Skocz do zawartości
Gość sancho

Forumowa poradnia stylistyczna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2018‎-‎04‎-‎14 o 23:14, Blondas napisał:

Hej, zdecydowałem się wywalić stary i kiepsko leżący granat od VIstuli (Lantier), przeróbki się nie udaly. Przyszło kilka SS i mam pewien zgryz i kilka pytań.

Wg mnie marynarka w rozmiarze 98 leży bardzo dobrze. Natomiast bardzo źle układają Ci się spodnie z tyłu (niezależnie od rozmiaru). Odnośnie koloru ... ja bym chyba wziął ten jaśniejszy ale to kwestia gustu :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Rising napisał:

Hmm, chciałem jasny, nie przepadam za ciemnymi. Szukałem też czegoś innego niż wszyscy goście będą mieli (klasycznie granat/błękit pewnie będzie ich pełno).

Cała sztuka w tym by wyróżnić się będąc właśnie ubranym klasycznie :) Można to zrobić dodatkami (krawat/mucha, poszetka ...) Wesele to nie bal przebierańców ;) Oczywiście jeżeli zależy Ci na byciu ubranym klasycznie ... jeżeli nie - nie potrzebujesz naszych porad :) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadbaj o dopasowanie. Okazje formalne to nie miejsce na eksperymentowanie z kolorem i wzorem. Czarne buty, ponieważ to okazja formalna i wieczorowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, FONos napisał:

Cała sztuka w tym by wyróżnić się będąc właśnie ubranym klasycznie :) Można to zrobić dodatkami (krawat/mucha, poszetka ...) Wesele to nie bal przebierańców ;) Oczywiście jeżeli zależy Ci na byciu ubranym klasycznie ... jeżeli nie - nie potrzebujesz naszych porad :) 

2 minuty temu, Servetch napisał:

Zadbaj o dopasowanie. Okazje formalne to nie miejsce na eksperymentowanie z kolorem i wzorem. Czarne buty, ponieważ to okazja formalna i wieczorowa.

No tak, tego potrzebowałem :) W takim razie Panowie, jaką muchę i poszetkę dobrać do tego garnituru? (Garnitur zostaje, czysta wełna, dobrze się w nim czuję i mi się podoba)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No tak, tego potrzebowałem W takim razie Panowie, jaką muchę i poszetkę dobrać do tego garnituru? (Garnitur zostaje, czysta wełna, dobrze się w nim czuję i mi się podoba)

Skoro Ci się podoba to dobrze ze zostaje ale na wesele załóż inny;)
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, FONos napisał:

Wg mnie marynarka w rozmiarze 98 leży bardzo dobrze. Natomiast bardzo źle układają Ci się spodnie z tyłu (niezależnie od rozmiaru). Odnośnie koloru ... ja bym chyba wziął ten jaśniejszy ale to kwestia gustu :)

Dzięki, zostawiłem właśnie ten jaśniejszy 98, jest dłuższa niż standardowo, ale jakoś dobrze mi to wygląda i dobrze się w niej czuję. Reszta dzisiaj pojechała do Holandii, spodnie mają możliwość całkiem dużej korekty w górze nogawek, po prostu opinają zbytnio biodra, stąd takie dziwne układanie się, ale to się będzie dało bez problemu skorygować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Rising napisał:

No tak, tego potrzebowałem :) W takim razie Panowie, jaką muchę i poszetkę dobrać do tego garnituru? (Garnitur zostaje, czysta wełna, dobrze się w nim czuję i mi się podoba)

Myślę, że możesz mieć problem z uzyskaniem satysfakcjonującej porady na tym forum. Oczywiście, nie wszyscy muszą ubierać się według zasad klasycznej elegancji - powiem więcej, niektórzy je okrutnie łamią, a i tak wyglądają dobrze! Ale to forum jest jednak sprofilowane właśnie na "klasyczną męską elegancję". Proponowany przez Ciebie zestaw weselny w żaden sposób się niestety w nią nie wpisuje, więc koledzy raczej nie udzielą Ci jakiejś sensownej porady. Jeśli czujesz się w tym zestawie dobrze to dołóż do niego dodatki, które pasują Tobie, nawet tę kobaltową muchę w kolorze sukienki partnerki :) 

Edit: Jeśli mimo wszystko interesuje Cię jednak "klasyczna" elegancja, ale koniecznie chciałbyś się wyróżnić z tłumu, pozwolę sobie podlinkować fajnie rozpisaną odpowiedź forumowego kolegi @mr.vintage , który kiedyś dosyć zgrabnie to ugryzł.

https://mrvintage.pl/2013/07/pytania-czytelnikow-4.html 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi