Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałbym sobie sprawić nieformalny brązowy letni garnitur (tropik lub len/wełna). Zastanawiam się między SuSu Custom Made (Havana Sartorial, wyszłoby ok 3200 - 3500 zł zależnie od tkaniny) a MTM od Macaroni Tomato we wrocławskim Brogsie (coś koło 5000zł). W każdym razie coś inspirowanego marynarkami neapolitańskimi. W związku z tym chciałbym poznać wasze opinie: Czy warto dopłacić do MTM (tego lub może macie jakiś inny do polecenia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hwe3tt

Jeśli nigdy nie miałeś nic od Suitsupply, to biorąc pod uwagę różnicę w cenie ja rozważyłbym najpierw sprawdzenie jak leży na Tobie RTW od SuSu.

Zwroty mają darmowe i z tego co pamiętam również pokrywają koszt wysyłki zwrotnej (przygotowana etykieta w paczce).
Trzeba tylko pamiętać, żeby zamawiane garnitury miały te same kroje co ten, którym domyślnie jesteś zainteresowany. SuSu lubi mieszać je między sobą (marynarka a spodnie), więc trzeba być czujnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, to mój pierwszy post na tym forum.

Bardzo podoba mi się marynarka z tego zdjęcia - czy ktoś z osób obecnych tu na forum mógłby mi poradzić gdzie mógłbym kupić/uszyć podobną? Mieszkam w Warszawie, marynarkę chcę założyć na ślub. Mój budżet to 2000 zł. Zależy mi, aby marynarka była dopasowana. Image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie konkretnie parametry chodzi? Kieszenie cięte bez patek czy dość zaznaczone ramiona? Jeśli chodzi o to pierwsze to raczej ciężko o to w RTW (poza tym można to łatwo zastąpić po prostu wpuszczając do środka patki standardowych kieszeni). Czy może ogólnie o kolor i, mniej lub bardziej świadomie, ogólny styl na zdjęciu powyżej (ładne klasyczne proporcje)? Generalnie w Warszawie raczej się za tyle nie uszyje (nie licząc może jakichś niszowych krawców, do których jednak przychodzenie bez sporej wiedzy teoretycznej raczej nie skończy się zbyt dobrze), natomiast gotowe można obczaić w Macaroni Tomato, Zack Roman czy Ceran (tam większość ma nakładane kieszenie, ale jeśli marynarka ma być niegarniturowa to absolutnie jest to dobra opcja - nawet lepsza niż kieszenie cięte bez patek).
PS. Oczywiście zakładam, że to na ślub jako gość, po pójście na własny bez garnituru to tak trochę tak sobie 😛

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, gisch said:

O jakie konkretnie parametry chodzi? Kieszenie cięte bez patek czy dość zaznaczone ramiona? Jeśli chodzi o to pierwsze to raczej ciężko o to w RTW (poza tym można to łatwo zastąpić po prostu wpuszczając do środka patki standardowych kieszeni). Czy może ogólnie o kolor i, mniej lub bardziej świadomie, ogólny styl na zdjęciu powyżej (ładne klasyczne proporcje)? Generalnie w Warszawie raczej się za tyle nie uszyje (nie licząc może jakichś niszowych krawców, do których jednak przychodzenie bez sporej wiedzy teoretycznej raczej nie skończy się zbyt dobrze), natomiast gotowe można obczaić w Macaroni Tomato, Zack Roman czy Ceran (tam większość ma nakładane kieszenie, ale jeśli marynarka ma być niegarniturowa to absolutnie jest to dobra opcja - nawet lepsza niż kieszenie cięte bez patek).
PS. Oczywiście zakładam, że to na ślub jako gość, po pójście na własny bez garnituru to tak trochę tak sobie 😛

Szerokie klapy, wygląd elegancki ale nie garniturowy, idący w stronę casualowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Zgodnie z radą zdecydowałem się na SuSu. Podstawowa Havana leży na mnie bardzo spoko i zastanawiam się nad materiałem. Chciałbym letni sportowy garnitur, który można spokojnie rozkompletować. Kolorystycznie w oko wpadła mi tkanina wełna/jedwab/len 50/38/12. Pytanie do bardziej doświadczonych: jak będzie z wytrzymałością (głównie marynarki, bo spodnie to spodziewam się, że będą cieniutkie) i czy jedwab w casualu ma w ogóle prawo bytu? W internecie znajduję dużo sprzecznych informacji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hwe3tt napisał:

Dzień dobry. Zgodnie z radą zdecydowałem się na SuSu. Podstawowa Havana leży na mnie bardzo spoko i zastanawiam się nad materiałem. Chciałbym letni sportowy garnitur, który można spokojnie rozkompletować. Kolorystycznie w oko wpadła mi tkanina wełna/jedwab/len 50/38/12. Pytanie do bardziej doświadczonych: jak będzie z wytrzymałością (głównie marynarki, bo spodnie to spodziewam się, że będą cieniutkie) i czy jedwab w casualu ma w ogóle prawo bytu? W internecie znajduję dużo sprzecznych informacji.  

Nie ma reguły, bo skład to jedno, a utkanie drugie. Mam letnie kremowe spodnie o takim składzie (tzn. materiały, procentów nie pamiętam), i już parę sezonów wytrzymują, chociaż nie mogą powiedzieć, żeby były intensywnie eksploatowane. Ma też kilka marynarek z jedwabiem w składzie - poza jedną, która w niektórych warunkach oświetleniowych ma lekki połysk, to w poza tym jakoś szczególnie się nie wyróżniają czy optycznie, czy organoleptycznie. Więc jeszcze raz - sam skład to nie wszystko. Zamów, zobaczysz właściwości, i zdecydujesz. Jeżeli materiał będzie w niskiej gramaturze, to ryzyko niskiej trwałości jest większe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Karol G. napisał:

Bawełna na chinosy - 100% bawełny czy z 3% domieszką elastanu?

Elastan jest konieczny. Bez niego kolana będą wyglądały jak worki. Z nim też będą tak wyglądały ale później.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, NieMy napisał:

Elastan jest konieczny. Bez niego kolana będą wyglądały jak worki. Z nim też będą tak wyglądały ale później.

Tutaj raczej większe znaczenie będzie miał szablon. W slimie szybciej zrobią się worki w porównaniu do spodni w bardziej klasycznej formie. Zresztą przed erą slimu, elastanu raczej do spodni nie dodawano, jak już coś to pewnie rzadko.

Ktoś na tym forum polecał chinosy marki CT z wykończeniem no iron. Pytanie czy to też utrwala ich formę?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie proszę sklep, internetowy lub w Warszawie w którym kupię jasne szare spodnie garniturowe, najlepiej wełna lub bawelniane (nie poliester i inne plastiki). Budżet do 500 - 600zł.  Zależy mi na wysokim stanie, prasowaniu w kant. Mogą, ale nie muszą mieć wzoru, np. ten by mi pasował: image.png.d43674eaa46fb5010b7c90ef95bb2244.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 10:52, BlueCollar napisał:

Polećcie proszę sklep, internetowy lub w Warszawie w którym kupię jasne szare spodnie garniturowe, najlepiej wełna lub bawelniane (nie poliester i inne plastiki). Budżet do 500 - 600zł.  Zależy mi na wysokim stanie, prasowaniu w kant. Mogą, ale nie muszą mieć wzoru, np. ten by mi pasował: image.png.d43674eaa46fb5010b7c90ef95bb2244.png

Aktualnie podobne pytanie jest w bardziej odpowiednim dziale (polecono wyprzedaż w Cavour). Także można przenieść post.

Akurat spodnie w moich rozmiarach się tam wyprzedały zaraz przed decyzją o zakupie. Uważam, że wielkiej straty nie ma, ponieważ np. w Benevento można kupić w cenie zbliżonej.

Podobny wzór możesz wyszukać na Yoox. Można tam znaleźć włoskie mniej znane marki, które nie szyją za miliony.

PT Torino | Grey Men‘s Casual Trouser | YOOX tylko jeden rozmiar. Przy zamówieniu na 250 EUR jest przesyłka za free i 25% zniżki, więc zmieściłbyś się w budżecie.

Ja tam zrobiłem zamówienie.

PT Torino Casual trouser Grey 100% Virgin Wool

PT Torino Casual trouser Grey 100% Virgin Wool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tryhp3 napisał:

 Uważam, że wielkiej straty nie ma, ponieważ np. w Benevento można kupić w cenie zbliżonej.

Ale weź jakoś zaznaczaj, że to taki forumowy żart, bo ktoś uzna, że rekomendujesz ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kyle napisał:

Ale weź jakoś zaznaczaj, że to taki forumowy żart, bo ktoś uzna, że rekomendujesz ;-)

Ja nie rekomenduje, ale spotkałem dobre opinie z zastrzeżeniem, że wysyłka tylko za pobraniem, może kiedyś dotrze... Nie wiem jak ze zwrotami bo chyba też były problemy. Także zakup trzeba mocno przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.