Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

W jakim kolorze wybrać podszewkę i kolanówkę w przypadku spodni z otwartym splotem (tropik)? Mam jeden materiał w kolorze niebieskim, drugi - charcoal. W kolorze materiału zasadniczego, w kolorze skóry czy może jeszcze jakoś inaczej?

Ile mb materiału powinno się kupić na podszewkę i kolanówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję model zegarka, który posiada mocno szczotkowaną kopertę (grube i mocno widoczne wżery). Jubiler potrzebuje referencji do przeprowadzenia takiej operacji na polerowanej kopercie.

Może być cokolwiek, byle miało dużo zdjęć w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip

Nie, nie o to chodzi. To ma być bardziej taka przejrzysta informacja czego oczekuję. Ze  zdjęcia po prostu będzie dokładnie wiedział jaki ma być efekt końcowy, bo usługa została wykonana i całkiem dobrze to zrobił, jednak jak dla mnie zbyt "gładko" to wciąż wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krój sobie możesz dobrać: pod sylwetkę, zastosowanie czy modę itd. Te z Milera i ZR są raczej najcieńsze i mocno dopasowane, pewnie dobrze będą się zachowywać pod marynarką. Vistula ma krój luźniejszy ale już rękawy mocno dopasowane. Najluźniejszy jest chyba JOOP (chociaż na zdjęciach z oficjalnej strony producenta bliżej do Vistuli). Zakładam, że najbardziej żywotny będzie ten z największą gramaturą albo ten który będzie miał metkę z producentem tkaniny - w tamtym sezonie np. Vistula miała tkaniny z włoskiej tkalni. Były mocno wyczesane a kolory bardzo żywe. Pod koniec sezonu można było kupić w okolicach 100 zł (raczej stacjonarnie, ponieważ online szybko idzie przy takiej cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarianoItaliano napisał:

Polo z krótkim rękawem z dzianiny, tzn takie a la sweter (w ofercie mają je np Poszetka czy Macaroni Tomato) - ktokolwiek użytkował? Ma to jakikolwiek sens w sensie komfortu termicznego vs polówki zwykłe z piki/dżerseju albo lniane?

Na  stronie poszetki nie widzę składu tych polówek. W przypadku wełny merino raczej odradzam, bo mimo tego, że te które mam (suitsupply i john smedley) są zrobione z cienkiej przędzy, to w lecie potrafią nieprzyjemnie grzać. Zresztą to jest też powód dla którego zakładam je w zimniejsze miesiące i o dziwo sprawdzają się solo (w ogrzewanych pomieszczeniach). Co do bawełny lub mix bawełny z jedwabiem (lnianych chyba nie miałem), to tu jest dużo lepiej.

Problem natomiast pojawia się, gdy chcesz je łączyć z zupełnie codziennymi spodniami (dresy odpadają, dżinsy są dyskusyjne - wiele zależy od konkretnej polówki, jej faktury, wzoru, przędzy, natomiast lubią je bawełniane chinosy, udaje się je też sparować ze spodniami z wełny o mniej formalnej fakturze, ale tu już wiele zależy od konkretnego przypadku). 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Szybkie pytanie nr 2 - czy spotkaliście się z sytuacją naliczania cła przy zakupie z Yoox z dostawą do Polski? Kiedyś tam zamawiałem i nie było żadnego problemu, ale niedawno zamawiałem z Morris Stockholm i potem UPS mnie ścigał o jakieś opłaty celne i manipulacyjne. Widzę, że Yoox też dostarcza UPSem, więc wolę dopytać o wasze doświadczenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MarianoItaliano napisał:

ąDzięki! Szybkie pytanie nr 2 - czy spotkaliście się z sytuacją naliczania cła przy zakupie z Yoox z dostawą do Polski? Kiedyś tam zamawiałem i nie było żadnego problemu, ale niedawno zamawiałem z Morris Stockholm i potem UPS mnie ścigał o jakieś opłaty celne i manipulacyjne. Widzę, że Yoox też dostarcza UPSem, więc wolę dopytać o wasze doświadczenia:)

Yoox to powinna być dostawa z Włoch, czyli bez cła i opłat manipulacyjnych. Moje dostawy na pewno nie miały żadnych dodatkowych opłat, tego jestem pewien.

Skąd wysyła Morris Stockholm? Bo jeśli nie ze Sztokholmu, a np. Hongkongu, to może dlatego jest problem? Choć z tego co przeglądałem na ich stronie, to wysyłka jest właśnie ze Szwecji...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Velahrn napisał:

Yoox to powinna być dostawa z Włoch, czyli bez cła i opłat manipulacyjnych. Moje dostawy na pewno nie miały żadnych dodatkowych opłat, tego jestem pewien.

Skąd wysyła Morris Stockholm? Bo jeśli nie ze Sztokholmu, a np. Hongkongu, to może dlatego jest problem? Choć z tego co przeglądałem na ich stronie, to wysyłka jest właśnie ze Szwecji...

 

Hej, dzięki, no właśnie też byłem zdziwiony - wysyłka ze Szwecji. Ostatecznie sklep po wymianie maili z customer service chyba zapłacił fv jaką mi wystawił UPS, w każdym razie UPS już mnie nie nęka. Zaufam, że przy Yooxie nie będzie takich jaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarianoItaliano napisał:

ale niedawno zamawiałem z Morris Stockholm i potem UPS mnie ścigał o jakieś opłaty celne i manipulacyjne.

Morris wpisuje zaniżony gabaryt opakowania. UPS wtedy przerzuca dopłatę na odbiorcę. Jak napiszesz do Morrisa to oni to pokrywają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.