Skocz do zawartości

Miler Spirits & Style


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z reguły gramaturę uzależniam od splotu, przykładowo w przypadku lnu będzie to 180-200g, w przypadku twillu 160-180g. Mam też koszule z twillu o gramaturze 220g.

Bengal stripe i candy stripe to popeliny podczas gdy oba długie BD i pin collar to twille. Oba długie BD to tkaniny z wyraźnym melanżem co daje im bardzo urokliwy i casualowy wygląd. Tkaniny są odrobine wyszczotkowane co nadaje wyjątkowo delikatny finisz. Dokładnej gramatury musiałbym poszukać w katalogach producenta dla każdej tkaniny. Nasze twille z pewnością przekraczają 100g/m2. Ty podajesz chyba wartości na mb albo mówisz o bawełnach niemal pancernych ;) Tak czy inaczej, w tkaninach parametrem, który jest najbardziej istotny w noszeniu jest chwyt czyli to jakie wrażenie robi tkanina w dotyku. Myślę, ze dobrym przykładem z praktyki opinia niezależnego użytkownika. Tak się składa, że niebieską koszulę z długim BD nosi Andreas Weinås z bardzo znanego szwedzkiego portalu Manolo.se. Oto jak wypowiedział się o tkaninie na swoim IG:

post-210-0-74336600-1458938295_thumb.png

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bengal stripe i candy stripe to popeliny podczas gdy oba długie BD i pin collar to twille. Oba długie BD to tkaniny z wyraźnym melanżem co daje im bardzo urokliwy i casualowy wygląd. Tkaniny są odrobine wyszczotkowane co nadaje wyjątkowo delikatny finisz. Dokładnej gramatury musiałbym poszukać w katalogach producenta dla każdej tkaniny. Nasze twille z pewnością przekraczają 100g/m2. Ty podajesz chyba wartości na mb albo mówisz o bawełnach niemal pancernych ;) Tak czy inaczej, w tkaninach parametrem, który jest najbardziej istotny w noszeniu jest chwyt czyli to jakie wrażenie robi tkanina w dotyku. Myślę, ze dobrym przykładem z praktyki opinia niezależnego użytkownika. Tak się składa, że niebieską koszulę z długim BD nosi Andreas Weinås z bardzo znanego szwedzkiego portalu Manolo.se. Oto jak wypowiedział się o tkaninie na swoim IG:

attachicon.gifZrzut ekranu 2016-03-25 o 21.10.00.png

Czy koszulę/kilka koszul do testów Andreas Weinås dostał bezpłatnie czy za nią/nie zapłacił ?
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie - czy planowane jest otworzenie w przyszłości oddziału w Warszawie?

W tej chwili nie. Na razie skupiam się na rozbudowaniu portfolio marki, a skoro już o tym mowa, to może warto czymś się pochwalić :D

* 100% merino; włoska przędza

* pogłębiony Vneck żeby nie zadusić krawata

* granat, wielbłądzi beż i grafit

* wszystkie kolory w wyraźnym melanżu

* kareczek z bawełny oxford

:D :D :D

post-210-0-58206200-1458939290_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względy estetyczne i umocnienie konstrukcji. Teraz możesz mieć ;)

Jeśli wejdę w rozmiarówkę, a cena będzie rozsądna, to bardzo poważnie rozważę. "Krój" (tak to się nazywa w przypadku swetra?) bardzo mi się podoba, kolory też, no i mój ulubiony niezniszczalny merynos. Czego chcieć więcej.

 

Jeśli swetry wypalą (a nie widzę powodu, żeby miało być inaczej) to może następnym krokiem będą kardigany? Porządny kardigan z szalowym kołnierzem do rzadkość.

 

Zapytam jeszcze (bo zawsze chciałem zadać to pytanie producentowi swetrów) - czy to ja mam jakieś krótkie rączki, czy (porządne) swetry są na ogół tak robione, żeby rękaw miał prawidłową długość po podwinięciu części ze ściągaczem? Może to zabezpieczenie przed kurczeniem, ale aż takie?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze (bo zawsze chciałem zadać to pytanie producentowi swetrów) - czy to ja mam jakieś krótkie rączki, czy (porządne) swetry są na ogół tak robione, żeby rękaw miał prawidłową długość po podwinięciu części ze ściągaczem? Może to zabezpieczenie przed kurczeniem, ale aż takie?...

Aż ciężko mi uwierzyć, że to Ty zadajesz mi takie pytanie! :) ALE według mnie właśnie dla takich pytań jest ten temat na takim forum. Niestety niezwykle rzadko jest wykorzystywany do zadawania pytań o pracę przy powstawaniu ubrań... Otóż w odzieży konfekcyjnej rękawy muszą być lekko przydługie ponieważ coś takiego jak prawidłowa długość ramion nie istnieje. Ludzie mają zdecydowanie bardziej zróżnicowaną długość ramion niż można przypuszczać. Powyżej Kamil wkleił swoje zdjęcie w naszym swetrze z naszego konta firmowego. W swetrze wygląda doskonale, ale również podwija rękaw na ściągaczu. Ja również robiłem to we wszystkich swetrach konfekcyjnych dużych marek jakie miałem. Na szczęście wygląda to zupełnie dobrze :D

Jeśli natomiast chodzi o kardigan to walczy o następne miejsce w kolejce z golfem. W tej chwili jednak musimy zebrać doświadczenia i feedback z tych swetrów. Cena detaliczna swetra to 349. Oczywiście obowiązuje 10% rabatu dla BWB, a trzeci sweter jest za 50% ceny.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż ciężko mi uwierzyć, że to Ty zadajesz mi takie pytanie! :)

A to dlaczego? Ciągle przecież pytam, jak coś się robi (kapelusze, wszycie rękawów, krawaty, teczki skórzane...). Może faktycznie częściej bezpośrednio producenta niż na publicznym forum...

 

We wszystkich chyba swetrach (poza tymi z mojego najszczuplejszego okresu, które obecnie są za małe) muszę podwijać rękawy i nawet mi to już nie przeszkadza, ba, podoba mi się nawet, ale zastanawiałem się, czy to tak ma być według producenta.

 

Co do dylematu golf v. kardigan - zdecydowanie uważam, że męskiej (nie: chłopięcej) sylwetce zdecydowanie bardziej schlebia kardigan albo V-neck niż golf, ale chyba już o tym mówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapytam jeszcze (bo zawsze chciałem zadać to pytanie producentowi swetrów) - czy to ja mam jakieś krótkie rączki, czy (porządne) swetry są na ogół tak robione, żeby rękaw miał prawidłową długość po podwinięciu części ze ściągaczem? Może to zabezpieczenie przed kurczeniem, ale aż takie?...

Przy okazji pytania o producenta , czy swetry wyprodukowane są w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania w sprawie pasków Miler. Mam 3 sztuki zakupione w promocji.

 

1. W opisie pasków jest informacja, że są zrobione z kruponu bydlęcego. Czy powyższe dotyczy obu części tj. wierzchniej i tej na której nadrukowane jest logo?

2. Dlaczego kolor klamry różni się w zależności od koloru paska? Tylko w mahoniowym mam klamrę w ładnym stalowym kolorze. W czarnym i czekoladowym kolor klamry jest inny, wpadający w przydymioną stal, albo niewypolerowany chrom.

 

Sugestie:

Moim zdaniem brakuje informacji w opisie produktu, że paski są klejone. Dokonując wyboru byłem przekonany, że kupuję pasek, który nie jest klejony i jest wykonany z jednego "mięsistego" kawałka skóry. Mam jeden taki pasek i pewnie tym się zasugerowałem czytając opis pasków Miler.

Chyba warto rozważyć pakowanie trzech pasków do trzech osobnych pudełek. Moje zostały zapakowane do jednego i pudełko tego nie wytrzymało. Pierwsze wrażenie po otwarciu przesyłki, czyli pudełko mnie nie zachwyciło, bo było porozrywane. Zawartość była jak najbardziej ok.

Czy Sklep planuje wprowadzić wersję paska z niewybarwionej skóry do patynowania? Z miłą chęcią coś bym na nim zmalował :)

 

Skrócenie paska było banalnie proste. Duży plus za śrubkę przy klamrze, w której część nagwintowana jest w kształcie kwadratu, co zapobiega przekręcaniu się całości podczas montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.