Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Hargin, jaką mas tę stację parową, o jakich parametrach? Bo też o tym myślę.

Rzeczywiście to daje radę przy zagnieceniach marynarek (wełnianych, bawełnianych)?

Bo jakoś nie wierzę, by to spodnie (bawełniane chinosy, a tym bardziej wełniane w kant) czy koszule dobrze wyprasowało.

A marynarki po takim parowaniu są też zauważalnie odświeżone? Bo czytałem nieraz, że dzięki takiej parownicy można rzadziej do czyszczenia nosić.

 

Mam stację Boscha TDS 2229. Marynarki prasuję z reguły w pionie, powieszone. Na wełnę gorąca para zazwyczaj wystarcza. Spodnie zawsze prasowane są na desce, przez siatkę lub szmatkę lnianą. Generalnie stacja daje sobie radę z każdym typem garderoby, ale głównie używana w parze z deską.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benny, ale rozumiem, że nie mówisz o wyprasowaniu spodni w kant? Mam dość mocną stację parową i pozycji pionowej mogę co najwyżej rozprasować zagniecenia na marynarkach. Wydawało mi się, że te streamery sprawdzają się głównie w sklepach odzieżowych, do szybkiego pozbycia się zagnieceń z ubrań wyciąganych z folii. 

 

Spodnie mam zaprasowane w kant i tylko odprasowuje zagniecenia poza kantem. Jakos jeszcze nigdy kant mi się nie zagniótł tak mocno żebym musiał go odprasowywać. Lubię nosić spodnie flat front oraz bez mankietów co upraszcza sprawę używania parownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z krawatami z grenadyny, były za długie. Od pewnego czasu zamawiam takie krawaty o długości 135 cm (przy wzroście 180 cm). Problem nieładnych węzłów, czy dłuższego wąskiego końca krawata minął. Wydaje mi się, że grenadyna po paru przewiązaniach trochę się rozciąga.

 

mogę to potwierdzić, szerszy splot i wielokrotne wiązanie grenadyny, powodują że krawat z czasem staje się dłuższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu sa za waskie w miejscu wezla

 

 

Moim zdaniem dobrze jeśli krawat w miejscu węzła ma między 5, a 5,7 cm szerokości. Oczywiście duży wpływ na efekt końcowy ma materiał (jego grubość i struktura) oraz wypełnienie. My przy każdej kolekcji czegoś się uczymy i wciąż dostosowujemy wypełnienie. Stosujemy cztery różne wkłady zróżnicowane pod względem kształtu, mięsistości, ciężaru i składu. Na przykład wkład w krawatach z finy jest o kilka milimetrów szerszy od tego w grossie. Do grubszych tkanin używamy cieńszych wkładów, węższych w miejscu wiązania i na odwrót. Do śliskich tkanin dajemy sztywniejszy wkład, który przy wiązaniu jest cięższy do okiełznania, ale węzeł dłużej trzyma formę. Oczywiście kluczowy jest wzrost. Klienci wysocy radzą sobie stosując podwójny węzeł. 

 

Z grenadyną jest ten problem, że przez rzadki splot lubi się wyciągać. Staramy się to niwelować częstszym niż zazwyczaj łapaniem wkładu i innym wykrojem. Wyciąganie nie powinno jednak powodować zmian w konstrukcji węzła (ponieważ wkład się nie rozciąga), a raczej wydłużenie węższej końcówki.

 

Pozdrawiam, Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panam - jakościowo MD ma przyzwoite rzeczy (taka jest moja opinia na bazie użytkowania kilkunastu różnych wyrobów). Ta konkretna nie jest jakimś stylistycznym majstersztykiem - dość gruba bawełna, z zaznaczoną fakturą, a krój z trzema nakładanymi kieszeniami. Taka w sam raz, gdy nie ma potrzeby dochowania formalności. Kupiłem ją na wyprzedażach (coś ok. 350zł) - w cenie regularnej raczej bym się nie zdecydował (coś ok. 600zł).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin @blekit

Dzisiaj jestem w tym samym garniturze. W biurze jeszcze nie sciagalem marynarki, a nie jestem znazny z bycia zmarzluchem. Na zewnatrz jest ok 13-14 stopni i taki flanelowy garnitur z podszewka jest na teraz idealny - dzisiaj deszczowo i wilgotno. Jedyne co moze przeszkadzac to 'konkretne' spodnie. Nie lubie miec za grubych materialow na nogach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.