Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o opinie, czy jest ok czy za dużo się dzieje? Na dole granatowe chinosy. Dzięki z góry! 

 

Dla mnie za dużo. Wyraźny wzór na marynarce, wyraźny na krawacie i koszuli. Poza tym ta sama skala wzoru na marynarce i krawacie nie wygląda szczególnie. Chyba gładki lub kraciasty w mniejszej skali krawat zrobiłby lepszą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz.

 

Odnośnie węzła to sam z niego nie jestem zadowolony, ale ciężko z krawata wykrzesać coś więcej.

Krawat jest za długi i wiąże go podwójnym 4-in-hand. Ale i ze zwykłym 4-in-hand węzeł nie jest za specjalny.

W sumie to sam nie wiem jaka jest tego przyczyna. Krawat jest bez wypełnienia i wydawałoby się, że powinien się fajnie wiązać, a w rzeczywistości to najgorszy krawat jeżeli chodzi o wygląd węzła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z krawatami z grenadyny, były za długie. Od pewnego czasu zamawiam takie krawaty o długości 135 cm (przy wzroście 180 cm). Problem nieładnych węzłów, czy dłuższego wąskiego końca krawata minął. Wydaje mi się, że grenadyna po paru przewiązaniach trochę się rozciąga.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiążesz tak, że dwie koncówki są równe? Ja przy 177cm za optymalne uważam krawaty 148-150 cm (4inHand).

 

Wiążę tak, żeby węższa końcówka była krótsza. Na pewno ma też znaczenie rozmiar kołnierzyka, "grubsza" szyja zabierze więcej materiału krawata. Wzrost to jedno, wystarczy, że proporcje długości nogi - tułów będą inne.

 

Po prostu sa za waskie w miejscu wezla

 

Zgoda. Proporcje krawata (jak szybko się zwęża) też mają ogromne znaczenie. Mam 2 krawaty z szantungu. Jeden od Poszetka.com i drugi od EoE. Na tym pierwszym węzeł wychodzi ładniejszy, ponieważ jest minimalnie szerszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacja nie jest aż tak drastyczna, krawat nadal jest super. Zamówiłem go w opcji bespoke, więc wybór był świadomy. Pozostałe krawaty EoE wiążą się super, ale tamte mam 8,5 cm, a shantung 8 cm. Będę wiedział co dla mnie lepsze przy kolejnym zamówieniu.

 

W jaki sposób określa się miejsce wiązania? Czy to nie zależy od wzrostu użytkownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zalezy w zasadzie od dlugosci tulowia i Twoich proporcji. Ja zwykle odleglosc na ktorej wiaze wezel od konca krawata mam podobna, wiec dla mnie to jest +-50-55cm. W zaleznosci tez czy mam akurat spodnie z wysokim czy srednim stanem. Dla kazdego bedzie to inna dlugosc, ale nigdy nie mialem problemow z tym w krawatach uznanych marek. Poza tym mysle ze lepiej miec krawat troche za dlugi niz za krotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.