Skocz do zawartości

ShoePASSION Z góry liceum, z dołu...


Midlife-Crisis

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrozumiałem, że chodzi o klejone buty z pawilonów na Nowym Świecie (np. od Kamińskiego). Cen takiego obuwia nie znam, ale wydają się budżetowo prawdopodobne.

 

Tylko zupełnie nie wiem po co mi miałyby być takie buty :) Dla przykładu auto Kia jeździ, pewnie się specjalnie nie psuje, a gdyby mnie było stać to wybrałbym np. Jaguara - w każdym przypadku pewnie nie doczekałbym sprawdzenia, który jest zakupem "na lata". Przy zakupach dóbr "luksusowych" nie kierujemy się wyłącznie pragmatyzmem, ale zdecydowanie najczęściej emocjami jakie wywołują. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy część z nich to shoepassion jeśli wolno zapytać?

Nie - nie oceniam butów Shoepassion, gdyż ich nie mam. W moim off topicu chodziło o przeciwstawienie się tym spośród Kolegów, którzy twierdzą, że rozpadanie się butów szytych ramowo na skórzanej niepodzelowanej podeszwie po kilku miesiącach jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69 - a szczególnie z otwartym kanałem szycia, co zostało uznane za zbrodnię. Zgodzić się trzeba, że kanały są różnej głębokości i przy płytszym schowaniu szwu ryzyko jego przetarcia jest większe (co nie musi automatycznie powodować rozwarstwienia podeszwy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie otwartego kanału szycia... Alfred Sargent, dopiero po dwóch latach intensywnego użytkowania po dziurawych chodnikach i ostrych asfaltach nadszedł czas na wymianę podeszwy (nic się nie rozeszło, ale po prostu krupon się przetarł, a oryginalne szyw jak widać trzymały się dobrze):

 

Dodam jako ciekawostkę (w nawiązaniu do postu Stylemana o pięlęgnacji podeszew), że w żadnych butach nie stosowałem nigdy środków do pielęgnacji podeszew.

 

CRW_6164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem to zdjęcie z dzisiaj, żeby jedynie pokazać, że powstawanie szczelin/rozwarstwień jest rzeczą typową. Nie robiłem do tej pory fotek takim przypadkom, ale praktycznie nie ma firmy, w której by taki problem (mniejszy, lub większy) nie wystąpił. Kluczowe przy tym jest jedno. Jak buty są użytkowane i jak użytkownik stawia stopę.

 

edit :

Co do wygody butów się nie wypowiem, bo to sprawa indywidualna, ale skórę, przynajmniej w tej parze oceniam bardzo pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z postów eye_lipa i szewca24.pl (a obaj doskonale znają się na temacie) wynika, że nie ma żadnej reguły (oczywistą różnicę jakościową między Alfred Sargent i Prime Shoes pomijam).

Masa ciała, wady postawy, sposób chodzenia, rodzaj nawierzchni, wilgotność, sposób konserwacji i przechowywania, częstotliwość noszenia... To wszystko może skrócić lub wydłużyć czas użytkowania butów kilkukrotnie.

Według mnie temat do oczyszczenia i przeniesienia/wyodrębnienia.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że chciałabym pomóc użytkownikowi @Midlife-Crisis zaproponowałam bezpłatną wysyłkę butów do nas do Berlina aby nie tylko manager sklepu w Monachium ale również nasz szewc mógł te buty dokładnie obejrzeć i stwierdzić co się stało. 

 

Witam ponownie!

 

Należy się tutaj parę słów wyjaśnienia. Buty wysłałem do Berlina, chociaż byłem już zdecydowany na szybką naprawę. Jakichś błędów w sztuce się nie dopatrzyli. Zareagowali jednak stosunkowo szybko i zaproponowali mit ponowne przeszycie i podzelowanie na bardzo korzystnych warunkach. Mój wkład jest przy tym z pewnością nie większy, niż prowizoryczna naprawa u szewca za rogiem. 

 

Pisząc o problemach z butami byłem ciekaw doświadczeń i zdań forumowiczów. Nie miałem zamiaru za wszelką cenę dociekać się o reklamację. SP podeszło do sprawy w sposób, z jakiego jestem zadowolony. Użytkownikom, którzy się w toku dyskusji do SP zrazili, odradzam pochopną decyzję rezygnowania z własnych doświadczeń z tą marką. Możliwość indywidualnego zakupu w sklepie stacjonarnym poza przytłaczającym dla mnie otoczeniem galerii handlowych ma jednak często mało docenianą dodatkową wartość. Na korzyść SP mogę też zaświadczyć, że w forach niemieckojęzycznych nie znalazłem jednoznacznie negatywnych doświadczeń z obuwiem tej marki. Dla mnie buty w trakcie noszenia stawały się coraz wygodniejsze i wyglądały po każdym zabiegu pielęgnacyjnym coraz lepiej, dla tego trudno było mi je zdjąć. 

 

Mój nowy nabytek (czarne oxfordy) będę obserwował z podwójnym wyczuleniem. Na razie zdaje egzamin. 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.