Skocz do zawartości

Jaki dziś masz zegarek na ręku


igor

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej wiarygodna byłaby opinia po powiedzmy 30 latach użytkowania...:-)
Znany łódzki zegarmistrz posiadający „papiery” na serwis tego mechanizmu piał nad nim z zachwytu.
Na razie, odpukać, złego słowa nie mogę powiedzieć. Rezerwy chodu nie przetestowałem, bo chodzi cały czas. Dokładność +2, według aplikacji (skan karty dołączonej do zegarka) średnio +1, ale od kiedy moja poprzednia Omega zmieniła właściciela wiem, że dużo zależy od niego właśnie: Aqua Terra u mnie miała ok. -3, a teraz ten sam zegarek na innej ręce robi 0. W każdym razie póki widełki wynoszą poniżej 5 sekund, nie robię z tego zagadnienia - czy duży fiat pali 9 czy 12 nie ma znaczenia, ważne że kolor yellow bahama:-)
Nie wiem jakie znaczenie ma dla Ciebie symbolika: jeśli na 7x7 kupiłeś Rolka, to na okrągłe półwiecze wypadałoby Patka;-) Jeśli natomiast chcesz fajny zegarek;-) to bierz śmiało, zwłaszcza że model ma już chyba ponad 3 lata i zapewne nie zdrożeje (no i na księżycu nie był w 1969, a Speedy właśnie zdrożał:-/).

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle,

Jeśli dobrze pamiętam, to przez długi czas miałeś tylko jeden (Invicta?) i nie czułeś potrzeby powiększania stanu posiadania w tej kategorii.

Jako 'zegarkolub' cieszę się, że jednak poszerzasz 'kolekcję'; a wartość zegarka - jak sam widzisz po ilości '+' pod Twoimi zdjęciami w tym wątku 

- nie jest dla większości z nas najistotniejsza.

(Co napisawszy, liczę jednak, że kiedyś zaskoczysz nas zdjęciem jakiegoś mechanicznego czasomierza z zacnej 'manufaktury' :ph34r:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldku, miałem kilka zegarków po prostu nie wszystko wklejam na forum :) Może na któreś okrągłe urodziny kupię sobie jakiś bardziej renomowany czasomierz, ale to jeszcze parę lat ;) 

Oglądałem w sklepach sporo modeli polecanych Seiko, Orientów itp. i cóż, może nie mam gustu ale po prostu mi się na żywo nie podobają... Vintage rosyjskie zegarki pokazywane czesto w tym wątku również. Zegarki mechaniczne które mi się spodobały kosztują pieniądze, których wydatku nie jestem w stanie sobie racjonalnie uzasadnić... Dlatego póki co tylko oglądam je z podziwem na zdjęciach kolegów np. @lubo69 czy @Tanatos70

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mayor napisał:

 Timex Marlin .Model ,którym Timex zaliczył Home Run a nawet Grand Slam HR na rynku amerykańskim.

Dizajn tarczy bardzo podobny do mojego Atlantica Worldmastera (dwa posty wyżej) z lat 70- ych. Przez większy "minimalizm"" nawet chyba fajniejszy w tym Timexie :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.