Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Fred i Sean (James) przekrzywienie nieistotne, mozna potraktowac jako klasyczny, plaski TV fold. Aczkolwiek IMHO Fred na tym zdjeciu by zyskal przekrzywiajac poszetke w lewo.

Cary - raczej byl szeroki w barkach, wiec moze zalezalo mu na innym efekcie?

"Fred" to chyba raczej Frank ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem kiedyś błękity:

...

Rzadko zauwazana kwestia... Poszetka powinna "bardziej wystawac" w strone ramienia, nie w strone srodka korpusu jak jest obecnie. Wowczas spelnia lepiej swoj efekt przecinania sylwetki i jej rozciagania w barkach (troche upraszczajac te kwestie, ale chwilowo nie mam mozliwosci o tym szerzej napisac...)

+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne bzdury tutaj Panowie piszecie. Z całym szacunkiem, ale klasyczne ułożenie poszetki w kieszeni to dopełnienie tzw. pola prostokątu. W przypadku kiedy kieszeń jest wszyta po skosie, chusteczka złożona po prezydencku powinna bardziej wystawać po stronie przeciwległego do barku wierzchołka, tak jak to pokazują zdjęcia załączone do postu proceleusmatyka. Teorie o poszerzaniu linii ramion to przypuszczalnie jedynie wytwór wyobraźni i hipoteza kolegi bigbadwoof'a. Oczywiście każdy powinien podchodzić do tego tematu indywidualnie i z dużą rezerwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne bzdury tutaj Panowie piszecie. Z całym szacunkiem, ale klasyczne ułożenie poszetki w kieszeni to dopełnienie tzw. pola prostokątu. W przypadku kiedy kieszeń jest wszyta po skosie, chusteczka złożona po prezydencku powinna bardziej wystawać po stronie przeciwległego do barku wierzchołka...

A można wiedzieć skąd tak kategoryczne stwierdzenia? To twoje spostrzeżenia czy są jakieś źródła które takie reguły wprowadzają z mocą dogmatu?

Mimo użycia słowa "powinna" bigbadwoolf pisał jak mi się wydaje o swoich wrażeniach. Ty natomiast, mimo zastrzeżeń o podchodzeniu do tematu z rezerwą, piszesz w taki sposób jakby sprawa wystawania poszetki była regulowana, co najmniej w jakichś aktach normatywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przejrzeć tysiące zdjęć największych ikon stylu. Zapewniam, że zdjęć, gdzie poszetka ułozona w TV Fold będzie wystawała bardziej w kierunku ramion (w sytuacji kiedy kieszeń jest wszyta pod skosem) będzie garstka. Nie ma żadnych aktów normatywnych, a noszenie chusteczki to przede wszystkim przyjemność i oznaka pewności siebie i świadomości własnego stylu. Mam jednak wrażenie, że dojście do podobnych wniosków przez różne osoby w różnym czasie było spowodowane głównie kwestiami stylistycznymi. Proponuję we własnym zakresie zrobić doświadczenie i sprawdzić co nam się bardziej podoba.

pozdrawiam,

kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi tę opinię, ale moim zdaniem eksperyment się nie udał. Duża przypadkowość i bałagan. Z jednej strony nic do siebie nie pasuje, a z drugiej nie ma kontrastów, które uzasadniały by użycie tak różnych elementów. Od tych wszystkich pasków prążków i kratek, we wszystkich kierunkach i nawet na skos zakręciło mi się w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujemy, wiec zabrałem głos w dyskusji. Nie chcę pisać Łukaszowi co ma zmienić bo być może nic, skoro dobrze się czuje w tym co założył. Tworzy własny styl i to ma wartość.

Bardzo dobrze, że zabrałeś.

Myślę, że warto abyś rozwinął co Ci się nie podoba, aby Łukasz_ mógł rozwijać swój styl. Konstruktywna krytyka jest tu bardzo przydatna.

Napisałeś tylko: "Z jednej strony nic do siebie nie pasuje, a z drugiej nie ma kontrastów, które uzasadniały by użycie tak różnych elementów."

Moim zdaniem warto rozwinąć.

Jak odważę się wstawić zdjęcie swojego zestawu to chciałbym się dowiedzieć co konkretnie jest fajne, a co warto poprawić. Z tego już mogę wyciągnąć wnioski i albo się zgodzić z opiniami, albo wyrobić sobie swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.