Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek kieszonkowy, a garnitur dwurzędowy.

 

Na własnym weselu będę miał garnitur dwurzędowy z kamizelką i zawsze myślałem o zegarku kieszonkowym. Jednak zastanawiam się czy to ma w ogóle sens, bo sam dostęp do zegarka będzie utrudniony jako, że dwurzędówki się z zasady nie rozpina no i nawet tego detalu za bardzo nie będzie widać. Warto w to brnąć, czy zostać przy zegarku na rękę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nieco bezsensowne rozwiązanie  - zegarek nie będzie ani widoczną ozdobą/bajerem, ani nie będzie spełniał praktycznej funkcji czasomierza.

Myślę też, że w ogóle kamizelka do dwurzędówki jest średnim pomysłem. Ani jeden nie pokażesz, bo nie rozepniesz marynarki, a grzać będzie niemiłosiernie w pełnej sali. Chyba, że chcesz założyć zamiast w trakcie wesela, kiedy będzie ci w pewnym momencie za gorąco, wtedy ma to sens i zostałbym zegarek w kamizelce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym zasięgnąć opinii.

Czy piaskowa tkanina w rzadki i cienki granatowy prążek z wyraźną szorstką fakturą nadaje się do noszenia solo w postaci marynarki codziennej?

Mam poniekąd wrażenie, że prążek wygląda "na miejscu" tylko jako garnitur i próba de-kompletacji takowego wiąże się z wrażeniem "sieroty".

20240319_104713.thumb.jpg.e405c33fa7865e363e4cc14c70c40f03.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta tkanina to ogólnie słabo nadaje się na garnitur, ale już do rozkompletowania tak (chodzi mi o samą tkaninę nie o wzór).

Na blogu Mr. Vintage czytałem, że prążki tylko w komplecie (chyba nigdy nie dodawał zdjęć z marynarką czy spodniami bez kompletu).

Na blogu Jana Adamskiego dowiesz się, że nie koniecznie.

Także moim zdaniem trzeba kombinować.

Koszyki_01.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Coven napisał:

Panowie, chciałbym zasięgnąć opinii.

Czy piaskowa tkanina w rzadki i cienki granatowy prążek z wyraźną szorstką fakturą nadaje się do noszenia solo w postaci marynarki codziennej?

Mam poniekąd wrażenie, że prążek wygląda "na miejscu" tylko jako garnitur i próba de-kompletacji takowego wiąże się z wrażeniem "sieroty".

 

Wg mnie bez problemu można nosić solo prążek. Przykład Szarmant (zależy oczywiście od materiału i prążka)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 22:20, BlueCollar napisał:

Cześć, gdzie w Polsce można kupić tzw. Sack Suit? Mtm albo RTW. Bardzo zależy mi na tym kroju.

Z ciekawości, dlaczego? To jest najbrzydsze, co może być w garniturach, nikt w tym nie wygląda dobrze, najwyżej poprawnie. Do tego dorzucasz za dużą, niewytaliowaną koszulę button down i masz klasyczny (i paskudny) look na Jankesa. A sack suit kupisz z pewnością np. w kolekcji Brooks Brothers. W Polsce te markę ma na pewno Madison Boutique Warszawa, ale powinna być dostępna także online. zwłaszcza na ebayu możesz upolować takie garnitury za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się chyba trzymał tej standardowej wielkości ~30x30 cm. Z racji tego, że len jest dosyć sztywnym surowcem i w zależności od sposobu utkania może być dosyć sprężysty.

Mam lnianą białą poszetkę od "Poszetki" i jest ona na tyle sprężysta, że w większych rozmiarach za mocno wypychała by brustaszę na zewnątrz, a ja wolę raczej subtelny i gładki "garb".

Jak masz możliwość zbadać tę tkaninę organoleptycznie, zrób to.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
On 3/8/2024 at 12:08 PM, tryhp3 said:

Aktualnie podobne pytanie jest w bardziej odpowiednim dziale (polecono wyprzedaż w Cavour). Także można przenieść post.

Akurat spodnie w moich rozmiarach się tam wyprzedały zaraz przed decyzją o zakupie. Uważam, że wielkiej straty nie ma, ponieważ np. w Benevento można kupić w cenie zbliżonej.

Podobny wzór możesz wyszukać na Yoox. Można tam znaleźć włoskie mniej znane marki, które nie szyją za miliony.

PT Torino | Grey Men‘s Casual Trouser | YOOX tylko jeden rozmiar. Przy zamówieniu na 250 EUR jest przesyłka za free i 25% zniżki, więc zmieściłbyś się w budżecie.

Ja tam zrobiłem zamówienie.

PT Torino Casual trouser Grey 100% Virgin Wool

PT Torino Casual trouser Grey 100% Virgin Wool

 

 

 

 

Czy te spodnie nie są za krótkie? Mam wrażenie, że większość tych na stronie Yoox jakoś tak kończy się zbyt wysoko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blondas napisał:

Wg mnie ok, sam lubię ciut dłuższe, proporcje do końca trudno ocenić z racji zdjęcia nieco z góry. Ale wydają się niezaburzone.

Mam podobne zdanie, z tego ujecie może wydawać się ciut za długa. Aczkolwiek wygląda dobrze i nie czepiałbym się :-) Z ciekawości, co to za model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, d_k napisał:

Mam podobne zdanie, z tego ujecie może wydawać się ciut za długa. Aczkolwiek wygląda dobrze i nie czepiałbym się :-) Z ciekawości, co to za model?

Realizacja MTM z Van Thorn. 
 

Kolejną zamówiłem 1 cm krótsza, najwyżej ta skrócę, bo jest taka możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.