Skocz do zawartości

Miler Spirits & Style


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ad 1. Laptop 15,6'', grubość ok 3,5 cm, szerokość 38 cm. Do tego zasilacz i myszka.

Ad 2. Tak, posiadam brązową i czarną (do różnych butów :D). Czarnej jednak nie używam, bo na co dzień noszę brązowe lub bordowe buty. Obecnie do czarnych butów do pracy również zabrałbym brązową teczkę, więc jedna wystarczy.

Ad 3. Książka, słuchawki, czasami parasol, tekturową teczkę A4, śniadanie, czasami w pojemniku plastikowym :) drobiazgi typu portfel, długopis, klucze.

Ad 4. Potrzebuję minimum 2 komór ze względu na dość dużego laptopa. Dla mnie jednak kluczowa jest waga samej teczki - powinna być lekka. Podobne do tej zaprezentowanej potrafią ważyć 1,5 kg. Obecnie używam miękkiej i lekkiej teczki z 2 komorami plus kieszeń z przodu naszyta na teczkę (moja teczka nie posiada klapy).

 

Być może moje preferencje odbiegają od tego projektu, ale może będą wzięte pod uwagę przy następnym :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Laptop 15,6'', grubość ok 3,5 cm, szerokość 38 cm. Do tego zasilacz i myszka.

Ad 2. Tak, posiadam brązową i czarną (do różnych butów :D). Czarnej jednak nie używam, bo na co dzień noszę brązowe lub bordowe buty. Obecnie do czarnych butów do pracy również zabrałbym brązową teczkę, więc jedna wystarczy.

Ad 3. Książka, słuchawki, czasami parasol, tekturową teczkę A4, śniadanie, czasami w pojemniku plastikowym :) drobiazgi typu portfel, długopis, klucze.

Ad 4. Potrzebuję minimum 2 komór ze względu na dość dużego laptopa. Dla mnie jednak kluczowa jest waga samej teczki - powinna być lekka. Podobne do tej zaprezentowanej potrafią ważyć 1,5 kg. Obecnie używam miękkiej i lekkiej teczki z 2 komorami plus kieszeń z przodu naszyta na teczkę (moja teczka nie posiada klapy).

 

Być może moje preferencje odbiegają od tego projektu, ale może będą wzięte pod uwagę przy następnym :).

 

Dzięki! Ja też mam teczki w różnych kolorach, ale od kiedy przestawilem sie na maca air, kompletnie przestalem nosic te duze. Mala i lekka odpowiada mi sto razy bardziej. 

Teczka super lekka musi byc na tekturze/sztywnikach. Nie ma w tym nic zlego, ale faktycznie to zupelnie inna bajka. Zaleta teczki uszytej z takiej skory i w taki sposob jak na zdjeciach jest niezniszczalnosc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Laptop 15,6. Elite Book 4,5cm. Zasilacz wraz z przewodem zasilającym do kontaktu. Myszka z przewodem. Token VPN, pendrive z mobilnym internetem. Czasem np. barcode skaner laserowy

2. Tak. Czarna HP, Czarna Dell (mistrzowskie wykonanie, właściwe zabezpieczenie sprzętu), skórzana Bree. Na co dzień Bree. Jeśli wymagane jest zabranie czegoś więcej - HP a w przypadku super zestawu - DELL z uwagi na pojemność i wytrzymałość.

3. Ładowarka, drugi telefon, pióro, długopis, wizytownik, flakon perfum, krem do rąk, klucze, klucze służbowe, karta chipowa służbowa, śniadanie, słodka bułka, portfel, nawigacja 5", skórzany kalendarz. Często wiele wydruków komputerowych, teczka aktowa wiązana.

4. Nie ma tak łatwo :D Mam w głowie nie mniej niżj 6 doskonałych rozwiązań w stylu "wisienek na torcie" dla torby biznesowej - codziennej ale to jest zadanie dla projektanta :) Minimum 2 duże komory i dobrze rozlokowane mniejsze na mniejsze aby nie szukać drobiazgów na spodzie jak kobieta.

Wg mnie zrobisz doskonałą teczkę biznezową z opcją "lekkiego" laptopa /ipada lub typową teczkę laptopową.

Elastyczność skóry będzie tu działała na minus.

Zmierzyć typową wagę mojej teczki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Szer. 31 cm, grubość 1,5 cm.

2. Czarna Henry Tomkins; granatowa aktówka forumowa; brązowa casualowa Saddleback sprzedana, żeby zrobić miejsce na coś specjalnego, co właśnie kroi się (pardon the pun) u Skalpela. Jest jeszcze jasnobrązowa, niespecjalnie warta komentarza, choć z niezłej skóry. Dla mnie czarne buty = czarna teczka; brązowe buty = brązowa teczka; lato i casual = jasna teczka/aktówka.

3. Staram się nosić minimum: laptop naładowany na 100%, żeby nie nosić zasilacza; telefon j.w.; klucze; portfel; etui na pióra; kalendarz/notes. Muszę mieć jednak miejsce w zapasie, np. aby schować odebraną w drodze do domu małą paczkę z paczkomatu. Kiedyś myślałem, że najlepsza jest duża teczka, żeby nosić wszystko. Potem usłyszałem dowcip akademicki:

Naprzeciw siebie idą korytarzem profesor i asystent na swoje zajęcia. Asystent taszczy tonę papierów, książek, rzutnik, pilota, pisaki... profesor tylko obraca na palcu klucz do sali. Asystent mówi: "dzień dobry panie profesorze, ja to pana podziwiam; pan po tylu latach pracy pewnie ma wszystko w głowie?" A profesor: "nie, drogi kolego; ja po tylu latach pracy mam wszystko w dupie".

4. Dwie komory, żeby ochronić laptopa w jednej z nich. Polecam patent ze smyczą na klucze (wszyta z prawej strony) i bocznymi etui na długopisy:

post-247-0-42302700-1455534942_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym i tym sezonie:

 

1. Laptop 13 MB Air - bez dupereli

2.  

- brązowa z klapą i rączką - bez wyraźnego usztywnienia, skóra tłoczona scotch grain, 

- czarna aktówka do ręki z klapą - format laptopa

- jasno brązowa aktówka do ręki, suwak - trochę większa od laptopa

3. notes, laptop, tablet, czasem telefon (w lato), klucze, długopisy, 

4. Jedna kieszeń zapinana na suwak na mniejsze przedmioty - dwie komory dla lepszej organizacji

 

co do prezentowanej teczki - sugerowałbym wprowadzenie podwójnego zapięcia - mi niejednokrotnie puszczał zamek (niedokładnie zatrzaśnięty) i teczkę wyciągałem otwartą z samochodu. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 14'' Ultrabook


2. Tylko zwykła materiałowa, czarna teczka na laptopa - dopiero szykuje się na zakup porządnej skórzanej teczki (najpewniej ciemno brązowej)


3. Telefon, ładowarka do telefonu, powerbank. Parasolka, klucze, paczka gum (do żucia), czasem jakieś tabletki (typu rennie, ibuprom), chusteczki. Czasem ładowarka do komputera, czy lunchbox.


4. Na pewno oddzielna kieszeń zapinana na suwak na jakiś portfel i dokumenty, osobna kieszonka na telefon. Zdecydowanie oddzielona przegroda na laptop i przydałoby się oddzielone, troszkę usztywnione miejsce na teczki/dokumenty papierowe. 


  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. MB Air 13", ale w futerale Book Book (nie mogłem się powstrzymać przed zakupem), co znacznie go pogrubia (prawie dwukrotnie); nie noszę myszki i zasilacza.

2. Dwie, głównie z racji dwóch wykonywanych zawodów: jedna do jednej pracy, druga do drugiej. W tej chwili jedna brązowa (na uniwersytet), druga czarna, ale zastąpią ją ciemnobrązową lada dzień. Obie dwukomorowe i porównywalnej wielkości. Jedna zdecydowanie mniej formalna od drugiej (dwukolorowa itd.).

3. Portfel (!), telefon, dokumenty (w sezonie okołosesyjnym na uniwersytecie może to być np. 100 arkuszy egzaminacyjnych), Kindle, często jakaś papierowa książka.

4. Dwie komory to jedynie słuszna opcja. Oddzielna kieszeń na telefon i portfel mile widziana. Absolutnie żadnych suwaków.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś od razu wiedziałem, że wszystko to pójdzie w niepraktyczny minimalizm. :D

Po co komputer jak wystarczy tylko ekran. Po co długopis, jak wystarczy tylko wkład. Po co wizytówka - wystarczy wybity na skórze QR kod i sam sobie gościu skanuj.

Książka? w formie audiobooka więc maksymalnie potrzebujesz tylko microSD. Śniadanie? Zamów on-line. Zapłać kartą aby niepotrzebny był bilon. Klucze? Wszczep sobie chip - mamy XXI wiek, a Ty korzystasz z rozwiązania sprzed wieków :)

Drukowane dokumenty? Oszczędzaj środowisko.
Teraz nowa teczka ma 20x30x2cm i mieści wszystko czego potrzebujesz. A jeśli nie mieści - twój Ultrabook jest za stary, ładowarka za duża, śniadanie za syte jak na Ciebie, klucze - po kiego Ci tyle zamków. I nie czytaj tyle książek bo się zaczytasz i ktoś Ci teczkę zabierze :)

 

 

Może dla minimalistów będzie "nerka" do paska albo saszetka na nadgarstek :)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie noszę laptopa, ale mam zamiar w niedalekiej przyszłości kupić sobie tablet żeby nie nosić książek i innych reliktów przeszłości ;)

2. Mam tylko jedną teczkę w kolorze brązowym. Marzy mi się ciemno-wiśniowa ze złotymi, mosiężnymi okuciami.

3. Noszę może z 3 zeszyty, podręcznik. Kanapki, telefon, klucze, kalkulator, notes, mały kalendarz.

4. Jedna kieszeń - 7 cm. Wielkość: 30 cm wysokości i 40 długości.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Mysle, ze przesadzasz z ta niechecia do minimalizmu. Przy potrzebach, ktore opisales byloby szalenstwem rozpatrywac zakup prezentowanej teczki. 

Mamy w planach takze wieksza teczke. Pokazywalem ja nawet ostatnio: 

 

post-210-0-49241100-1455566776_thumb.jpe

 

Z tym, że dyskusje chce zaczac wlasnie od tej najprostszej teczki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4inHand, nie jestem przeciwnikiem Twojego projektu a jego fanem. Dlatego też szczegółowo opisałem wyżej to co noszę w swojej teczce na codzień i sporadycznie. Liczę, że ta wiedza będzie pomocna w przyszłości.
Mało jest na rynku teczek, które mogą rzeczywiście zostać nazwane teczką. Niepokoi mnie nazywanie teczką "laptopową" czegoś co bardziej przypomina etui na tablet czy cieńkiego MacBooka, miejscem na pióro i paragon.

Wobec głosu rynku (powyższe wypowiedzi) zasadnym pewnie będzie uruchomienie dwóch linii - teczek cieńkich i minimalistycznych oraz teczki - typowego woła roboczego.
W przypadku dużych teczek trzeba również zmierzyć się z problematyką obciążenia teczki, które wpływa na odkształcanie rączki lub całego elementu górnego, odkształcanie spodniej części teczki, rozjeżdżanie się pod wpływem wagi spodnich częśći pionowych ścian torby a w przypadku opcji założenia na ramieniu - odkształcenie całości.
Dlatego też nie przeładowuję zbytnio swojej Bree z juchtu 2,5mm, który i tak potrafi bardzo wiele wytrzymać.

Jeśli zaczynasz od prostszej teczki - potraktuj mój głos dot. bardziej obładowanej teczki jako dygresję. W żadnym jednak wypadku nie miałem na myśli być "stoperem" pomysłu czy maruderem. Po prostu dzielę się sposrzeżeniami jako codzienny użytkownik teczki z dużym i solidnym laptopem oraz całą masą innych istotnych rzeczy. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mackbook Air 11. 


2. Mam torbę, ale akurat rozglądam się za teczką / torbą. Najchętniej w kolorze koniakowym by pasowała do Yanków. 


3. Ładowarka, Kindle, śniadanie, notes, długopis, klucze. Pewnie fajnie gdyby do środka zmieściła się jakaś gra planszowa, przykładowo "Zimna Wojna" (pudełko 30x23x6 cm) :D


4. Ze dwie. Na laptopa + na czytnik. 


 


Podobają mi się teczki z możliwością podpięcia paska i stworzenia z tego torby. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. MacBook Air 13″ + czasami iPad, trzymane w pokrowcu który może być używany niezależnie jako coś na wzór damskiej kopertówki,

2. Jestem na etapie poszukiwania teczki która by mnie nie przytłaczała optycznie (170cm wzrostu). Większość spotkanych modeli jest przewidziana na komputery 15″, co w moim przypadku wygląda źle,

3. Notes Leuchtturm A5 + długopis, wizytówki, klucze, drobne rzeczy typu pendrive, czasami książka, teczka A4 i luźno wrzucone notatki, rzadziej pieczątki, kilka cienkich markerów i ładowarka do telefonu

4. Hmm, może jedna na komputer ażeby nie musieć nosić dodatkowej ochrony, a druga główna na wszystko inne. Pozostaje pytanie co z drobnymi przedmiotami które mogą a) wypaść, B) być ciężkimi do odnalezienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.