocz do zawartości

Producenci, marki butów, buty bespoke: Maison Corthay


Beny23

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Panowie, staram się zapamiętywać wszystkie szczegóły i zadaję dużo pytań. A co bardziej interesującej parze robię zdjęcia do własnego katalogu pomysłów na przyszłe pary.

@arsen

Kilka przykładów patynacji dla Ciebie

708358f219fdd2b84929c51b37ac025d.jpg

d055821feb6d6e4312d5f9906bb9da62.jpg

383e88437283e61988f78d186754f5cd.jpg

A dla wielbicieli egzotyki a szczególnie @damiance znalazłem taką wyjątkową parę.

203c6a792290e87306bd1566b38a188a.jpg

229aae156996763544965c8be5d6d15e.jpg

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przekonałem się w różnicy salesmanship między amerykańskim specjalistą od sprzedaży i francuskim. Ich podejście było tak radykalnie różne że byłem bardzo zaskoczony..

 

@Benny23, wiem, że to nie jest główny temat tego wątku, ale zaintrygowałeś mnie tym stwierdzeniem - możesz je rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty mi się nie podobają, ale relacja z trunk show podoba mi się bardzo! :-)

 

Zgadzam się w tym sensie, że buty są bardzo oryginalne i unikalne, jednak wzornictwo nie każdemu przypadnie do gustu. Wg mnie niektóre modele są przekombinowane - jednak nie da się w tych cenach sprzedawać "zwykłych" butów, nawet bardzo dobrych. Muszą się czymś wyróżniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w tym sensie, że buty są bardzo oryginalne i unikalne, jednak wzornictwo nie każdemu przypadnie do gustu. Wg mnie niektóre modele są przekombinowane - jednak nie da się w tych cenach sprzedawać "zwykłych" butów, nawet bardzo dobrych. Muszą się czymś wyróżniać.

Da się, John Lobb ma bardzo klasyczne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerną relację. Ten nosek z okrutnym czarcim łbem jest zrobiony tylko patyną, czy fizycznie są tam wklęsłe miejsca?

Fizycznie przez modelowanie kopyta oraz podkreślone patyną. Mają także modelowanie czubka podeszwy w podobny sposób jako opcję która jeszcze bardziej podkreśla ten ozdobnik.

@Marcines

John Lobb to trochę inna polka. Mają modele na poziomie Corthay ale nie pozycjonowałby ich w tej samej lidze co G&G czy Corthay które są małymi manufakturami w porównaniu z John Lobb czy Berluti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zwróciłem uwagę, że "da się" sprzedawać bardziej klasyczne modele w tej półce cenowej. 

 

A co do samych butów pierwszy model w ogóle do mnie nie przemawia, uważam, że jest po prostu brzydki.

Drugi jest o wiele ładniejszy, jedynie przyszwa dziwnie wygląda przez to sznurowanie, gdyby nie to, podobałby mi się bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie przez modelowanie kopyta oraz podkreślone patyną. Mają także modelowanie czubka podeszwy w podobny sposób jako opcję która jeszcze bardziej podkreśla ten ozdobnik.

@Marcines

John Lobb to trochę inna polka. Mają modele na poziomie Corthay ale nie pozycjonowałby ich w tej samej lidze co G&G czy Corthay które są małymi manufakturami w porównaniu z John Lobb czy Berluti.

Czy możesz doprecyzować, którą stawiasz wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że Corthay to więcej niż oryginalność, ale też świetne kopyta nie odbiegające od klasycznych wzorów, a raczej będą ich twórczym rozwinięciem, a także dobrze rozumiana innowacyjność (w szczególności patynowany zamsz).

Trochę nie wypada się cytować, ale trudno - moja relacja z paryskiego zakładu Corthay sprzed dwóch lat: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/265-ciekawe-buty-fotografie-opisy-itpitd/?p=96992

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty piękne, zarówno derby jak i oxfordy. To nie wina butów, że zostały zaprezentowane tak niekorzystnie. @Beny23, czy mógłbyś na takie pokazy zabierać lepszy aparat? Wydaje mi się ponadto, że masz dość wysokie podbicie, przez co wiele z prezentowanych przez Ciebie butów wypada niekorzystnie z tą ogromną "dziurą" u góry. Te buty najlepiej wypadają na szczupłej stopie z niskim podbiciem. Ponadto buty są nienakremowane, bez lustra, co także odbiera im urok. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że podeszwa w "wielbłądzie" to koszmar ale buty piękne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeszwa w wielbłądzie to czysta praktyka idealna na deszcz i śnieg i twarde chodniki nowojorskie. Nie wyglada pięknie ale dla mnie ma duża wartość użytkowa jako że nie zeluje butów.

Zgadzam się ze powinienem zabierać lepszy aparat tylko problem w tym że ja chodzę na trunk shows jako klient i gdybym przychodził z moim

Canonem to producenci traktowaliby mnie jako bloggera albo dziennikarza czego chcę uniknąć, dlatego więc zdjęcia robię aparatem w telefonie.

Buty mogą się podobać lub nie to kwestia gustu. Ja myśle ze dojrzałem do Corthay bo wcześniej ich modele były dla mnie trochę za ekstrawaganckie. Moim zdaniem są warte swojej ceny szczególnie że oferują fasony które wymyślił Pierre'a.

Stawiam Corthay i G&G wyżej od Johna Lobb'a z kilku względów. Większość C-suite w każdej większej korporacji chodzi w JL natomiast brandy bardziej butikowe są dla koneserów. Jakość wykonania i customization także grają swoją rolę. Leffot sprzedaje JL oraz na UES jest ich sklep w którym bywam ale do tej pory nie jestem przekonany czy szczególnie zachwycony. Buty robią klasyczne i piękne ale jak dla mnie wolę dopłacić extra i mieć coś oryginalnego i niepowtarzalnego bo zawsze mogę kupić brytyjskie klasyki. Chociaż myśle ze na pare bespoke JL się skuszę następnym razem będąc w Londynie bo odwiedzajac rodzine w tym deszczowym mieście warto mieć na sobie buty zbudowane solidnie i z przeznaczeniem na brytyjską pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elastic side wholecuts to coś doprawdy obrzydliwego w tym wykonaniu (vide "Patent z dwoma kawałkami gumy") - modele cleverley z podobnym rozwiązaniem wyglądają IMO o niebo lepiej.

Wiedenki z przykładów patynowania całkiem ładne i jak na tą firmę - bardzo klasyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.